Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

КіноКалендар: 10 унікальних фактів про фільм «Кульова блискавка»

09.12.2020
об 13:23
Автор: Віталій Баранник

9 грудня 1965 року в кінотеатрі Hibiya Cinema в Токіо (Японія) відбулася світова прем'єра кінострічки «Кульова блискавка» – четвертого фільму про британського суперагента Джеймса Бонда. З багатьох причин «Кульова блискавка» займає особливе місце в офіційній бондіані. Пропонуємо переконатися в цьому, ознайомившись із зібраною нами добіркою фактів про цей фільм.

Перше місце серед усіх фільмів бондіани за касовими зборами займала стрічка «Кульова блискавка» на момент її виходу в прокат. Фільм зібрав 141,2 мільйона доларів, перевищивши збори не тільки кожного зі своїх попередників, а й п'яти наступних фільмів про Бонда.

Перший фільм бондіани, який мав такий великий бюджет. На його виробництво витратили 9 мільйонів доларів – більше, ніж об'єднані бюджети перших трьох фільмів про Бонда.

Перший та єдиний фільм про Бонда, у якому одночасно показані всі агенти 00. Це сталося в сцені наради в кабінеті М. Щоправда, упізнати з них можна тільки Джеймса Бонда, бо всі його «колеги» були зняті зі спини.

Перший та єдиний фільм бондіани, у якому агент 007 носив годинник Breitling. Цей годинник зник  після зйомок і випадково був виявлений тільки у 2013 році на розпродажі «автомобільних багажників» (британський «блошиний ринок»). Новий власник придбав його лише за 25 фунтів. Після того як компанія Breitling та кілька незалежних експертів підтвердили, що це дійсно «справжній годинник Бонда», його продали на аукціоні Christie's за 103 875 фунтів (163 383 долари США).

Вперше «дівчину Бонда» зіграла француженка – колишня «Міс Франція», актриса та модель Клодін Оже. Вона самостійно знімалась у всіх підводних сценах, включаючи любовну сцену з Бондом на морському дні, під час якої вона втратила верх бікіні.

Перший раз, коли фільм про Джеймса Бонда випустили в прокат у США (21 грудня 1965 року) раніше, ніж у Великобританії (29 грудня 1965 року)

Перший фільм бондіани, у якому агент 007 не палить.

Перший фільм франшизи, у якому на рекламних плакатах стали зображати панорамні сцени пригод легендарного британського агента.

Перший та єдиний фільм бондіани, відзначений премією «Оскар» за найкращі спеціальні візуальні ефекти.

Перший фільм про Джеймса Бонда, у якому головну пісню вступної частини виконав співак-чоловік – сер Том Джонс. За легендою, від перенапруги він втратив свідомість під час запису пісні, коли співав її останню ноту.

Читайте також:

Статті

КіноКалендар: «Історія іграшок» – піонер комп'ютерної мультиплікації

22 листопада на екрани США вийшов перший у світі комп'ютерний анімаційний мультфільм «Історія іграшок». Зібравши у світовому прокаті $ 373,5 мільйона (при бюджеті $ 30 мільйонів), він став найкасовішим фільмом 1995 року. Таким чином, рівно 25 років тому тріумфально розпочалася епоха комп'ютерних мультфільмів, а мультиплікаційний серіал «Історія іграшок» став одним з найуспішніших проєктів за всю історію мультиплікації.

22.11.2020
об 13:52

Статті

КіноКалендар: Рекорди «Кінг-Конга» Пітера Джексона

5 грудня 2005 року відбулася прем'єра фільму «Кінг-Конг» Пітера Джексона, який вразив глядачів розмахом та масштабом зйомок. Щоб домогтися такого ефекту, режисер «Володаря перснів» зумів «вибити» у продюсерів компанії Universal рекордний для світового кінематографу бюджет, і всі вкладені у виробництво фільму кошти згодом окупилися мінімум у 2,5 раза.

05.12.2020
об 12:23

Статті

КіноКалендар: «Едвард руки-ножиці» – улюблений фільм Тіма Бертона

6 грудня 1990 року в Лос-Анджелесі відбулася прем'єра фільму «Едвард руки-ножиці» режисера Тіма Бертона. Стрічка принесла першу популярність виконавцю головної ролі Джонні Деппу та викликала схвальну реакцію у критиків. До того ж вона мала великий фінансовий успіх, зібравши в прокаті у 4 рази більше грошей ($ 86 мільйонів), ніж витратили на її виробництво ($ 20 мільйонів).

06.12.2020
об 14:38

Новини

КіноКалендар: 10 фактів про фільм «Хроніки Нарнії: Лев, чаклунка та шафа»

7 грудня 2005 року в Лондоні відбулася прем'єра фільму «Хроніки Нарнії: Лев, чаклунка та шафа», знятого за однойменною книгою британського письменника Клайва Льюїса. Глядачі лишилися в захваті від фільму, і на хвилі його успіху знято два продовження пригод братів та сестер Певенсі в чарівному світі Нарнії. Ця кінотрилогія стала однією з найуспішніших кінофраншиз, заробивши у світовому прокаті 1,5 мільярда доларів (без урахування доходів від продажу та оренди дисків).

07.12.2020
об 12:22