Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

«Кіноколо» змінює правила подачі фільмів

21.07.2020
об 15:03

У 2020 році Національна премія кінокритиків України «Кіноколо» вирішила змінити правила подачі фільмів. До цього підштовхнула ситуація, яку спричинила в кіноіндустрії пандемія. Через обмежені можливості для прокату та фестивальної дистриб'юції на розгляд комітету премії приймаються стрічки, які раніше не демонструвалися на великих екранах.

Цьогоріч, окрім дати показу, враховується дата виробництва фільму – якщо стрічку створено у період з 1 жовтня 2019 до 30 вересня 2020 включно, робота може подаватися на розгляд комітету премії. До його складу входять кінокритики та кінознавці, які є членами ФІПРЕССІ, та автори, чиї тексти та аналітичні матеріали публікуються в українських ЗМІ. Наразі комітет премії нараховує 44 члени.

Серед нововведень і впровадження обов'язкової подачі стрічки через спеціальну форму на сайті Київського тижня критики. Вона з’явиться на ресурсі в день початку прийому заявок, тобто 28 липня.

Щорічну Національну премію кінокритиків «Кіноколо», засновано у 2018 році. Вона визначає досягнення українського кінематографа та діячів кіноіндустрії за останній рік від імені спільноти кінокритиків України. Премія присуджується у 8 номінаціях:

  • найкращий повнометражний ігровий фільм,
  • найкращий короткометражний ігровий фільм,
  • найкращий документальний фільм,
  • найкраща анімація,
  • відкриття року,
  • найкращий режисер,
  • найкращі акторку та актора.

Лауреатів премії обирають у два етапи. Спочатку члени комітету обирають номінантів серед списку усіх поданих фільмів українського виробництва, які відповідають умовам премії. Під час другого етапу переможців визначають шляхом голосування. Так, у 2019 році найкращим фільмом року стала драма «Додому» Нарімана Алієва, у 2018 – драма «Донбас» Сергія Лозниці. Свої премії вони отримали під час церемонії нагородження, яка зазвичай відбувається наприкінці жовтня у рамках «Київського тижня критики».

Організаторами премії виступають Спілка кінокритиків України, Асоціація «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!» та компанія «Артхаус Трафік» за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

 

Джерело: пресслужба «Артхаус Трафік»

Читайте також:

Новини

Український кінопрокат – 2020: заробітки зими та втрати карантинної весни

За три, точніше два з половиною, місяці 2020 року на екрани українських кінотеатрів вийшли 67 стрічок, не рахуючи двох добірок і фестивалів. Прокат іще 17 фільмів тривав із 2019-го: чотири з них увійшли до топа найкасовіших за звітний період, а два – сумарно принесли понад $2 млн.

20.07.2020
об 16:57

Kyiv Media Week: Подробиці програми та новий формат заходу
Події

Kyiv Media Week: Подробиці програми та новий формат заходу

14 вересня в Україні розпочнеться одна з головних медійних подій України –10-й міжнародний медіафорум Kyiv Media Week Global Marathon. В рамках заходу аналізують та говорять про тренди і перспективи аудіовізуальної індустрії в Україні та світі. Цьогоріч програма форуму охопить сфери кіно – серіали, анімацію, дитячий контент, законодавство, унікальні можливості української медіаіндустрії, міжнародну копродукцію та інше. Форум вперше пройде в онлайн-форматі. Організатори події – компанія Media Resourсes Management за підтримки Українського Культурного Фонду.

16.07.2020
об 16:45

Новини

Творці фільму Let it Snow презентували трейлер

На вихід стрічки Станіслава Капралова Let it Snow вже чекають в Європі, Америці та Азії. Сьогодні творча група офіційно презентувала трейлер фільму.

20.07.2020
об 11:11