Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

Каннський кінофестиваль може відбутися влітку

23.01.2021
об 11:20

Каннський кінофестиваль має оголосити до кінця січня, чи дотримуватимуться організатори планів на травень, або ж муситимуть перенести подію на літо, навіть відомі приблизні дати – з 5 по 25 липня.

 

Незважаючи на те, що в кінці червня обговорили каннський погляд на це питання, схоже, що цей слот візьме щорічний рекламний фестиваль «Каннські леви», який все ще планується на 21-25 червня. Представники фестивалю заявили, що не планують переносити подію на жовтень, як це було минулого року, перш ніж її взагалі скасували через пандемію.

Зважаючи на те, що «Каннські леви» все ще мають відбутися з 21 по 25 червня, ймовірно, Каннський кінофестиваль матиме можливість розпочати свою роботу на початку липня. Інсайдери стверджують, що на створення кінофестивалю знадобиться лише кілька днів або близько тижня.

У звичайний рік відсутність фестивалю у липні спричинила б протести власників готелів, оскільки Канни – гаряча точка туризму на Французькій Рив'єрі. Липень, як і серпень, є піковим сезоном, тому готелі, як правило, заповнені святкуючими туристами. Однак пандемія сильно вдарила по готельній індустрії в економічному плані, і більшість готелів на Набережній Круазет та навколо неї були закриті місяцями, оскільки фестиваль і всі виставки – зокрема MIPCOM, MIPTV, MIPIM та «Каннські леви» – були скасовані одна за одною у 2020 році.

Організатори Канн також розглядають можливість невеликого подовження терміну фестивалю через велику кількість сильних фільмів. Директор Каннського кінофестивалю Тьєррі Фремо в інтерв'ю французькому часопису Les Inrocks висловив думку, що однією з найбільш обговорюваних залишається ідея – розпочати фестиваль на день раніше і закінчити його на день пізніше, що може означати, що Канни почнуться в понеділок і закінчаться у неділю. Питання полягає лише в тому, чи можна ці «зайві дні» умістити у бюджет фестивалю.

Інший план, про який раніше згадували організатори фестивалю, передбачав альтернативні дати в кінці серпня, але цей варіант протистоїть планам Венеціанського кінофестиваля, через що наразі серйозно не розглядається. Однак він може стати основним, якщо пандемія не дозволить фестивалю відбутися раніше.

Торішній Каннський кінофестиваль відкрив офіційний відбір, але саму подію скасували через кризу в галузі охорони здоров’я. Цей сценарій не має повториться цього року: організатори пообіцяли Канни відбудуться в 2021-му. В ідеалі, Канни, що є найбільшим кінофестивалем у світі, можуть стати першою міжнародною кіноподією року.

Тим часом Палац фестивалів, де зірки ходять по знаковій червоній доріжці під час прем'єр фільмів, перетворений на «Вакцинодром», де місцеві жителі можуть отримати нову вакцину проти COVID-19.

 

Джерело: Variety

Читайте також:

Анімація

Короткометражний фільм української режисерки покажуть на Каннському кінофестивалі

Днями стало відомо, що українська режисерка Єлизавета Письмак, яка навчається у Польській національній школі кіно, телебачення і театру ім. Леона Шиллера (м. Лодзь), стала учасницею міжнародної студентської конкурсної програми Cinéfondation 2020 Каннського кінофестивалю.

10.07.2020
об 17:35

Новини

Спайк Лі знову очолить журі Каннського кінофестивалю у 2021 році

Організатори вже планують Каннський кінофестиваль на 2021 рік. Ймовірно, його проведуть в червні або липні.

09.01.2021
об 16:35

Новини

Канни в мініатюрі: Розпочалися вечори Special Cannes 2020

Прямо зараз на Круазет відбувається Special Cannes 2020. Дотримуючись соціальної дистанції, поціновувачі Каннського кінофестивалю збираються, щоб подивитися фільми, що увійшли до скороченої програми заходу, якого могло б і не бути, проте завдяки наполегливості організаторів подія все ж стала можливою. Хоча й зазнала деякої трансформації, а стрічки, які мали би презентуватися у травні в межах події з приставкою «Офіційний відбір Канн-2020», демонструвалися деінде. Зокрема, на фестивалях у Торонто та Сан-Себастьяні.

28.10.2020
об 18:46

«Гуллівер повертається» в Каннах отримав позитивні відгуки і прикрасив обкладинку Cannes Market
Анімація

«Гуллівер повертається» в Каннах отримав позитивні відгуки і прикрасив обкладинку Cannes Market

Український повнометражний мультфільм «Гуллівер повертається» був успішно представлений на кіноринку Marche du Film. Це – перший повнометражний мультфільм, виробництвом якого займаються Gulliver Films і студія «Квартал 95».

14.07.2020
об 12:18