Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

Кіноосвіта в Україні: Експерти проаналізують потреби ринку та нададуть рекомендації вишам

26.07.2021
об 17:20

На сьогоднішній день в сфері аудіовізуального мистецтва та виробництва існує 53 освітні програми, за якими профільні навчальні заклади  щороку випускають більше тисячі молодих фахівців. Проте представники кіноіндустрії з року в рік констатують брак молодих спеціалістів в тій чи іншій сфері виробництва. Отже, Асоціація кіноіндустрії України разом із Центром «Соціальні індикатори» за підтримки Українського Культурного Фонду розпочали комплексне дослідження української системи кіноосвіти.

 

Усунути розбіжність між потребами ринку та обсягом підготовки фахівців за існуючими освітніми програмами в галузі кіно – основна мета ініціативи. В планах організаторів системного аналізу використати результати для оновлення змісту програм у профільних навчальних закладах у співпраці з Міністерством культури та інформаційної політики України та Міністерством освіти і науки України.

 

«Асоціація кіноіндустрії України достатньо довго займається освітніми програмами і привозить різні міжнародні воркшопи до України, заповнюючи пробіли неформальної освіти. У процесі ми пересікалися з представниками формальної освіти і виявилося, що є деяка розбіжність наших уявлень про ринок і те, яких спеціалістів і як саме треба готувати. Для того, щоб це спілкування було найбільш продуктивним та ефективним для усіх зацікавлених сторін – представників формальної освіти, студентів, нас, як частини індустрії – ми і вирішили провести дослідження. Щоб всі ми спиралися не на якісь суб’єктивні дані та уявлення, а на конкретне наукове дослідження, статистичну інформацію і змогли робити спільні проєкти з представниками формальної освіти на основі цих показників», – прокоментував голова Асоціації кіноіндустрії України ДМИТРО СУХАНОВ.

 

Також фахівці кіноіндустрії зазначають, що дефіцит якісно підготовлених професіоналів, зокрема, через недостатній рівень володіння англійською мовою, призводить до обмеження можливостей міжнародної співпраці та стримує розвиток національної індустрії. У свою чергу дефіцит кадрів призводить до збільшення попиту на досвідчених фахівців, зростання вартості їх послуг та втрати Україною одного із конкурентних факторів, вартості виробництва, – у порівнянні з іншими країнами Європи.

 

«Успіх фільму або серіалу на 50 % складається з ідеї і відмінно написаного сценарію. У всьому світі продюсери полюють за сценаріями. В Україні в Класифікаторі професій навіть не існує професії «Сценарист», немає навчальних програм і не готують фахівців. Це як якщо б в будівництві не готували б архітекторів – що ми можемо побудувати без них? Українська кіноіндустрія надзвичайно потребує якнайшвидшого оновлення навчальних програм та поповненні фахівцями практично всіх кінопрофесій. Я впевнена, що наше аналітичне дослідження покаже реальну ситуацію і що в подальшому на основі нашого звіту буде вироблена Стратегія розвитку кіноосвіти в Україні», – зазначила експертка проєкту, продюсерка компанії PSB films БЕЛЛА ТЕРЗІ.

 

Протягом реалізації проєкту планується провести комплексне опитування представників кіногалузі: роботодавців із різних секторів індустрії, представників закладів вищої та фахової передвищої освіти, студентів випускних курсів та фахівців, які нещодавно завершили навчання. Бажаючим взяти участь в опитуванні потрібно заповнити анкету

 

За словами представників дослідження, із результатами їхньої діяльності можна буде ознайомитися наприкінці вересня 2021 року.

 

Джерело: Державне агентство України з питань кіно

Читайте також:

Новини

Три українські фільми стали частиною програми 78-го Венеційського кінофестивалю

Венеційський кінофестиваль оголосив конкурсну програму, з повним переліком якої можна ознайомитися тут. (https://www.labiennale.org/en/cinema/2021/lineup). Цьогоріч Україну на одному з найпрестижніших кінофестивалів світу представлять три стрічки, що створювалися за державної підтримки. Серед яких «Відблиск» Валентина Васяновича, «Носоріг» Олега Сенцова та «Цензорки» Петера Керекеша.

26.07.2021
об 14:17

Новини

12-й ОМКФ: Фіналісти другого Book Pitch

30 липня у Мистецькому арсеналі в Києві відбудеться другий книжковий пітчинг Book Pitch, який є спільним проєктом 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю та Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал».

26.07.2021
об 14:37

Новини

З нагади Олімпіади у Токіо Discovery запускає в Україні мовлення в 4к форматі

Discovery та MEGOGO розширюють своє партнерство в Україні, запускаючи Eurosport 4K на Discovery+ для висвітлення подій Олімпіади у Токіо.

23.07.2021
об 15:51

Новини

Хто подарував голоси героям анімації «Гуллівер повертається»

За місяць на великі екрани вийде повнометражний мультфільм «Гуллівер повертається», виробництвом якого займалася 95 Animation Studio та Gulliver Films. Крім того, над проєктом працювали одні з найкращих аніматорів України, закордонні спеціалісти, а також команда сценаристів Студії «Квартал 95».

20.07.2021
об 11:53