Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Кіношедеври в цифрах і фактах: «Пролітаючи над гніздом зозулі»

19.11.2020
об 13:29

19 листопада 1975 року на кінофестивалі в Чикаго відбулася прем'єра кінодрами Мілоша Формана «Пролітаючи над гніздом зозулі», яка вважається одним з найкращих американських фільмів. Переконатися в справедливості цього твердження ви зможете самі, ознайомившись із зібраними нами фактами про цю стрічку.

1-м кандидатом на роль Рендла Патріка Макмерфі у фільмі із самого початку планувався Джек Ніколсон. Також розглядалася можливість залучення на цю роль Марлона Брандо або Джина Гекмена, але тільки як запасний варіант. Ніколсон отримав за цей фільм свого першого «Оскара» та непогано заробив. Він погодився замість невеликого гонорару на відсоток від прибутку і в підсумку зумів отримати досить значну суму з урахуванням величезного комерційного успіху фільму.

2-й з трьох фільмів, який завоював премію «Оскар» у п'яти найпрестижніших номінаціях: за найкращу стрічку, актора, актрису, режисуру та сценарій. Два інших фільми: «Це трапилося одного разу вночі» (1934) та «Мовчання ягнят» (1991).

3-тє місце зайняв фільм «Пролітаючи над гніздом зозулі» за касовими зборами в США і Канаді ($ 109 мільйонів) серед усіх фільмів, випущених у 1975 році.

4 психіатричних лікарні переглянула знімальна група, поки не вибрала як знімальний майданчик Державну лікарню для душевнохворих Орегона. Більшість статистів у фільмі насправді були пацієнтами цієї лікарні. Крім того, кожному актору виділили по 2-3 пацієнти для того, щоб ті постійно з ними спілкувалися та переймали їх стиль поведінки.

5-те місце в списку 100 найкращих кінолиходіїв за версією американського інституту кіно займає медсестра Мілдред Ретчед, роль якої у фільмі виконала Луїза Флетчер.

6 премій «Золотий глобус» отримала кінокартина «Пролітаючи над гніздом зозулі», ставши першим фільмом в історії світового кінематографу, що отримав п'ять нагород у всіх головних номінаціях.

7-ме місце в списку найкасовіших фільмів усіх часів займала кінокартина «Пролітаючи над гніздом зозулі» на момент виходу. За деякими оцінками її світові збори становили майже $ 300 мільйонів.

8 місяців працював над сценарієм фільму Кен Кізі, автор однойменного роману, за яким знято фільм. Але його варіант категорично не сподобався Мілошу Форману, який підключив до написання сценарію молодого сценариста Лоренса Гаубена. Його творіння теж не сподобалося режисерові й остаточний варіант сценарію Мілош дописував разом з письменником Бо Голдманом. В результаті саме Лоренс Гаубен та Бо Голдман отримали «Оскар» за «Найкращий адаптований сценарій».

9 номінацій на премію BAFTA отримав фільм і переміг у 6 з них.

10 тисяч доларів становив гонорар Луїзи Флетчер. На додачу до цих грошей актриса отримала премії BAFTA, «Золотий глобус» та «Оскар» за найкращу жіночу роль. Отримуючи «Оскара», Флетчер промовила: «Іноді буває здорово, що всі тебе ненавидять».

Читайте також:

Статті

КіноКалендар: 10 причин переглянути фільм «Американський президент»

8 листопада 1995 року відбулася прем'єра фільму «Американський президент» про овдовілого главу США, який напередодні чергової передвиборної компанії закохується в зухвалу Сідней Елен Вейд, яка проштовхує новий екологічний закон. Ця чудова кінострічка органічно поєднує гарну романтичну історію і жорстку політичну драму та гідна перегляду навіть через чверть століття після виходу на екрани.

08.11.2020
об 15:09

Статті

КіноКалендар: Українські мотиви в кінокомедії «Один вдома»

10 листопада 1990 року в Чикаго відбулася прем'єра різдвяної комедії «Один вдома» режисера Кріса Коламбуса. 16 листопада фільм вийшов у широкий прокат у США і став найкасовішим різдвяним фільмом усіх часів у Північній Америці та найкасовішою комедією за всю історію кінематографу США. На честь 30-річного ювілею цієї чудової комедії ми вирішили порадувати вас маловідомими фактами про її фільмування.

10.11.2020
об 16:12

Новини

КіноКалендар: 15 унікальних фактів про 17-й фільм бондіани – «Золоте око»

13 листопада 1995 року відбулася світова прем'єра кінобойовика «Золоте око» про пригоди легендарного агента 007. Ця кінокартина, хоч і займає 17-те місце в списку фільмів про Джеймса Бонда, але багато в чому є унікальною, що підтверджують зібрані нами факти.

13.11.2020
об 13:23

Статті

КіноКалендар: «Кохай мене ніжно» – перший фільм Елвіса Преслі

15 листопада 1956 року відбулася знакова подія для шанувальників творчості Елвіса Преслі – у Нью-Йорку презентували фільму «Кохай мене ніжно», у якому «Король рок-н-ролу» зіграв свою першу роль у кіно. За сюжетом троє братів Рено беруть участь у Громадянській війні між Північчю та Півднем. Вдома залишився тільки молодший брат Клінт (Елвіс Преслі). Отримавши повідомлення про загибель старшого брата, він одружився з його нареченою. Але виявилося, що всі три брата вижили й стали бандитами.

15.11.2020
об 14:39