Трейлери та відео
Популярні пости
Поки Європейський кіноринок готується до запуску в понеділок у цифровому форматі, його новий директор Денніс Ру розповів Variety про обгрунтування обраної ним структури та виклики, з якими він зіткнувся під час підготовки цьогорічного заходу.
Команда кіноринку взяла до уваги, що кіноіндустрія щороку дотримується певного ритму. Європейський кіноринок, як одна з найбільших платформ розповсюдження аудіо-візуального контенту, має розпочати роботу, після чого за ним слідують Канни та інші. Якщо подія відбудеться пізніше, то це створить конфлікт інтересів з іншими ринками. Крім того, незалежно від того, чи не заважає нам пандемія провести фізичну подію, існує величезна потреба у наявності мовників та потокових платформ, а також театральних дистриб’юторів у країнах з відкритими кінотеатрами та тих, хто має чітку перспективу відкриття.
Основними викликами створення кіноринку цього року були невизначеність і неможливість зрозуміти, якою буде ситуація з COVID-19 у лютому. Тож на початку команда розробила різні плани, щоб бути готовою до різних сценаріїв перебігу подій. Звичайно, це забрало багато часу, і деяка робота, яку все одно необхідно зробити, частково зайва.
У вересні, коли Денніс Ру почав працювати на новій посаді, він проконсультувався з організаторами інших кіноринків та фестивалів. Незважаючи на те, що спочатку всі були дуже скептично налаштовані, однак виявилось онлайн-ринки працювали краще, ніж очікувалося. Учасники розповіли про насичений графік зустрічей, добре відвідувані онлайн-покази та великі програми панельних дискусій. Також виявляється, що для деяких менших дистриб’юторів з меншим бюджетом доступ до віртуального ринку є простішим, зменшуючи витрати на поїздки та час. Проте такий формат мінімізує особистий досвід фізичних зустрічей на ринках чи фестивалях, а наскільки усім відомо, кінобізнес – це бізнес людей.
Що ж стосується кількості акредитованих учасників, то цифри досить вражаючі. Останні показники ілюструють, що онлайн-ринок виявився таким же популярним, як і звичайний. Станом на 26 лютого на Європейському кіноринку представлені 820 фільмів, порівняно з 732 у 2020 році. Дві третини фільмів будуть представлені як прем'єри, що теж перевершує минулорічні показники. У якості учасників зареєстровано вже 503 кінокомпанії, понад 200 з яких вперше відвідують ринок. До того ж існує безліч переваг показувати фестивальне кіно з Берлінале і на кіноринку, оскільки вони взаємозалежні. Вибір фестивалю надає фільмам загальний напрямок і робить їх доступними для ринку, що сприяє їх розповсюдженню. Важливим аспектом цієї концепції є те, що режисерам та продюсерам не потрібно затримувати прем'єру, поки фільми не покажуть берлінській аудиторії влітку. Стрічки можуть вільно з’являтись у прокаті одразу після виходу на ринок.
Кіноринок пропонує насичену п’ятиденну програму з близько 90 подіями, семінарами, презентаціями, подкастами, майстер-класами та виступами всесвітньо відомих спікерів. Цифровізація кіно- та медіа-бізнесу, соціальна стійкість, а також різноманітність та включення у кіноіндустрію будуть головними темами для обговорення. До того ж розділ підкастів від Європейського кіноринку продовжить свою роботу протягом усього року. Він буде створений у співпраці з Інститутом Гете і представить цікаві та сучасні розмови на перспективні теми світу кіно.
Джерело: Variety
16.02.2021
об 18:29
15.02.2021
об 17:14
02.02.2021
об 15:33
11.02.2021
об 17:18