Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

КіноКалендар: 40 років тому відбулася прем'єра першого американського фільму Джекі Чана

18.08.2020
об 14:29
Автор: Віталій Баранник

18 серпня 1980 року на екрани Америки вийшов комедійний бойовик «Бійка в Бетл-Крік» (інша назва – «Велика бійка»), який став першим американським фільмом Джекі Чана. За роль у цьому фільмі актор отримав  1 мільйон доларів США гонорару, ставши найбільш високооплачуваним азіатським актором американського кіно на той момент і залишаючись ним досі (наприклад, за фільм «Навколо світу за 80 днів» він отримав $ 25 000 000).

За сюжетом фільму Джекі Чан грає корейського юнака-бійця Джеррі Квана, який у 30-х роках минулого століття бере участь у різних вуличних змаганнях з боїв у Чикаго, отримуючи таким чином невеликий прибуток. Одного разу Кван потрапляє в поле зору впливового гангстера дона Доменічі, який саме шукав талановитого бійця для підпільного турніру з боїв без правил...

Продюсером стрічки став Реймонд Чоу, якого називають хрещеним батьком гонконгського кінематографу і який був продюсером понад 600 фільмів. Саме він відкрив західним глядачам Брюса Лі, Джекі Чана та багатьох інших майстрів бойових мистецтв. У 1979 році він познайомився з Джекі Чаном і порекомендував молодого, але вже досить відомого гонконгського актора режисеру Роберту Клаусу, з яким разом працював над створенням фільму «Вихід дракона» з Брюсом Лі в головній ролі. Прем'єра фільму «Вихід дракона» у США відбулася 19 серпня 1973 року, через місяць після смерті Брюса Лі. Стрічка була із захопленням сприйнята глядачами й зібрала солідну суму в прокаті.

Роберт Клаус хотів повторити успіх цього фільму, але довго не міг знайти актора, який би на екрані замінив Брюса Лі. Джекі Чан, на його думку, цілком міг впоратися із цим завданням. Особливо Клаус впевнився в успіху фільму, коли дізнався, що Чан був одним з каскадерів, які знімалися в масовці у фільмі «Вихід дракона».

Прем'єру фільму «Бійка в Бетл-Крік» символічно присвятили 7-й річниці виходу стрічки «Вихід дракона» у США. Однак вона й близько не повторила успіх легендарної кінокартини з Брюсом Лі. «Бійку в Бетл-Крік»  досить прохолодно зустріли у США і Гонгконзі, хоча вона й мала більший успіх на інших азіатських та європейських ринках. Завдяки останньому факту фільм окупився в прокаті, але все одно не виправдав очікувань продюсера та режисера. Загальна каса фільму у світовому прокаті становила приблизно 20,6 мільйона доларів США (що еквівалентно 64 мільйонам доларів США з поправкою на інфляцію).

Сам актор вважає, що причина провалу цієї стрічки в тому, що йому не дали повною мірою реалізувати свій потенціал, тому доводилося виконувати типові американські бойові сцени. У своїй автобіографії «Я Джекі Чан: Моє життя в дії» Чан розповідає про постановку однієї сцени, у якій Роберт Клаус не зацікавився ідеєю Чана вилетіти на ходу з машини. Замість цього Клаус хотів, щоб Чан просто пройшов від машини до ресторану свого батька. Чан відповів: «Ніхто не буде платити гроші за те, щоб побачити, як Джекі Чан просто йде!»

Справжній успіх до Джекі Чана у  США прийшов тільки у 1995 році, після фільму «Бійка в Бронксі», продюсером якого теж був Реймонд Чоу. Цю стрічку визнали найприбутковішою в Китаї та Гонконзі за 1995 рік. Вона стала першим гонконгським фільмом, що стартував у рекордній кількості (2000) кінотеатрів США.

 

Читайте також:

Новини

КіноКалендар: 20 років тому на екрани вийшов фільм «Бар «Бридкий койот»

31 липня 2000 року в США відбулася прем'єра романтичної музичної комедії-драми «Бар «Бридкий койот». Фільм низько оцінили критики, але він дуже сподобався глядачам, набувши з часом статусу культової стрічки. Ми спробували розібратися, у чому ж феномен успіху цього фільму, й зібрали про нього п'ять цікавих фактів.

31.07.2020
об 11:34

Статті

КіноКалендар: Останній голлівудський фільм Пола Верговена

2 серпня 2000 року на екрани вийшов фільм Пола Верговена «Невидимка». Стрічка повністю окупилася в прокаті, але кінокритики визнали чергову роботу режисера невдалою. Пол Верговен також погодився, що цього разу фільм у нього не вийшов і більше не знімав у Голлівуді. Він повернувся працювати у Європу.

02.08.2020
об 12:57

Статті

КіноКалендар: 30 років тому на екрани США вийшов фільм «Ейр Америка»

10 серпня 1990 року відбулася прем'єра пригодницької комедії «Ейр Америка», сюжет якої був безпосередньо пов'язаний із секретними авіаперевезеннями ЦРУ і наркотрафіком у Лаосі під час В'єтнамської війни. Автори фільму змогли у веселій і невимушеній формі розповісти про одну з найбільш непривабливих історій за всю історію існування Центрального розвідувального управління.

10.08.2020
об 14:46