Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Керівник Європейського кіноринку на Берлінале Денніс Ру розкрив деталі організації події у віртуальному форматі

28.02.2021
об 16:18

Поки Європейський кіноринок готується до запуску в понеділок у цифровому форматі, його новий директор Денніс Ру розповів Variety про обгрунтування обраної ним структури та виклики, з якими він зіткнувся під час підготовки цьогорічного заходу.

 

Команда кіноринку взяла до уваги, що кіноіндустрія щороку дотримується певного ритму. Європейський кіноринок, як одна з найбільших платформ розповсюдження аудіо-візуального контенту, має розпочати роботу, після чого за ним слідують Канни та інші. Якщо подія відбудеться пізніше, то це створить конфлікт інтересів з іншими ринками. Крім того, незалежно від того, чи не заважає нам пандемія провести фізичну подію, існує величезна потреба у наявності мовників та потокових платформ, а також театральних дистриб’юторів у країнах з відкритими кінотеатрами та тих, хто має чітку перспективу відкриття.

 

Основними викликами створення кіноринку цього року були невизначеність і неможливість зрозуміти, якою буде ситуація з COVID-19 у лютому. Тож на початку команда розробила різні плани, щоб бути готовою до різних сценаріїв перебігу подій. Звичайно, це забрало багато часу, і деяка робота, яку все одно необхідно зробити, частково зайва.

 

У вересні, коли Денніс Ру почав працювати на новій посаді, він проконсультувався з організаторами інших кіноринків та фестивалів. Незважаючи на те, що спочатку всі були дуже скептично налаштовані, однак виявилось онлайн-ринки працювали краще, ніж очікувалося. Учасники розповіли про насичений графік зустрічей, добре відвідувані онлайн-покази та великі програми панельних дискусій. Також виявляється, що для деяких менших дистриб’юторів з меншим бюджетом доступ до віртуального ринку є простішим, зменшуючи витрати на поїздки та час. Проте такий формат мінімізує особистий досвід фізичних зустрічей на ринках чи фестивалях, а наскільки усім відомо, кінобізнес – це бізнес людей.

 

Що ж стосується кількості акредитованих учасників, то цифри досить вражаючі. Останні показники ілюструють, що онлайн-ринок виявився таким же популярним, як і звичайний. Станом на 26 лютого на Європейському кіноринку представлені 820 фільмів, порівняно з 732 у 2020 році. Дві третини фільмів будуть представлені як прем'єри, що теж перевершує минулорічні показники. У якості учасників зареєстровано вже 503 кінокомпанії, понад 200 з яких вперше відвідують ринок. До того ж існує безліч переваг показувати фестивальне кіно з Берлінале і на кіноринку, оскільки вони взаємозалежні. Вибір фестивалю надає фільмам загальний напрямок і робить їх доступними для ринку, що сприяє їх розповсюдженню. Важливим аспектом цієї концепції є те, що режисерам та продюсерам не потрібно затримувати прем'єру, поки фільми не покажуть берлінській аудиторії влітку. Стрічки можуть вільно з’являтись у прокаті одразу після виходу на ринок.

 

Кіноринок пропонує насичену п’ятиденну програму з близько 90 подіями, семінарами, презентаціями, подкастами, майстер-класами та виступами всесвітньо відомих спікерів. Цифровізація кіно- та медіа-бізнесу, соціальна стійкість, а також різноманітність та включення у кіноіндустрію будуть головними темами для обговорення. До того ж розділ підкастів від Європейського кіноринку продовжить свою роботу протягом усього року. Він буде створений у співпраці з Інститутом Гете і представить цікаві та сучасні розмови на перспективні теми світу кіно.

 

Джерело: Variety

Читайте також:

Новини

71-й Берлінський кінофестиваль представив склад міжнародного журі

Берлінський кінофестиваль представив журі міжнародної програми. Усі члени є володарами «Золотого ведмедя» за найкращий фільм.

02.02.2021
об 15:33

Новини

Берлінале презентував конкурсну програму

Цього тижня Берлінський міжнародний кінофестиваль анонсував конкурсну програму та спеціальні покази. Організатори обіцяють запеклу боротьбу та усі світові прем’єри, до яких приєднаються режисери Селін Ск'ямма, Даніель Брюль та Ксав'є Бовуа.

11.02.2021
об 17:18

Новини

Навесні в кінотеатрах покажуть Фестиваль короткометражної анімації Annecy

Дитяча історія, міркування про смерть і втрати, погляд на розум людини зсередини, сюрреалістичні фантазії про внутрішній світ дитини, філософська притча – цю різнобарвну палітру короткометражних анімаційних фільмів можна буде побачити в кіно з 8 квітня.

15.02.2021
об 17:14

Новини

Міжнародний кінофестиваль у Локарно додасть новий розділ короткометражних робіт відомих авторів

Кінофестиваль у Локарно додає новий конкурсний розділ, присвячений короткометражкам відомих кінематографістів. Таке рішення прийняв новий художній керівник фестивалю Джіона А. Наццаро.

16.02.2021
об 18:29