Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Європейська кіноакадемія оголосила переможців

14.12.2021
об 11:33

Європейська кіноакадемія оголосила лауреатів 2021 року. Нагороду за «Найкращий фільм» отримала воєнна драма «Куди йдеш, Аїдо?» боснійської режисерки Ясміни Жбаніч. Цей фільм також отримав відзнаку за найкращу режисерську роботу, а виконавицю головної ролі Ясну Джурічич нагородили як найкращу акторку.

Стрічка розповідає історію жінки під час Боснійської війни 1995 року.

Після приходу до влади армії боснійських сербів, Аїда, яка працювала перекладачкою при нідерландському контингенті військ ООН, як і тисяча інших сімей, шукала захисту в таборі ООН. Використовуючи одержану інформацію, жінка з ризиком для життя намагається врятувати свою сім'ю з табору, де разом з тисячами інших громадян Боснії утримують її чоловіка та двох синів.

Фільм «Куди йдеш, Аїдо?» також номінували на премію «Оскар» за найкращий міжнародний художній фільм у 2021 році.

До шорт-листа Європейської кіноакадемії також було відібрано документальну стрічку «Бабин Яр. Контекст» Сергія Лозниці, але зрештою в номінації переміг інший фільм – «Тікай» режисера Йонаса Поера Расмуссена (Данія, Франція, Швеція, Норвегія).

Премію Європейської кіноакадемії присуджують з 1988 року, її називають «європейським Оскаром».У 2020 році головну нагороду Європейської кіноакадемії отримав фільм данського режисера Томаса Вінтерберга «Ще по одній».

У 2020 році в лонгліст премії Європейської кіноакадемії потрапив український фільм «Атлантида» режисера Валентина Васяновича, а у 2019-му – українська стрічка «Додому» Нарімана Алієва.

 

Джерело: European Film Awards

Читайте також:

Новини

«Холостячка. Життя після проекту»: як склалися стосунки Злати Огневич із її обранцем?

Вже сьогодні, 10 грудня о 19.00, на СТБ вийде фінальний випуск пост-шоу «Холостячка. Життя після проекту». В ефірі ви дізнаєтеся, як змінилося життя Злати Огневич та претендентів на її серце після участі в реаліті! Хто знайшов своє кохання поза проектом, а хто все ще не може забути Холостячку? Чи залишилася Злата разом зі своїм обранцем Андрієм?

10.12.2021
об 15:36

Новини

Данський фільм, знятий на українському Сході презентують на фестивалі У Сандесі

Світова прем’єра «Будинку зі скалок» - нового документального фільму данського режисера Саймона Леренга Вільмонта відбудеться у Санденсі. Фільм було знято повністю на Сході України.

11.12.2021
об 11:40

Новини

Марк Хемілл зніматиметься в екранізації повісті Едгара По

Марк Хемілл, відомий насамперед через ролль Люка Скайуокера в «Зоряних війнах», зіграє в міні-серіалі Netflix, заснованому на містичному творі Едгара По «Падіння будинку Ашерів».

13.12.2021
об 16:38