Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Кіношедеври в цифрах і фактах: «V означає вендетта»

11.12.2020
об 13:29

11 грудня 2005 року в Остіні (Техас) на кінофестивалі Austin Butt-Numb-A-Thon відбулася прем'єра фільму «V означає вендетта» (V for Vendetta), знятого за мотивами однойменного графічного роману Алана Мура. На екрани стрічка вийшла 17 березня 2006 року і стала культовою для борців з тиранією та несправедливістю, а «маска Гая Фокса», під якою приховував своє обличчя герой фільму, і досі залишається символом протесту проти корупції, диктатури та беззаконня влади.

1-й повнометражний фільм режисера Джеймса Мактіга. До цього він працював помічником режисера в Лани та Енді Вачовські на зйомках трьох частин «Матриці». У стрічці «V означає вендетта» сестри Вачовські стали продюсерами та авторами сценарію, а в режисерське крісло посадили Джеймса Мактіга, якого вони добре знали.

2 справжніх списаних армійських танки задіяли у фільмуванні сцен на Парламентському майдані. Щоразу перед доставкою машин на місце зйомки кожен танк оглядався співробітниками державної служби безпеки, щоб переконатися, що його озброєння не працездатне, а в машинах немає боєприпасів.

3 камери використовувалося в сцені стрижки волосся героїні Наталі Портман. Цей епізод можна було зняти тільки з одного дубля, тому режисер вирішив підстрахуватися й знімав її з різних ракурсів. Сама актриса без проблем погодилася поголитися наголо, заявивши, що давно хотіла змінити свій імідж.

4 професійних складальники протягом 200 годин виставляли чорні та червоні фішки доміно, які потім після падіння повинні були утворити гігантську буку «V». Усього для створення цієї картини використали 22 000 фішок.

5 тижнів було в художника по костюмах Семмі Шелдон для того, щоб забезпечити відповідними вбраннями всіх акторів, задіяних у фільмі. Згодом за свою роботу в цій стрічці вона була номінована на премію Saturn.

6 тижнів у головній ролі знімався актор Джеймс Пьюрфой («Соломон Кейн»), але в нього виникли труднощі з диханням під маскою. Тоді його замінив Г'юго Вівінг, який раніше знімався у сестер Вачовські в «Матриці» у ролі агента Сміта.

7 грудня 2005 року, за 4 дні до світової прем'єри, від серцевого нападу помер оператор-постановник картини Адріан Біддл. Фільм «V означає вендетта» присвячений пам'яті цього видатного оператора, серед робіт якого можна виділити такі відомі фільми, як «Чужий», «Чужі», «Святоша», «Мумія» та «Тельма і Луїза» (за який його номінуваи на премію «Оскар»).

8,2 має рейтинг фільм «V означає вендетта» на сайті imdb.com

9 місяців тривали перемовини авторів фільму з 14 урядовими установами, щоб отримати дозвіл на фільмування на знаменитій вулиці Лондона Вайтголл, що простягається від Трафальгарської площі до будівлі Парламенту.

10 тижнів витратили на те, щоб побудувати в масштабі 1:10 моделі центрального кримінального суду Олд-Бейлі, годинникової вежі Біг-Бен та будівлі Парламенту.

Читайте також:

Статті

КіноКалендар: Сильвестр Сталлоне пообіцяв показати режисерську версію «Роккі IV»

21 листопада 1985 року в Лос-Анджелесі відбулася офіційна прем'єра фільму «Роккі IV». Через тиждень, 27 листопада, четвертий фільм про американського боксера Роккі Бальбоа вийшов у широкий прокат. Критики зустріли його досить прохолодно, а от у глядачів він викликав справжній захват.

21.11.2020
об 12:07

Статті

КіноКалендар: «Історія іграшок» – піонер комп'ютерної мультиплікації

22 листопада на екрани США вийшов перший у світі комп'ютерний анімаційний мультфільм «Історія іграшок». Зібравши у світовому прокаті $ 373,5 мільйона (при бюджеті $ 30 мільйонів), він став найкасовішим фільмом 1995 року. Таким чином, рівно 25 років тому тріумфально розпочалася епоха комп'ютерних мультфільмів, а мультиплікаційний серіал «Історія іграшок» став одним з найуспішніших проєктів за всю історію мультиплікації.

22.11.2020
об 13:52

Статті

КіноКалендар: Рекорди «Кінг-Конга» Пітера Джексона

5 грудня 2005 року відбулася прем'єра фільму «Кінг-Конг» Пітера Джексона, який вразив глядачів розмахом та масштабом зйомок. Щоб домогтися такого ефекту, режисер «Володаря перснів» зумів «вибити» у продюсерів компанії Universal рекордний для світового кінематографу бюджет, і всі вкладені у виробництво фільму кошти згодом окупилися мінімум у 2,5 раза.

05.12.2020
об 12:23

Статті

КіноКалендар: «Едвард руки-ножиці» – улюблений фільм Тіма Бертона

6 грудня 1990 року в Лос-Анджелесі відбулася прем'єра фільму «Едвард руки-ножиці» режисера Тіма Бертона. Стрічка принесла першу популярність виконавцю головної ролі Джонні Деппу та викликала схвальну реакцію у критиків. До того ж вона мала великий фінансовий успіх, зібравши в прокаті у 4 рази більше грошей ($ 86 мільйонів), ніж витратили на її виробництво ($ 20 мільйонів).

06.12.2020
об 14:38

Новини

КіноКалендар: 10 унікальних фактів про фільм «Кульова блискавка»

9 грудня 1965 року в кінотеатрі Hibiya Cinema в Токіо (Японія) відбулася світова прем'єра кінострічки «Кульова блискавка» – четвертого фільму про британського суперагента Джеймса Бонда. З багатьох причин «Кульова блискавка» займає особливе місце в офіційній бондіані. Пропонуємо переконатися в цьому, ознайомившись із зібраною нами добіркою фактів про цей фільм.

09.12.2020
об 13:23