Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Кіношедеври в цифрах і фактах: «Клеопатра»

12.06.2020
об 12:13
Автор: Віталій Баранник

12 червня 1963 року в Нью-Йорку відбулася прем'єра історичного фільму «Клеопатра» з Елізабет Тейлор та Річардом Бертоном у головних ролях. «Клеопатра» вважається одним з найдорожчих  і найвідоміших в історії кінематографу фінансових провалів. Зібравши в прокаті 1963 року майже $ 38 мільйонів, на показники окупності кінокартина вийшла тільки в 1967 році, коли були продані права на телевізійний показ. Пропонуємо до  вашої  уваги 10 найвідоміших фактів про цю стрічку.

1 мільйон доларів США був початковий гонорар Елізабет Тейлор за роль Клеопатри. Вона стала першою актрисою в Голлівуді, що досягла цієї позначки. Однак, за деякими відомостями, до кінця виробництва стрічки загальна сума, яку отримала Тейлор за роботу у фільмі, досягла $ 7 мільйонів, що з урахуванням інфляції сьогодні еквівалентно більш ніж $ 47 мільйонів. Контракт з Бертоном обійшовся компанії в $ 300 тисяч і став його найбільш високооплачуваною роботою на той момент.

2 рази були одружені один з одним виконавці головних ролей у фільмі Елізабет Тейлор і Річард Бертон: з 1964 по 1974 рік та з 1975 по 1976 рік. Усього Елізабет Тейлор була одружена 8 разів, а Річард Бертон – 5 разів.

3 мільйони доларів США становив початковий бюджет кінострічки (без витрат на персонал та акторів) на момент підписання контракту на її виробництво в жовтні 1958 року. Кінцевий бюджет склав рекордні на той час $ 44 мільйонів ($ 290 мільйонів у цінах 2006 року), з яких $ 31 115 000 становили безпосередньо витрати на виробництво, решта суми припала на рекламу, друк копій та дистриб’юцію стрічки. Але в цю суму не входять ще $ 5 мільйонів, втрачені у зв'язку з невдалим початком зйомок в Англії в 1960-1961 році.

4 номінації на премію «Золотий глобус» отримав фільм «Клеопатра» в 1964 році: «Найкращий фільм», «Найкраща режисура» (Джозеф Манкевич), «Найкращий актор» (Рекс Харрісон), «Найкращий актор другого плану» (Родді Макдауелл), але не переміг у жодній з них.

5 мільйонів доларів заплатила у 1966 році компанія ABC за право першого показу в телевізійному ефірі, а вперше на каналі ABC фільм був показаний 13 лютого 1972 року.

6 годин мала скласти тривалість стрічки за розрахунками її режисера Джозефа Манкевича, якби в неї увійшов весь запланований ним матеріал. Але в підсумку, після численних правок, тривалість фільму для прокату становила майже 248 хвилин. Засмучений режисер згодом стверджував, що з фільму були «вирізані» кілька найкращих сцен.

7 місце займає Елізабет Тейлор у списку найвидатніших актрис в історії кіно, складеному Американським інститутом кіно.

8 місяців тривала перерва у зйомках фільму, викликана важкою хворобою Елізабет Тейлор, від якої вона ледь не померла. У актриси діагностували набряк легенів, і в лікарні їй зробили трахеотомію, від якої залишився досить великий шрам. Після операції Тейлор перебувала в критичному стані в реанімаційній палаті. Через простій студія зазнала великих збитків, а зйомки фільму довелося перенести з Лондона до Риму, бо актрисі був потрібний сухий теплий клімат. Та й знайти «єгипетську» натуру в Італії було простіше, ніж в Англії.

9 номінацій отримав фільм «Клеопатра» на 36-й церемонії вручення премії «Оскар», зокрема за найкращу стрічку, але став переможцем тільки в чотирьох: «Найкращий художник-постановник», «Найкращий оператор», «Найкращий дизайн костюмів» та «Найкращі візуальні ефекти».

10-ю екранізацією історії життя великої єгипетської цариці став фільм «Клеопатра» з Елізабет Тейлор у головній ролі. Вперше її зіграла французька актриса Жанна Д'Альсі ще в 1899 році в однойменному німому чорно-білому фільмі. У ролі Клеопатри до Тейлор свої акторські таланти демонстрували багато відомих акторок: Хелен Гарднер, Теда Бара, Клодетт Кольбер, Вів'єн Лі, Софі Лорен та Лінда Крістал.

 

Читайте також:

Новини

Chanel No5 у світі кіно

4 червня 1921 року у Франції вперше офіційно представили парфуми Chanel No 5. За минуле сторіччя цей аромат став одним з найдорожчих і найвідоміших світових брендів. Виробники стверджують, що кожні 30 секунд продається один флакон Chanel No5.

04.06.2020
об 11:33

Дні народження зірок: П’ять знакових фільмів у кар'єрі Джонні Деппа
Новини

Дні народження зірок: П’ять знакових фільмів у кар'єрі Джонні Деппа

9 червня 1963 року народився Джон Крістофер Депп ІІ, відомий американський актор, продюсер, режисер, сценарист, музикант. Усього Джонні Депп знявся більш ніж у 70 фільмах та телесеріалах, які сумарно зібрали у світовому прокаті понад 8 мільярдів доларів. Із цієї кількості ми вибрали лише п'ять кінокартин, які стали знаковими в житті та кар'єрі актора.

09.06.2020
об 10:02