Трейлери та відео
Популярні пости
8 березня 2001 року відбулася прем'єра пригодницького фільму «Історія лицаря», який приніс першу велику популярність акторові Гіту Леджеру. На честь 20-річного ювілею цього фільму ми зібрали 20 найцікавіших фактів про нього.
1 Автором сценарію, продюсером і режисером фільму став Браян Гелгеленд, володар премії «Оскар» у номінації «Найкращий адаптований сценарій» за фільм «Секрети Лос-Анджелеса».
2 Назву фільму взято з першого розділу «Кентерберійських оповідань» Джеффрі Чосера, який є одним з персонажів фільму і який в кінці стрічки говорить: «Думаю, я це запишу».
3 Гіт Леджер на момент фільмування був ще маловідомим актором. Браян Гелгеленд запросив актора у свою стрічку, побачивши його роботу у фільмі «Патріот» (2000).
4 Гонорар Гіта Леджера становив 3 мільйони доларів.
5 Фільм був знятий на кіностудії Barrandov Studios у Чехії. Тому в масових сценах були задіяні місцеві актори, жителі й навіть безхатьки з Праги.
6 Під час зйомок акторові Полу Беттані, який зіграв роль поета Джеффрі Чосера герольда Вільяма, доводилося так часто кричати, представляючи свого «господаря», що в результаті в нього трапилося запалення гортані.
7 Під час репетиції однієї зі сцен Гіт Леджер випадково вибив списом Браяну Гелгеленду передні зуби. Цю травму режисерові довелося лікувати кілька місяців.
8 У початковій сцені фільму показаний реальний нещасний випадок, що стався на зйомках. Удар списа потрапив у голову дублера Гіта Леджера, у результаті чого той впав з коня і знепритомнів.
9 Панорама середньовічного Лондона була знята на спеціально створеному макеті, виробництво якого обійшлося в 500 000 доларів.
10 У фільмі майже немає середньовічної музики, зате звучать сучасні рок-хіти: «We Will Rock You» та «We Are the Champions» групи Queen, «Golden Years» Девіда Боуї, «The Boys Are Back in Town» групи Thin Lizzy та « You Shook Me All Night Long» групи AC/DC.
11 Щоб уникнути травм, але при цьому створити видовищну картинку, у лицарських списах робили спеціальні насічки, щоб вони легко ламалися при зіткненні.
12 Наконечники списів робили з легкого бальсового дерева, у них була спеціальна порожнина, заповнена трісками бальси, невареними макаронами й тирсою. Під час удару цей вміст ефектно розлітався на всі боки.
13 Знак коваля, який Кейт наносить на обладунки Вільяма, – це подвійний логотип фірми Nike.
14 Звук удару списами вдалося створити, записавши звук пострілу гаубиці й уповільнивши його вдвічі.
15 Звук копит коня Вільяма, коли він прямує за Джоселін до собору, був записаний за допомогою кокосових горіхів, якими звукорежисер Чарльза Мейнс (дворазовий володар премії «Еммі») стукав по підлозі свого гаража.
16 Фільм зібрав у світовому прокаті 117 мільйонів доларів при бюджеті 65 мільйонів.
17 Кінокритик Роджер Еберт високо оцінив фільм, давши йому 3 зірки з 4-х, відзначаючи, що анахронізми в стрічці та історичні невідповідності не мають великого значення.
18 «Історія лицаря» була відзначена двома каскадерськими преміями «Таурус»: Паскаль Мадура отримав премію в номінації «Найкраща робота з твариною» за кінні трюки, а Томас Дюпон (постановник трюків у фільмі «Пірати Карибського моря») – у номінації «Найважчий удар» за трюк з падінням на землю з коня.
19 Фільм був номінований на премію MTV Movie Awards у трьох категоріях, зокрема і за найкращий екранний поцілунок між героями Гіта Леджера і Шеннін Соссамон.
20 Обладунки, які носив герой Гіта Леджера у фільмі, пізніше були передані як дар Лондонському музею кіно.
01.03.2021
об 11:45
08.03.2021
об 12:21
03.03.2021
об 17:16
03.03.2021
об 11:40