Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Яким буде KYIV MEDIA WEEK-2020: Всі подробиці розкрила Катерина Удут

08.09.2020
об 11:44

Медіафорум KYIV MEDIA WEEK мав пройти у традиційному форматі. Зрештою його організатори - компанія Media Resources Management, зупинилися на стовідсотковому онлайні. Про те, чому ухвалили саме таке рішення, і яким буде KMW-2020, в інтерв’ю сайту mbr.com.ua розповіла директор Media Resources Management Катерина Удут. Далі головні тези розмови.

 

 

Чому все ж таки онлайн

- Передусім на рішення вплинула невизначеність, яка висіла у всіх нас над головою. Навіть за умов гібридного івенту частина секцій, запланованих в офлайні, була б під загрозою. Адже ми розуміємо: може прийти друга чи третя хвиля пандемії, певні обмеження щодо масових заходів тощо. До того ж велика частина аудиторії KMW - це іноземці. І певна річ, іноземні спікери й учасники цього року точно не приїдуть, навіть за найсприятливіших умов. Робити частину заходів онлайн, аби залучити міжнародну аудиторію, немає сенсу. А проводити форум в офлайні, перетворивши його на суто локальний івент, ми аж ніяк не хотіли. Плюс треба пам'ятати, що основою KMW завжди був (і, сподіваємось, залишиться у майбутньому) ринок контенту, а його цьогоріч організовувати недоречно. Онлайн-формат дає можливість стати учасником процесу з будь-якого куточку світу.  

 

Про конкуренцію в нових умовах

- Насправді конкуренція тут дуже відносна. Ми підсилюємо одне одного, з багатьма заходами в нас партнерські взаємини - допомагаємо розширювати аудиторію й обізнаність щодо програми. Наприклад, із NATPE маємо крос-промо, з Virtual Screenings від Prensario обмінюємося контентом - робитимемо для них спеціальну панель із представниками нашого регіону. Тобто це радше намагання підтримати одне одного. З іншого боку, така конкуренція йде на користь із погляду бажання зробити програму кращою, інтенсивнішою, цікавішою, більш прискіпливо ставитись до вибору тематик і потреб своєї аудиторії. А ще ж українські івенти - «Молодість», ОМКФ… Напевно, ми всі уважніше ставитимемось до наших учасників.

 

Особливості підготовки KMW в онлайн-форматі

- Для нас головною складністю став період відпусток: із послабленням карантину люди дружно гайнули на найближчі та найдоступніші моря - і наші, й іноземні експерти, з якими ми комунікуємо.  Загалом фідбек від спікерів, партнерів здебільшого позитивний, ми всі на одній ноті. Я вдячна нашим давнім друзям і партнерам К7 Меdia, С21 Меdia, The WIT, Prensario International, Glance, Ampere Analysis за ентузіазм та готовність продовжувати співпрацю навіть у такому незвичному для нас усіх форматі - власне, вони займаються секціями KMW Global Marathon, котрі висвітлюватимуть особливості стану індустрії в кожному регіоні світу. Цьогоріч KYIV MEDIA WEEK є по суті некомерційним заходом. Завдяки підтримці Українського культурного фонду ми маємо можливість навіть у такий складний час розширити аудиторію, поговорити про важливі питання на безкоштовних засадах. Натепер у нас понад 1900 реєстрацій: більшість, звісно, українці, але також представники більш як 35 країн світу, що є доказом інтересу до нашого форуму. Зазвичай KMW  збирає до тисячі «живих» учасників. Тобто цього року аудиторія форуму щонайменше подвоїться, близько 50% - це люди, котрі раніше на KYIV MEDIA WEEK не доходили. І ціна питання - мабуть, основний момент, який їх зупиняв.  2021-го, навіть за умови, що все повернеться на круги своя, ми враховуватимемо запит аудиторії, котра зареєструвалась цьогоріч, аби зробити KMW доступним і для неї.

  

Спікерами форуму можна пишатися

- Усіх імен наразі не можу розголошувати, та список віртуальних гостей поповнюється щодня. На учасників форуму чекає інтерв'ю з Наталі Вог, визнаного індустрією експерта у сфері ТБ і розважальних форматів. Вона мала безпосереднє відношення до запуску багатьох хітових міжнародних франшиз, а нині консультує медіагігантів ABC Studios, Fox, Canal+, RTL. Іще один спікер - Лукас Грін, директор з контенту Banijay Group - найбільшої зараз європейської медіакомпанії. Він візьме участь у панельній дискусії, присвяченій Центральній, Західній Європі і Великобританії. Потужна латиноамериканська панель - усі імена гучні, топи Caracol International, Mega Global Entertainment, найкрутіші латиноамериканські компанії. Ну й керівники аналітичних компаній та інформаційних платформ - Вірджинія Муслер, Ед Воллер, які модерують і курують регіональні секції KMW Global Marathon. Цих людей завжди можна побачити на найбільших світових конференціях на кшталт MIP Markets, й усі вони в нас. І вже багато років є партнерами KYIV MEDIA WEEK. Я цим дуже пишаюсь. 

