Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Кіношедеври в цифрах і фактах: «Рембо: Перша кров»

22.10.2020
об 18:14
Автор: Віталій Баранник

22 жовтня 1982 року на екрани США вийшов фільм «Перша кров», який мав величезний успіх у глядацької аудиторії й залишається одним із найкращих фільмів у жанрі бойовика. Головний герой стрічки Джон Рембо став частиною сучасної попкультури та своєрідним еталоном героя бойовика. Сам Сталлоне, оцінюючи свою роботу в цій кінокартині, зізнався: «Думаю, що «Перша кров» – найкращий фільм, у якому я знімався».

1 людина гине в ході всього фільму – сержант Артур Галт випадає з гелікоптера після того, як Рембо кидає камінь у його лобове скло. У початковій версії сценарію було 18 загиблих.

2 мільйони доларів отримав  як гонорар Сильвестр Сталлоне за цей фільм. Ще 1,5 мільйона йому заплатили пізніше, після показу фільму на телебаченні.

3 тижні поспіль очолював фільм «Перша кров» касові збори в США після прем'єри. У результаті при бюджеті  $ 15 мільйонів стрічка зібрала $ 47 мільйонів у Америці й понад $ 125 мільйонів у світовому прокаті.

4 продовження про пригоди Джона Рембо із Сильвестром Сталлоне в головній ролі були зняті після успіху першого фільму. Загальні збори всієї кінофраншизи становили 819 мільйонів доларів.

5 градусів тепла становила середня температура в жовтні-грудні 1981 року в Британській Колумбії, де йшли зйомки фільму. При цьому Сталлоне бігав по знімальному майданчику в джинсах, майці та шматку полотна, яке, до речі, підібрали в тому ж лісі. Актор через погану погоду ризикував не тільки підхопити запалення легенів, а й ледь не загинув під час сцени погоні на мотоциклі. «Трохи до ангелів не полетів. Погода стояла погана, й у мене на швидкості 45 миль за годину від морозу буквально очі почали стекленіти», – згадував він пізніше.

6 легендарних ножів Джона Рембо виготовили для зйомок фільму. Сильвестр Сталлоне особисто обрав знаменитого майстра Джиммі Лайла для розробки та створення цього культового ножа. Після виходу фільму на екрани такі ножі для виживання стали неймовірно популярними в мандрівників, фахівців з виживання і в спецпідрозділах багатьох країн.

7 раз вносив зміни в початковий сценарій Сильвестр Сталлоне. У результаті цих правок Рембо із закінченого психопата, яким він спочатку був описаний, перетворився в людину, що стала жертвою обставин. І хоча він страждав посттравматичним синдромом після участі у В'єтнамській війні, але не був безжальним вбивцею.

8-й фільм, у якому Сильвестр Сталлоне став  сценаристом.

9 акторів розглядалися  як виконавці ролі Джона Рембо в цьому фільмі: Джон Траволта, Дастін Хоффман, Аль Пачіно, Роберт де Ніро, Пол Ньюмен, Кріс Крістофферсон, Джефф Бріджес, Майкл Дуглас і Нік Нолті. І тільки після того як усі вони з тих чи інших причин не змогли взяти участь у проєкті, роль запропонували Сильвестру Сталлоне.

10 років минуло після публікації оригінального роману Девіда Моррелла, за мотивами якого був написаний сценарій, до моменту виходу фільму на екрани.

Читайте також:

Статті

Кіношедеври в цифрах і фактах: «Французький зв'язковий»

7 жовтня 1971 року в Нью-Йорку відбулася прем'єра кримінального фільму «Французький зв'язковий», який розповідав історію нью-йоркських детективів Джиммі Дойла та Бадді Руссо. Їхніми прототипами стали реальні копи з відділу контролю за оборотом наркотиків Едді Іген та Сонні Гроссо. Режисер Вільям Фрідкін, маючи вельми обмежений бюджет, зняв один з найбільш видовищних фільмів 1970-х років, а сцена автомобільної погоні з цієї стрічки навіть через півстоліття вважається однією з найкращих в історії світового кінематографу. Крім того, «Французький зв'язковий» входить у сотню найкращих американських фільмів і як «культурно, історично або естетично важливий фільм» обраний для зберігання в Національному реєстрі фільмів Бібліотеки Конгресу США.

07.10.2020
об 15:39

Статті

Кіношедеври в цифрах і фактах: «Великий диктатор»

15 жовтня 1940 року в США відбулася прем'єра фільму «Великий диктатор», у якому Чарльзу Чапліну вдалося органічно поєднати мистецтво кінематографу й політичну сатиру. Навіть через 80 років ця стрічка залишається еталоном того, як, використовуючи кінематографічні засоби, можна висміяти будь-якого диктатора, навіть якщо той здійснює свою політику із серйозним обличчям. Не випадково фільм «Великий диктатор» увійшов до списку 100 найсмішніших американських фільмів Американського інституту кіно, а французька газета The Guardian назвала його 22-м найкращим комедійним фільмом усіх часів.

15.10.2020
об 11:47

Новини

Кіношедеври в цифрах і фактах: «Той, що танцює з вовками»

19 жовтня 1990 року у Вашингтоні відбулася прем’єра історичного драматичного фільму «Той, що танцює з вовками», який відзначено найпрестижнішими преміями. Стрічка увійшла до золотого фонду світового кінематографу. Кінопроєкт став найкасовішим вестерном усіх часів, зібравши 424,2 мільйона доларів у світовому прокаті.

19.10.2020
об 11:15

Новини

КіноКалендар: Мюзикл «Моя чарівна леді» став випробуванням для Одрі Хепберн

21 жовтня 1964 року в США на екрани вийшов мюзикл «Моя чарівна леді» з Одрі Хепберн у головній ролі. Фільм мав великий комерційний успіх, отримав 8 премій «Оскар», та входить до десяти найкращих американських фільмів-мюзиклів за 100 років за версією Американського інституту кіномистецтва. Проте для Одрі Хепберн зйомки в цій картині стали серйозним випробуванням її моральних і фізичних якостей.

21.10.2020
об 12:14