Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

КіноКалендар: «Чотири кімнати» чотирьох режисерів

16.09.2020
об 14:24
Автор: Віталій Баранник

16 вересня 1995 року відбулася прем'єра чорної комедії «Чотири кімнати». Фільм мав непросту долю: його розгромили кінокритики, до нього були претензії від Гільдії кіноакторів та режисерів США, він фактично провалився в прокаті, але з часом став культовим, а армія його шанувальників налічує мільйони людей у багатьох країнах. Тому ця оригінальна стрічка й зайняла почесне місце в кінокалендарі на нашому сайті.

Ідея створення цього фільму належить режисерові Олександру Роквеллу, який зафільмував одну з новел. Над іншими трьома новелами працювали Елісон Андерс, Роберт Родрігес та Квентін Тарантіно. Усім їм заради роботи в цьому проєкті довелося тимчасово залишити Гільдію режисерів США, бо її правила забороняють знімати декільком режисерам один фільм.

Спочатку фільм повинен був називатися «П'ять кімнат» і в ньому, відповідно, було п'ять окремих новел. Але режисер Річард Лінклейтер («Нація фастфуду»), який спочатку погодився зняти одну з історій, пізніше відмовився від участі в проєкті.

У заключному епізоді «Людина з Голлівуду», який триває 21 хвилину, слово «fuck» вимовляється 193 рази – у середньому 9 разів на хвилину.

Виконавець однієї з ролей у фільмі Брюс Вілліс не згадується в титрах. Незадовго до цього він знявся в стрічці Тарантіно «Кримінальне чтиво», і на знак подяки погодився взяти участь у цьому проєкті без гонорару. Але тим самим він порушив правила Гільдії кіноакторів США, яка не дозволяє акторам зніматися безкоштовно. Гільдія погодилася не подавати в суд на Вілліса за порушення прав, якщо його ім'я не буде вказано в титрах.

Після виходу на екрани фільм отримав здебільшого негативні відгуки фахівців, а відомий кінокритик Джеймс Берардінеллі з ReelViews прямо назвав «Чотири кімнати» «одним з головних розчарувань 1995 року».

У ролі трупа в епізоді «Порушники спокою» Родрігес зняв свою сестру, співачку Патрісію Вонне, яка була задіяна в епізодичних ролях і в інших фільмах брата: «Відчайдушний», «Діти шпигунів», «Місто гріхів». Крім того, її пісня Traeme Paz була записана для фільму «Одного разу в Мексиці».

В одному з епізодів фільму видно, що поряд з комутатором лежить пачка сигарет Red Apple. Цей вигаданий бренд фігурує й у інших фільмах Тарантіно: у «Кримінальному чтиві» їх курить дружина Марселласа Воллеса і Бутч Кулідж, а у фільмі «Убити Білла» героїня Уми Турман в Токіо йде повз плаката, який рекламує Red Apple.

Мультфільм, який дивляться герої новели «Порушники спокою», – це той самий мультфільм, який дивився Річі у фільмі «Від заходу до світанку».

У новелі «Людина з Голлівуду» є момент, коли в барі поруч з правим ліктем Анджели (Дженніфер Білс) стоїть чашка напою Big Kahuna Burger з «Кримінального чтива». Дизайн брендованої упаковки Big Kahuna Burger був розроблений давнім приятелем Тарантіно Джеррі Мартінесом.

Мадонна, яка знялася в цьому фільмі, отримала за свою роль премію «Золота малина» як найгірша актриса другого плану. Усього ж Мадонна п'ять разів отримувала цю антипремію та ще один раз була на неї номінована.

Читайте також:

Статті

КіноКалендарь: «Тіні забутих предків» - кіношедевр світового масштабу

4 вересня 1965 року відбулася прем'єра фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». Режисер стрічки, застосовуючи новаторські методи художнього відображення, зумів органічно поєднати в одній картині драматичний і навіть трагічний сюжет з національним колоритом. Фільм мав неймовірний успіх у всьому світі, зібравши рекордну кількість кінонагород. На честь 55-річного ювілею легендарного фільму ми зібрали найцікавіші факти про нього.

04.09.2020
об 15:51

Статті

КіноКалендар: «Рокко та його брати» Лукіно Вісконті

6 вересня 1960 року на кінофестивалі у Венеції відбулася прем'єра фільму режисера Лукіно Вісконті «Рокко та його брати». Стрічку прийняли із захопленням і фахівці, і глядачі. Вісконті став справжнім героєм фестивалю, де отримав Приз міжнародної асоціації кінокритиків (ФІПРЕССІ), спеціальну премію та номінацію на «Золотого лева». Зараз, через 60 років, фільм «Рокко та його брати» є визнаним кіношедевром епохи неореалізму й однією з найкращих робіт у фільмографії Вісконті. Традиційна десятка зібраних нами фактів допоможе вам більше дізнатися про цю видатну кінокартину.

06.09.2020
об 12:49

Статті

КіноКалендар: «Велика Афродіта» – зоряний час Міри Сорвіно

13 вересня 1995 року на кінофестивалі в Торонто (Канада) відбулася прем'єра кінокомедії «Велика Афродіта» режисера Вуді Аллена. За сюжетом, спортивний репортер Ленні Вейнріб (Вуді Аллен) разом зі своєю дружиною Амандою, яка хоче дітей, але не хоче народжувати, приймають рішення про усиновлення хлопчика Макса. Макс росте дуже розумним і кмітливим. Тоді Ленні вирішує з'ясувати, ким же була біологічна мати Макса, і дізнається, що нею є вульгарна та безцеремонна повія Лінда Еш. Саме роль Лінди стала найбільшим тріумфом у кінокар'єрі актриси Міри Сорвіно. Вона отримала багато позитивних оцінок від впливових кінокритиків та спеціальних видань, а журнал Rolling Stone назвав «Велику Афродіту»: «зоряним часом для талановитої актриси Міри Сорвіно». Поділяючи думку цього видання, нашу традиційну добірку цікавих фактів про фільм ми повністю присвячуємо Мірі Сорвіно.

13.09.2020
об 12:11

Новини

КіноКалендар: «Залишаючи Лас-Вегас»

15 вересня 1995 року відбулася прем'єра мелодрами «Залишаючи Лас-Вегас» режисера Майка Фіггіса, яка вважається однією з найяскравіших і найбільш неординарних кінокартин 90-х років. Роль Бена Сандерсона в цьому фільмі залишається найбільш успішною в кінокар'єрі Ніколаса Кейджа, який неймовірно правдоподібно зіграв схильного до самогубства алкоголіка. У цьому ви можете переконатися, ознайомившись з нашою традиційною десяткою цікавих фактів про фільм.

15.09.2020
об 15:37