 

 

                                                       

                                                            

Про  заходи KMW Special

- Ми відчули запит індустрії предметніше обговорити деякі теми, і це підтвердилося зацікавленістю організацій та агенцій, із якими ми так чи інакше співпрацювали раніше, зокрема в межах KYIV MEDIA WEEK. Це передусім UCBI (Ініціатива зміцнення громадської довіри), що фінансується USAID (Агентство США з міжнародного розвитку) - з ними 15 вересня ми організовуємо дві окремі секції. Перша присвячена фейкам і маніпуляціям у телевізійних новинах. Раніше ми не зачіпали цієї теми на KYIV MEDIA WEEK, але вона досить цікава і наразі дуже актуальна. Хочемо показати, що в новинах усе ж є місце позитиву, та поговорили, як його правильно подавати. Дискусію модеруватиме Павло Новіков, спікерів запрошують із найбільших новинних компаній Європи, що мають цікаві та корисні кейси. Друга - вже традиційна секція, присвячена соціально вагомому контенту: чи може він бути розважальним, який вплив має та яка відповідальність у його творців.

 Ми запросили представників чотирьох проектів, що впроваджують соціально важливі ідеї, мають певну місію і реально щось змінюють в Україні. Цікаво, що не всі вони створені за підтримки USAID, і це позитивний тренд - зрушення так чи інакше відбуваються у більшості медіагруп і продакшенів. Йдеться про «Відважних» на каналі «Україна» виробництва FILM.UA - проект так потужно промотував телефон довіри для тих, хто зіткнувся з домашнім насиллям, що там на шалену кількість відсотків збільшилась кількість звернень реальних людей. Другий кейс - «Перші ластівки», гадаю, тут коментарі не потрібні. Третій - «Спіймати Кайдаша», про нього розповість Наталя Ворожбит. І четвертий - «Євродиректор», це єдиний та найсвіжіший із заявлених у панелі проект, створений за підтримки USAID. Це серіал про зміну «совкової» системи освіти, життя шкіл, і у розробленні сценарію брали участь експерти з Міносвіти. Модеруватиме панель Віра Костенко-Кузнєцова. Також USAID презентуватиме свої плани на майбутнє й озвучить найгучніші прем’єри осені.

Третій івент - про те, як працює глобальна індустрія візуальних ефектів та які є можливості для співпраці з Канадою, - організований за підтримки посольства Канади в Україні й Української кіноасоціації. Тут теж абсолютно зіркові спікери - представники SPINVFX, всесвітньо визнаного лідера з виробництва візуальних ефектів: президент компанії Нейшо Алі (працювала над серіалами «Гра престолів», «Академія Амбрелла», «Фарго», стрічкою «Вітаємо у Зомбіленді - 2» тощо) та VFX-супервайзер Веслі Сьюелл, у фільмографії якого проекти Marvel («Месники», «Тор» і «Залізна людина»). Четвертий івент (за підтримки нашого постійного партнера, Європейського союзу) присвятимо зміні парадигми споживання контенту.  Панельні дискусії будуть  транслюватися онлайн на платформі нашого інформаційно-аналітичного партнера Media Business Reports. Ведучі й модератори перебуватимуть у студії в Києві, а всіх експертів підключаємо за допомогою відеозв'язку.

 

 Кіноринок розмірковує, як жити далі

- Великий запит від ринку - і нашого, і міжнародного, - як жити далі. Коли раніше вже на початку року з міжнародних конференцій, преси зазвичай можна було простежити, куди дує вітер і чим дихає глобальна індустрія (які круті проекти або технології з’явилися, нові тренди, злились чи розпались компанії), то 2020-го на ринку цілковите затишшя - всі чекають, хто перший покаже, куди всім бігти. Тому й формат нашого заходу досить загальний: як ми бачимо, у програмі немає суперконкретних прикладних питань. Спиратимемося на факти, аналітику, результати карантинного періоду, аби зрозуміти, як це вплинуло, в якій точці ми перебуваємо. А від представників найбільших компаній, лідерів думок, котрі насправді розуміють, чим дихає індустрія, ми сподіваємося почути, як виходити із ситуації, що склалась. Плануємо просто тримати руку на пульсі й спробувати запозичити щось корисне, аби імплементувати в нашу індустрію. Можливо, додаткову інформацію щодо запитів зможемо дізнатися завдяки нашому дослідженню про болі індустрії. Дуже сподіваюсь, що воно виявить цікаві теми, які непокоять представників українського медіабізнесу.

