Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Кіношедеври в цифрах і фактах: «Привид»

13.07.2020
об 12:06
Автор: Віталій Баранник

13 липня 1990 року відбулася прем'єра фільму «Привид» з Патріком Свейзі та Демі Мур у головних ролях. Режисером фільму став Джеррі Цукер, який до цього знімав разом зі своїм братом Девідом Цукером лише типово американські комедії: «Аероплан», «Голий пістолет», «Цілком таємно» та «Безжальні люди». Багато хто сумнівався, що Джеррі Цукер самостійно впорається з таким матеріалом і зможе втілити цікаву романтичну історію. Серед скептиків був також і автор сценарію кінокартини Брюс Джоел Рубін. Однак всі побоювання виявилися марними. Фільм вийшов настільки гарним та зворушливим, що не втрачає своєї привабливості й через 30 років після прем'єри.

1 місце за касовими зборами зайняв фільм «Привид» у 1990 році: при бюджеті  $ 22 000 000 стрічка зібрала у світовому прокаті $ 505 000 000.

2 години становить тривалість фільму без фінальних титрів.

3 місце на момент його прокату займав фільм «Привид» у списку найкасовіших фільмів усіх часів у світі.

 

4 найпрестижніші кінопремії: «Оскар», BAFTA, «Золотий глобус» та «Сатурн» – отримала Вупі Голдберг за найкращу жіночу роль другого плану у фільмі «Привид». Вона стала першою актрисою, що досягла такого результату. Глядачі та критики щиро переживали зворушливу історію кохання героїв Патріка Свейзі та Демі Мур, але були в цілковитому захваті від акторської гри Вупі Голдберг.

5 номінацій на премію «Оскар» здобув фільм «Привид» у 1991 році й переміг у двох з них: «Найраща жіноча роль другого плану» та «Найкращий оригінальний сценарій».

6 років після виходу фільму «Привид» Демі Мур отримала найбільший гонорар у своїй кар'єрі – 12,5 мільйона доларів за роль у фільмі «Стриптиз». Вона стала першою актрисою у Голлівуді, гонорар якої становив понад 10 мільйонів за один фільм. Таким кар'єрним злетом Демі зобов'язана саме фільму «Привид», хоча отримала за свою роботу в ньому всього 750 000 доларів.

7 з 10 можливих балів становить рейтинг фільму «Привид» у найбільшій у світі базі даних та вебсайті про кінематограф Internet Movie Database (IMDb).

8 років після виходу фільму «Привид» Брюс Вілліс теж отримав можливість зіграти привида, на цей раз у кінокартині «Шосте почуття». Автори «Привида» спочатку пропонували саме «міцному горішку» зіграти роль Сема Віта, вважаючи, що сімейний дует Брюса Вілліса та Демі Мур приверне до стрічки додаткову увагу. Але Вілліс відхилив цю пропозицію, побоюючись, що фільм провалиться в прокаті.

9 номінацій на премію «Сатурн» здобув фільм у 1991 році й переміг у трьох з них: «Найкращий фільм-фентезі», «Найкраща жіноча роль» (Демі Мур), «Найкраща жіноча роль другого плану» (Вупі Голдберг).

10 мільйонів доларів коштує зараз горище, на якому проходили зйомки сімейних сцен фільму за участю Сема та Моллі. Це реальний лофт, що належав відомій художниці та скульптору Мішель Ока Донер. Його обрали  як прототип, оскільки Моллі за сюжетом теж була скульптором.

Читайте також:

Новини

Кіношедеври в цифрах і фактах: «Золота лихоманка»

Рівно 95 років тому, 26 червня 1925 року, у Голлівуді відбулася прем'єра німої пригодницької комедії Чарлі Чапліна «Золота лихоманка». Стрічку часто називають однією з двох найкращих німих комедій в історії, поряд з «Генералом» Бастера Кітона. Жан Кокто писав, що «Золота лихоманка» – це «шедевр, рівний у цілому і в деталях «Ідіотові», «Принцесі Клевській» та грецькому театру». Чарлі Чаплін, коли знімав цей фільм, робив по кілька десятків дублів окремих сцен і 27 разів перемонтував кінокартину, перш ніж випустив її на екран. Він хотів, щоб його запам'ятали як актора й режисера саме за «Золотою лихоманкою». І це йому вдалося повною мірою. Ми пропонуємо вашій увазі п'ять фактів, завдяки яким ви зможете зрозуміти, яке значення мала для Чапліна ця стрічка і що вона принесла йому в підсумку.

26.06.2020
об 12:39

Новини

Кіношедеври в цифрах і фактах: «Назад у майбутнє»

35 років тому, 3 липня 1985 року, відбулася прем'єра фантастичної пригодницької комедії режисера Роберта Земекіса «Назад у майбутнє», яка стала найкасовішим фільмом року, а також отримала численні позитивні відгуки глядачів і критиків. Творці стрічки сподівалися на успіх, але навіть в найсміливіших мріях не могли уявити, що їхній фільм стане справжнім кінохітом. А зрозумівши, що фактично відкрили золоту жилу, відразу ж почали знімати аж два продовження кінокартини.

03.07.2020
об 14:17

Новини

Кіношедеври в цифрах і фактах: «Перший лицар»

7 липня 1995 року на екрани США вийшов історико-пригодницький фільм «Перший лицар», знятий за мотивами легенди про короля Артура, його дружину Гвіневру та лицаря Ланселота. Ця героїко-романтична історія не дуже сподобалася жителям Нового Світу: фільм при бюджеті 55 мільйонів доларів зібрав у США всього $ 37600435. «Першому лицареві» відверто не пощастило, адже перед ним того самого року вже відбулося дві прем’єри історичних фільми про середньовіччя: «Роб Рой» та «Хоробре серце». Тож до моменту виходу «Першого лицаря» американці вже вдосталь надивилися на сутички на мечах. Але за кордоном кінокартину сприйняли більш прихильно – касові збори в інших країнах становили 90 мільйонів доларів. Заробивши сумарно 127 мільйонів доларів у всьому світі, стрічка окупилася більш ніж у два рази. Ми пропонуємо вам традиційну десятку цікавих фактів про цей фільм.

07.07.2020
об 13:19