Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

КіноКалендар: 10 фактів, що підтверджують унікальність фільму «Барва пурпурова»

18.12.2020
об 12:44
Автор: Віталій Баранник

18 грудня 1985 року відбулася світова прем'єра фільму Стівена Спілберга «Барва пурпурова», який розповідав про драматичну долю чорношкірої дівчини, яка з дитинства піддавалася насильству з боку своїх близьких, але знайшла в собі сили змінити своє життя на краще. Стрічка вийшла в широкий прокат у лютому 1986 року й зараз займає особливе місце в історії світового кінематографу, про що свідчать зібрані нами факти.

Перший повнометражний фільм Вупі Голдберг. Незважаючи на те що в актриси була головна роль, її ім'я, як дебютантки, зазначили останньою в початкових титрах таким чином: «І представляємо Вупі Голдберг».

Перша роль у кіно Опри Вінфрі. Доля цієї популярної актриси та телеведучої дуже схожа на долю головної героїні фільму. За зізнанням Опри Вінфрі, у дитинстві вона піддавалася сексуальному насильству з боку братів, дядька та їх друзів. Коли їй було 14 років, вона завагітніла й народила дитину, яка померла невдовзі після народження.

Перший фільм з рейтингом PG-13, що був номінований на премію «Оскар» як найкращий фільм.

Кінокартина «Барва пурпурова» посіла перше місце за касовими зборами серед фільмів з рейтингом PG-13, випущених у 1985 році. Фільм зібрав у прокаті понад 142 мільйонів доларів при бюджеті всього  15 мільйонів.

Першу свою престижну кінонагороду, премію «Золотий Глобус», Вупі Голдберг отримала за головну жіночу роль у драмі «Барва пурпурова»

Перше місце (разом з фільмом Сідні Полака «З Африки») за кількістю номінацій на премію «Оскар» зайняв фільм «Барва пурпурова» у 1986 році. Його номінували в 11 категоріях, але не виграв він у жодній з них. Завдяки цьому «досягненню» фільм «Барва пурпурова» відзначений у Книзі рекордів Гіннесса як стрічка, що мала найбільшу кількість номінацій і жодної премії «Оскар» (разом з фільмом «Вирішальний момент», 1977).

Перший фільм, три чорношкірих актриси з якого (Вупі Голдберг, Маргарет Ейвері та Опра Вінфрі) номінувалися на премію «Оскар».

Перша дитина Стівена Спілберга (син Макс Семуел Спілберг) народилася під час фільмування «Барви пурпурової». Це сталося в той момент, коли Спілберг саме готував першу сцену, у якій народжує Сілі. Дізнавшись про те, що в його дружини почалися перейми, режисер виїхав до неї в лікарню, а зйомки сцени довірив своєму помічникові. Пізніше Спілберг використав плач свого новонародженого сина для озвучення сцени пологів Сілі.

Свою першу премію Гільдії режисерів Америки Стівен Спілберг отримав саме за фільм «Барва пурпурова». Він став першим режисером, який здобув цю нагороду, навіть не номінуючись на премію «Оскар» за найкращу режисуру.

Перший серйозний драматичний фільм Стівена Спілберга, який пізніше зізнався, що він зміг зняти «Імперію Сонця» (1987) та «Список Шиндлера» (1993) тільки тому, що у нього був досвід роботи над фільмом «Барва пурпурова».

Читайте також:

Статті

КіноКалендар: 10 фактів про фільм «Пробудження»

12 грудня 1990 року відбулася прем'єра фільму «Пробудження», що розповідав про лікаря, який за допомогою експериментальних препаратів намагається повернути до життя знерухомлених жертв рідкісної хвороби. Зворушлива історія однаково припала до душі глядачам та критикам. Так, відомий кінокритик Роджер Еберт дав фільму максимальну оцінку «чотири з чотирьох», написавши: «І фільм, і книга передають величезну мужність пацієнтів та глибокий досвід їх лікарів, оскільки вони деякою мірою заново пережили, що означає народитися, розплющити очі й, на свій подив, виявити, що «ти живий».

12.12.2020
об 14:19

Статті

КіноКалендар: 10 фактів про фільм «Чого хочуть жінки»

13 грудня 2000 року відбулася прем'єра мелодраматичної комедії «Чого хочуть жінки» з Мелом Гібсоном та Гелен Гант у головних ролях. Стрічка, що розповідає неймовірну історію про чоловіка, який отримав можливість чути жіночі думки, стала справжнім кінохітом, зайнявши 4-те місце серед найбільш касових фільмів 2000 року.

13.12.2020
об 16:13

Новини

КіноКалендар: 10 цікавих фактів про фільм «Міс Конгеніальність»

14 грудня 2000 року відбулася прем'єра комедійного бойовика «Міс Конгеніальність». Він розповідає про співробітницю ФБР, якій довелося стати агентом під прикриттям на щорічному престижному конкурсі «Міс Сполучені Штати». Ми зібрали 10 цікавих фактів про цю стрічку, якими й хочемо поділитися з вами.

14.12.2020
об 11:10

Новини

КіноКалендар: 10 фактів про фільм «Шоколад»

15 грудня 2000 року відбулася прем'єра фільму «Шоколад» – романтична історія кохання з гірко-солодким присмаком. За сюжетом у маленькому французькому містечку з'являються два нових мешканці: вродлива жінка Вієнн і її шестирічна дочка Анук. Вони відкривають маленьку крамницю солодощів, і після цього життя містечка починає змінюватися. Жителі помічають, що дивовижний шоколад Вієнн має чарівну дію…

15.12.2020
об 11:12

Статті

КіноКалендар: «Бум» – фільм, що зробив знаменитою Софі Марсо

17 грудня 1980 року у Франції відбулася прем'єра фільму «Бум», який розповідав про французьку дівчинку Вік Берретон, яка на вечірці зустрічає хлопця на ім'я Матьє і закохується в нього. У той час коли в молодих людей спалахує перший у їхньому житті роман, починає руйнуватися сімейне життя батьків Вік: страждають усі члени родини. Ця класична лірична французька комедія не тільки стала справжнім касовим хітом, зібравши в прокаті 32,8 мільйона доларів, а й відкрила для глядачів акторський талант Софі Марсо, яка зіграла в ньому головну роль.

17.12.2020
об 11:29