 

Бюджет KYIV MEDIA WEEK не став більшим

- Порахувавши бюджет цьогорічного KMW, ми зраділи, що він не став більшим (посміхається). У чому головна відмінність: попередніми роками нашими головними затратами були оренда приміщень і обладнання, вечірки, частково - привезення спікерів (більша частина зазвичай покривалася завдяки партнерам і спонсорам). Цьогорічна економіка кардинально інакша, адже KMW-2020 не зводиться в одну точку. По суті, проект стартував із середини літа в усіх куточках світу - ми замовили міжнародним партнерам великі аналітичні дослідження з фокусом на п’ять регіонів. Плюс - глобальні тренди теледивлення від The Wit, що спеціально створюється під KYIV MEDIA WEEK. І звісно, чотири дослідження з фокусом на Україну: всеукраїнське опитування «Як змінилися глядацькі настрої українців через пандемію COVID-19», аналітичний огляд «Вішліст українських мовників», онлайн-опитування «Актуальні проблеми та потреби української аудіовізуальної індустрії» і дослідження «Тренди теледивлення в Україні». Після  KYIV MEDIA WEEK ми продовжимо опрацьовувати всю інформацію, яку отримуємо з цих досліджень і під час секцій KMW, й усе це буде зібране у постогляд-документі, який ми називаємо KMW Global Marathon White Paper. Він міститиме всі матеріали, професійно оброблені колегами з MBR і нашим аналітичним відділом у зручному форматі англійською та українською мовами. Всі учасники, що зареєструються на форум, отримають цей постогляд у жовтні.  

 

 

Не втратили жодного партнера

- Цього року нашим головним партнером став Український культурний фонд: минулого року він підтримував наш CoProduction Meetings, нині - весь захід. Більшість інформаційно-аналітичних партнерів - міжнародних платформ, агентств тощо, - які традиційно брали участь у KMW (це теж своєрідне спонсорство, але експертизою й аналітикою), сьогодні з нами, і ми це цінуємо. Вдячні телеканалу «Україна», що цьогоріч виступає генеральним партнером заходу. Раніше він підтримував серіальну секцію в межах KYIV MEDIA WEEK, а оскільки цього року розбивки на тематичні секції немає - підтримує захід загалом (експертизою, спікерами, промо й іншими засобами), адже розуміє важливість KMW. Взагалі ми не втратили жодного партнера, окрім деяких брендів, для яких важливо показати аудиторії свій продукт або сервіс, а онлайн-формат такого не дозволяє.  

 

Про плани Media Resources Management

 - Наша мета залишається незмінною - розвиток індустрії. А для того, аби представники наших медіакомпаній могли розвиватись і, відповідно, розвивали ринок, MRM доводиться адаптуватись та дещо змінювати свою бізнес-модель. Тож MRM шукає підтримку та можливість співпраці (з огляду на останні події робитимемо це активніше) з фондами й інституціями, що поділяють наші цілі, мають таке саме бачення розвитку країни і суспільства загалом (а медіа, як ми всі розуміємо, - дуже важлива його складова). Ми розробляємо освітні заходи, продовжуємо рухатися в бік пітчинг-івентів, які можуть потрапити до програм цих фондів й інституцій. Йдеться не лише про фінансову підтримку, а часто про експертну: можливість залучати цікавих людей, привозити до України корисні практики та вчителів, організовувати івенти для промоції України за кордоном. Це комплексна історія, тому ми більше робимо акцент на фонди. І насправді це добра новина для наших клієнтів, учасників ринку - для них усі програми будуть здебільшого безкоштовні. Власне, плани MRM не розходяться з ділом: усі заходи KYIV MEDIA WEEK цього року геть безкоштовні для учасників. Потрібно лише зареєструватись і в потрібний час перейти за отриманим від організаторів посиланням. До зустрічі 14 та 15 вересня!

 

 Джерело: mbr.com.ua

Читайте також:

Новини

На Kyiv Media Week розкажуть про Латинську Америку

Під час KMW Global Marathon представлять досягнення Латинської Америки. Експерти поділяться, як кінокомпаніям вельми різноманітного регіону вдається бути потужними та конкурентоздатними виробниками та як пандемія вплинула на ефективність медіабізнесу.

04.08.2020
об 12:27

Новини

На KYIV MEDIA WEEK піде мова про співпрацю з Канадою для аніматорів

Головна медійна подія в Україні, що об’єднує міжнародний ринок контенту та ряд ексклюзивних B2B заходів KYIV MEDIA WEEK цьогоріч проходитиме онлайн. Упродовж двох днів (14 та 15 вересня) інтернет-користувачі можуть долучатися до заходу абсолютно безкоштовно та дізнатися ексклюзивну аналітику найбільших медіаринків від провідних міжнародних агентств та медіаплатформ: The Wit, K7 Media, C21 Media, Ampere Analysis, Prensario International, Glance; стати учасником тематичних панельних дискусій за участі представників ключових українських та іноземних медіакомпаній, а ще долучитися до прямих включень авторитетних експертів з різних куточків світу, inspiration talks від зірок індустрії, які говоритимуть на тему «VFX та анімація в Канаді. Можливості для копродукції».

02.09.2020
об 13:32

Новини

KYIV MEDIA WEEK запрошує до дискусії про українську аудіовізуальну індустрію

15 вересня KMW Special та USAID презентують дискусію «Контент, що змінює світ. Історії успіху та перспективи української аудіовізуальної індустрії». Захід відбуватиметься онлайн з 17:40 до 18:30. Панельна дискусія проводиться за підтримки KMW Special та USAID презентують дискусію «Контент, що змінює світ. Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

04.09.2020
об 17:05