Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Кінофестиваль Les Arcs визначив переможців у номінації фільмів, які знаходяться у процесі створення

24.01.2021
об 17:35

Подія відбулась у межах 12-го Міжнародного кінофестивалю «Les Arcs», де журі конкурсу «Робота в процесі», у якому брали участь 17 художніх фільмів, нагороду отримали «Клара Сола», «Магдала» та український «Відблиск».

 

Основне журі (зокрема до складу присудило премію «TitraFilm» стрічці «Клара Сола». Це перший повнометражний художній фільм Наталі Альварес Месен, що описаний як «феєричний дебют, який досліджує сексуальність і духовність поезією та грацією, перетинаючи межі між реалізмом і магією». Історія, написана шведським та коста-риканським режисером разом з Марією-Камілою Аріас. Події розгортаються навколо Клари, 40-річної замкнутої жінки, яка має інтуїтивні стосунками з природою і, як вважають оточуючі, має особливий зв'язок з Богом. Як «цілитель», вона підтримує сім'ю та село, які потребують надії. Сексуальність Клари, яка завжди була репресована матір’ю, починає проявлятись потягом до нового хлопця своєї племінниці. Ця нова пробуджена сила переносить Клару через незвідану територію, дозволяючи їй перетинати межі, як фізичні, так і містичні. Вражена своїм самовідкриттям, Клара поступово звільняється від своєї ролі «святої».

 

Ті самі ж журі вирішили присудити премію проекту «Eurimages Lab», що надає 50 000 євро готівкою, фільму «Магдала» французького режисера Дам'єна Манівела. Вони описали його як «містичне та сенсорне занурення у глибину природи; це щира та нетрадиційна кінематографічна подорож останніх днів Марії Магдалини, вражає виразністю гри Ельзи Волліастон. Стрічка створена за сценарієм, написаним дуетом режисера та Жульєна Дьєдонне.

 

Нарешті, але не менш важливим став фільм, що отримав нагороду від глядачів. Премія відправилася стрічці «Відблиск», другий повнометражний фільм, який зараз перебуває на стадії зйомок, українською мовою режисера Валентина Васяновича, який створив «Атлантиду» - найкращий фільм у номінаці «Горизонти» Венеціанського кінофестивалю 2019 року. Його останній опус, який досліджує наслідки зустрічі з найтемнішим боком війни, малює надзвичайно потужний портрет людського стану в контексті семирічного військового конфлікту в Україні і пропонує зворушливу, інтимну історію, вплив якої є всеохоплюючим.

 

Джерело: Cineuropa

Читайте також:

Інтерв'ю

Перші кроки Валентина Васяновича: Чому фільм «Проти сонця» мав такий успіх

Вже можна розпочинати зворотний відлік до початку кінофестивалю «Відкрита ніч. Дубль 23». За п’ять днів на сайті події з’явиться програми й прихильники заходу зможуть згадати різні періоди, переглядаючи фільми минулих Дублів. Ми продовжуємо знайомити з першими кроками корифеїв кіноіндустрії. Сьогодні про свій дебют згадує сценарист, режисер, оператор та продюсер Валентин Васянович. Повна версія інтерв’ю у відео, тезовий виклад інформації у статті.

08.08.2020
об 14:55

Новини

«Атлантида» стала претендентом на «Оскар» від України

Український Оскарівський Комітет обрав стрічку Валентина Васяновича «Атлантида» / Atlantis національним претендентом на премію Американської кіноакадемії «Оскар» в категорії «Міжнародний повнометражний фільм».

24.09.2020
об 14:14

Інтерв'ю

Валентин Васянович: «Питання збереження державної підтримки для кіно найактуальніше»

До виходу на екрани українських кінотеатрів фільм «Атлантида» Валентина Васяновича вже взяв участь у півсотні кінофестивалів у різних куточках світу та отримав приз на кінофестивалі у Венеції, а ще стрічка боротиметься за «Оскар». Понад десяток кінофорумів ще чекають стрічку попереду. Про перепустку на фестивалі класу А, очікування від прокату «Атлантиди» на батьківщині, нового українського героя, документальний підхід до фільмування, нову стрічку «Відблиск» і головні виклики для кіногалузі режисер розповів у ексклюзивному інтерв’ю VGL cinema.

24.09.2020
об 14:47

Новини

Творча група фільму розповіла цікаві подробиці про «Атлантиду»

Про створення фільму, чому для ролей обрали саме військових та чому дія відбувається в майбутньому – можна подивитись у нас в відео з зустрічі з творчою групою стрічки.

29.10.2020
об 13:48

Новини

Фільм Валентина Васяновича «Відблиск» відібрано до Industry Village Les Arcs

Французький кінофестиваль Les Arcs щороку збирає найкращі європейські фільми, які окрім головної нагороди також мають високий шанс знайти французького дистриб’ютора. Минулого року в межах заходу показували фільм Валентина Васяновича «Атлантида», який відзначили найвищою нагородою конкурсної програми Les Arcs – «Кришталевою стрілою» за найкращий фільм. Цьогоріч режисер знову приймає участь в події, але вже з новою стрічкою.

15.01.2021
об 15:42