Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Кіношедеври в цифрах і фактах: «Китайський квартал»

20.06.2020
об 13:12
Автор: Віталій Баранник

20 червня 1974 року в США відбулася прем'єра одного з найуспішніших фільмів Романа Полянського  «Китайський квартал» з Джеком Ніколсоном та Фей Данавей у головних ролях. Ця кінострічка зібрала досить солідну суму в прокаті, багату колекцію престижних кінонагород і вважається одним з найкращих детективів у історії кінематографу.

1 премію «Оскар» отримав фільм у 1975 році за «Найкращий оригінальний сценарій» (Роберт Таун), хоча за кількістю номінацій у тому році він розділив перше місце зі стрічкою «Хрещений батько 2» (обидва фільми мали по 11 номінацій). Сценарій до фільму визнаний одним з найдосконаліших з усіх існуючих. Його вивчають як основний матеріал  на семінарах і уроках сценаріїв у всьому світі.

2 місце зайняв «Китайський квартал» у 2008 році у списку 10 найкращих детективів у історії кіно, складеному Американським інститутом кіномистецтва.

3 місце займає автор сценарію фільму Роберт Таун у списку найкращих сценаристів за всю історію кінематографу, який склав портал Vulture. Роберт Таун брав участь у написанні сценаріїв до трьох десятків фільмів, зокрема до таких відомих кінокартин, як «Бонні та Клайд» (1967), «Смерть серед айсбергів» (1977), «Грейстоук: Легенда про Тарзана, повелителя мавп» (1984), «Дні грому» (1990), «Місія нездійсненна» (1996).

4 сходинку віддав «Китайському кварталу» у рейтингу найкращих фільмів за всю історію кінематографу  журнал Entertainment Weekly.

5 хвилин просив дати йому для пояснення у фіналі фільму герой Джека Ніколсона Джейк Гіттес. Знаково, що в момент, коли він вимовляє цю фразу, до кінця фільму дійсно залишається рівно п'ять хвилин. Це не було спеціальною задумкою авторів, а вийшло випадково.

6 мільйонів доларів склав бюджет фільму. У прокаті він зібрав майже в п'ять разів більше - $ 29 200 000.

7 номінацій на премію «Золотий глобус» отримав «Китайський квартал» на 32-й церемонії вручення цієї найпрестижнішої кінонагороди в 1975 році й переміг у чотирьох з них: «Найкраща режисерська робота» (Роман Полянський), «Найкращий фільм-драма», «Найкраща чоловіча роль у драмі» (Джек Ніколсон), «Найкращий сценарій» (Роберт Таун).

8 рядок займає «Китайський квартал» у переліку режисерських робіт Романа Полянського. До речі, режисер зіграв в цій стрічці невелику епізодичну роль одного з бандитів, які порізали ніс Джейку Гіттесу.

9 місце у списку 25 найкращих саундтреків усіх часів, складеному Американським інститутом кіномистецтва, займає музика до фільму «Китайський квартал».

10 днів знадобилося композитору Джеррі Голдсміту, щоб написати музику для цього фільму.

 

Читайте також:

Новини

40 років тому у США відбулася прем'єра фільму Стенлі Кубрика «Сяйво»

23 травня 1980 року на екрани Америки вийшов фільм Стенлі Кубрика «Сяйво», знятий за однойменним романом Стівена Кінга. Головні ролі в кінострічці виконали Джек Ніколсон, Шеллі Дюваль та Денні Ллойд. Фільм вважається однією з кращих кінокартин у світі в жанрі психологічного трилера, а сцена, коли Джек Торренс (Джек Ніколсон) виламує сокирою двері у ванну, визнана найстрашнішим моментом в історії кінематографа. Хоча самому Стівену Кінгу стрічка категорично не сподобалася.

23.05.2020
об 10:55