Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

КіноКалендар: 10 фактів про фільм Чальза Чапліна «Нові часи»

05.02.2021
об 11:33
Автор: Віталій Баранник

5 лютого 1936 року в Нью-Йорку відбулася світова прем'єра останнього німого фільму Чарльза Чапліна «Нові часи». За задумом Чапліна стрічка повинна була  показати небезпеку від зростаючої індустріалізації суспільства та тяжке становище простих робітників, змушених під час Великої депресії братися за будь-яку роботу.

1. «Нові часи» став останнім великим американським фільмом, у  якому використовувалися умовності німого кіно, такі як титульні картки для діалогів.

2. Спочатку фільм задумувався звуковим і для його героїв написали діалоги, але Чаплін так і не зміг уявити собі Маленького Волоцюгу, який розмовляє. Проте в цій стрічці головний герой таки «подав голос» – він заспівав у фіналі стрічки, символізуючи цим самим прощання з періодом німого кінематографу.

3. Виробництво фільму почалося у вересні 1933 року й завершилося 12 січня 1936 року. Самі зйомки зайняли 10 місяців, що є «рекордом швидкості» для повнометражних фільмів Чарльза Чапліна, який працював над стрічкою по 16-18 годин на день і часто спав на розкладачці в студії.

4. Вісім днів витратив Чарльз Чаплін на фільмування сцени в універмазі, у якій Волоцюга катається на роликових ковзанах із зав'язаними очима по краю четвертого поверху.

5. Прототипом керівника фабрики у фільмі став Генрі Форд. Чарльз Чаплін був особисто знайомий з Фордом і бачив, як працює конвеєр на його підприємстві.

6. Головну жіночу роль у стрічці виконала актриса Полетт Годдар, з якою в Чапліна в цей час був роман. Вони таємно одружилися у 1936 році, незабаром після прем'єри фільму. Однак цей шлюб протримався лише 4 роки. Згодом Годдар переїхала до Швейцарії, де у 1958 році вийшла заміж за письменника Еріха Марію Ремарка.

7. На 14-й хвилині фільму Волоцюга потрапляє всередину великої машини й починає обертатися навколо її величезних шестерень. Хоча всі деталі цієї машини зроблені з гуми та дерева, все одно цей трюк був настільки складним, що Чаплін наважився виконати його тільки один раз. Щоб показати, як Волоцюга потім рухається назад, Чаплін просто прокрутив цей запис задом наперед.

8. У нацистській Німеччині фільм заборонила цензура, а Йозеф Геббельс наказав порушити проти Чапліна позов за звинуваченням у плагіаті. Гітлерівський міністр пропаганди вважав, що «Нові часи» є переробкою фільму «Свободу - нам» французького режисера Рене Клера, авторськими правами на який володіла німецька кінокомпанія Tobis. Однак Рене Клер відмовився брати участь у судовому позові та заявив, що він був би гордий, якщо Чаплін був хоч найменшою мірою натхненний його фільмом.

9. «Нові часи» займають 33-те місце в списку «100 найсмішніших американських фільмів» за версією Американського інституту кіномистецтва. Також ця стрічка Чарльза Чапліна внесена Ватиканом до списку «45 величних світових фільмів» і входить до переліку «1001 фільм, який ви повинні подивитися, перш ніж померти» під редакцією Стівена Шнайдера.

10. Тростина, яку використовував Чарльз Чаплін у цьому фільмі, продали на аукціоні в липні 2013 року за 350 000 доларів. ЇЇ покупець побажав залишитися невідомим.

Читайте також:

Статті

КіноКалендар: 10 фактів про фільм «Ілюзіоніст»

22 січня 2006 року на кінофестивалі «Санденс» відбулася світова прем'єра фільму «Ілюзіоніст», у якому розповідалася історія фокусника Айзенгайма, який на початку минулого століття повертається до Відня, щоб возз'єднатися з жінкою, у яку закоханий з дитячих років.

22.01.2021
об 11:17

Статті

КіноКалендар: Легендарний фільм Волта Діснея «101 далматинець» відзначає 60-річний ювілей

25 січня 1961 року відбулася прем'єра мультфільму «101 далматинець», знятого за мотивами однойменного роману письменниці Доді Сміт. Зараз цей 17-й повнометражний фільм студії Walt Disney Pictures вважається визнаною класикою мультиплікаційного кіно, хоча сам Дісней довго сумнівався, починати над ним роботу чи ні.

25.01.2021
об 11:10

Статті

КіноКалендар: «Альфа Дог» – жорстокий трилер зі складною долею

27 січня 2006 року на кінофестивалі Sundance відбулася прем'єра фільму «Альфа Дог», сюжет якого базувався на реальній історії викрадення та вбивства Ніколаса Марковіца у 2000 році. Проте в широкий прокат фільм вийшов тільки через рік, у січні 2007 року, оскільки справжні учасники реального викрадення ще перебували під слідством.

27.01.2021
об 11:14

Статті

КіноКалендар: 10 фактів про фільм «Вогні великого міста»

30 січня 1931 року відбулася прем'єра останнього німого фільму Чарльза Чапліна «Вогні великого міста», який багато критиків визнають найкращою стрічкою всіх часів. Ця кіноробота займає перше місце у списку 10 найкращих романтичних комедій за версією Американського інституту кіномистецтва, а в 1991 році її внесли до Національного реєстру фільмів США як картину, що має велике культурне та історичне значення. На честь 90-річного ювілею виходу цієї легендарної стрічки на екрани ми зібрали 10 найцікавіших фактів про неї.

30.01.2021
об 11:43

Статті

КіноКалендар: «Братство вовка» – історичний екшн, знятий на основі реальних подій

31 січня 2001 року відбулася прем'єра фільму «Братство вовка» режисера Крістофа Ганса, який вважається одним із найкращих та фінансово успішних європейських історичних екшнів. На честь 20-річчя цієї стрічки ми зібрали цікаві факти про її фільмування.

31.01.2021
об 10:45