Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

КіноКалендар: 15 унікальних фактів про 17-й фільм бондіани – «Золоте око»

13.11.2020
об 13:23
Автор: Віталій Баранник

13 листопада 1995 року відбулася світова прем'єра кінобойовика «Золоте око» про пригоди легендарного агента 007. Ця кінокартина, хоч і займає 17-те місце в списку фільмів про Джеймса Бонда, але багато в чому є унікальною, що підтверджують зібрані нами факти.

1. Перший фільм, у якому роль агента 007 виконав Пірс Броснан.

2. Перший фільм, знятий за оригінальним сценарієм, не пов'язаним із сюжетом творів Яна Флемінга.

3. Перший із фільмів про Джеймса Бонда, випущений на DVD.

4. Перший фільм франшизи, у якому жінка (актриса Джуді Денч) зіграла роль «М» –  глави британського агентства безпеки MI6.

5. Перший фільм, продюсером якого стала Барбара Брокколі, дочка кінопродюсера Альберта Брокколі, якому прийшла ідея екранізації серії книг Яна Флемінга. Також він продюсував перші фільми про Джеймса Бонда.

6. Перший фільм, у якому німецький спортивний автомобіль, а саме: BMW Z3 Roadster, використовувався як основний автомобіль Джеймса Бонда. Концерн BMW виклав за можливість «засвітити» у фільмі своє авто 3 мільйони доларів. Витрати повністю окупилися: обмежену серію «Моделі 007» BMW Z3 розпродали у день її надходження на ринок.

7. Перший фільм у офіційній франшизі, режисером якого є не британець – новозеландець Мартін Кемпбелл, який у 2006 році зніме ще один фільм бодіани – «Казино «Рояль» з Деніелом Крейгом у головній ролі.

8. Перше місце за касовими зборами серед інших фільмів бондіани займав фільм «Золоте око» на момент виходу його на екрани – понад 350 мільйонів доларів.

9. Перше місце за кількістю убитих Бондом супротивників (47 осіб) займає «Золоте око» серед усіх фільмів про агента 007.

10. Перший фільм бондіани, у якому використовувалася комп'ютерна графіка.

11. Шестирічна перерва між прем'єрою цього фільму й виходом на екрани «Ліцензії на вбивство» (1989) є найдовшим розривом між фільмами про Бонда з моменту виходу «Доктора Ноу» в 1962 році.

12. Перше місце серед усіх фільмів франшизи займає «Золоте око» за кількістю використаних моделей та мініатюр.

13. Перше місце в списку найкращих трюків у кіно всіх часів за результатами опитування займає стрибок з «тарзанки» на 220 метрів, знятий для цього фільму на греблі Верзаска у Швейцарії і виконаний англійським каскадером Вейном Майклзом.

14. Перший і єдиний фільм бондіани, у якому на початку використовувалася нове аранжування теми Джеймса Бонда. Фанатам франшизи вона не сподобалася і в наступних фільмах її замінили традиційною версією.

15. Перший фільм бондіани, світова прем'єра якого відбулася в Нью-Йорку,  – у знаменитому концертному залі Radio City Music City.

Читайте також:

Новини

15 фактів про Руслана Сенічкіна

Сьогодні, 27 вересня, свій день народження святкує ведучий ранкового шоу «Сніданок з 1+1» Руслан Сенічкін. Зірці виповнився 41 рік.

27.09.2020
об 12:25

Новини

КіноКалендар: 10 фактів про фільм «Малена»

27 жовтня 2000 року відбулася прем'єра фільму «Малена» режисера та сценариста Джузеппе Торнаторе, який вважається однією з найкращих еротичних мелодрам останніх десятиліть. За сюжетом, 10 червня 1940 року, коли Італія вступила в Другу світову війну, у маленькому сицилійському містечку Кастелькуто 12-річний Ренато вперше побачив красиву молоду жінку Малену, по якій сходять з розуму всі місцеві чоловіки. Після цього Малена заволодіває всіма думками та почуттями підлітка.

27.10.2020
об 11:05

Анімація

10 фактів про мультиплікаційних козаків

28 жовтня відзначається Міжнародний день анімації. На честь цього свята ми зібрали найцікавіші факти про мультсеріал «Як козаки ...», герої якого є не тільки найвпізнаванішими персонажами в українській мультиплікації, але й одним з національних символів нашої країни.

28.10.2020
об 11:11

Статті

15 фактів про Алена Делона

8 листопада виповнюється 85 років Алену Делону, визнаному секс-символу другої половини минулого століття, що залишив яскравий слід в історії світового кінематографу. На честь ювілею цього видатного кіноактора ми зібрали 15 маловідомих фактів з його біографії.

08.11.2020
об 11:05