Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Як Sundance дистанційно занурить глядачів в атмосферу фестивалю

12.01.2021
об 15:42

Цього місяця кінофестиваль Sundance розблокує віртуальний портал, щоб вийти за межі атмосфери Землі до імітації космічного саду. Ваш новий сусід – Міжнародна космічна станція – безтурботно плаває за скляним куполом, що оточує нас та  кружляє навколо планети, яка тихо обертається.

 

Протягом десятиліть Sundance Film Fest збирав любителів кіно в засніжений гірський хутір Парк-Сіті, штат Юта. Однак з урахуванням пандемії, яка цього року змусила Sundance перетворитися на віддалену подію. Фестиваль потребував нового віртуального місця, щоб відтворити свою артистичну та фестивальну атмосферу.

Головний куратор програми «Нові межі» Шарі Фріло зазначила, що фестиваль нагадує місце зустрічі таких технологічних речей як Zoom, Fortnight та Legoland.

Для побудови віртуального середовища Фріло у межах Sundance об’єднала зусилля з Active Theory - це компанія, яка займається розробкою цифрового досвіду та допомагає зробити щорічні добірки для Spotify, що стосуються ваших минулорічних уподобань в музиці. Компанія також займається трансляціями Коачелли та створив інтерактивний 3D-Хогвартс для фан-сайту Гаррі Поттера «Поттермор».

Шарі Фріло отримала демонстрацію навколишнього середовища Sundance напередодні новорічної ночі, коли перспектива залишити 2020 рік у минулому принесла все більше очікувань на щасливий 2021 рік.

 

Sundance у космосі

Космічний сад – це орієнтаційний простір для одного користувача. Там ви можете встановити фото для свого профілю і звикнути до механіки пересування у цьому віртуальному світі. На основі WebXR можна отримати до нього доступ через простий веб-браузер, пересуваючись за допомогою кнопок зі стрілками або простих вказівників та клацань у просторі. Проте це також доступно з гарнітурами віртуальної реальності для набагато захоплюючого відчуття.

З космічного саду ви можете зайти в один із трьох основних просторів фестивалю: кіновечірки, будинок кіно та галерея «Нові межі».

Кіновечірки – це єдине, що перетворює фотографію на вашому профілі у живе відео з веб-камери. Це схоже на вікно, яке взяли із собою на прогулянку, поки ви досліджуєте просторий арт-бар. Завдяки просторовому звуку ви можете чіткіше чути людей, наближаючись до них.

Кіновечірки ведуть одночасно до шести кімнат після прем’єри. Кожна онлайн-кімната може вмістити до 250 осіб, але коли вона досягає такої максимальної завантаженості, це відкриває нову кімнату для всіх бажаючих.

Будинок кіно – це єдиний простір навколишнього середовища, який призначений виключно для людей, які використовують гарнітури VR. Це відтворює концепцію спільного перегляду фільму в кінотеатрі. Присутні можуть гуляти там і спілкуватися протягом 10 хвилин перед фільмом, тоді спілкування вимикається під час стрічки, коли ви дивитесь його разом на віртуальному великому екрані. Кожен учасник переноситься на ту ж вечірку після перегляду фільму. Будинок кіно обмежений кількістю учасників так само, як і кімнати для кіновечірок, і призначений лише для тих 250 осіб, хто прийшов першим. Також на екрані буде показана спеціальна добірка міжнародних короткометражних фільмів зі списку фестивалю.

Нарешті, найбільш вільним простором спільноти є галерея «Нові межі», яка схожа на прогулянку навколо просторої виставки мистецтв. Якщо ви рухаєтесь уздовж краю, у вас буде ідеальний кут для огляду, що пливе над планетою. Ця галерея є домом для фестивальної програми «Нові межі» передових проєктів. Як і на інших майданчиках, він вміщує 250 людей одночасно, але він може крутити необмежену кількість галерей, коли останній досягне свого максимуму, що робить потужність «Нові межі» по суті безмежною.

Програма галереї «Нові межі» цього року включає веб-експерименти, які кожен може спробувати незалежно від технологій, які глядачі мають у своєму домі; інші – це предмети віртуальної реальності, доступні людям з гарнітурами. Треті включають елементи живого виступу.

 

Sundance на дивані

Загалом, космічний віртуальний досвід фестивалю співіснуватиме з усією програмою фестивалю, яка розпочнеться з 28 січня. Квитки на фестиваль доступні вже зараз: переглянути один фільм коштує 15 доларів, а найдешевший вхід із доступом до віртуального середовища – це пропуск Explorer 25 доларів. Дійсно відданий фанат фестивалю може витратити 350 доларів за загальний фестивальний абонемент, який поєднує в собі всі віртуальні простори та доступ до прем’єр фільмів, які можна дивитися вдома.

Цифрова кімната очікування відкриватиметься за 15 хвилин до початку стрічки, а також текстовий чат із режисерами та іншими учасниками. Після завершення фільму ті, хто переглядає його в режимі реального часу, можуть взяти участь у прямих обговореннях із творцями на YouTube. Але кожен, хто забронював фільм, може розпочати перегляд у будь-який час протягом тригодинного вікна з початку прем’єри, а потім у нього є до чотирьох годин, щоб завершити його.

А для тих, хто не може забронювати бажаний фільм, кожен матиме другий шанс на перегляд через два дні після дати прем’єри. Протягом цілодобового періоду фільми доступні на замовлення, але кожна назва доступна за принципом «хто прийшов». Тож якщо ви знайдете фільм, який дійсно хочете подивитися – на зразок того, де Ніколас Кейдж грає грабіжника банків, то плануйте перегляд у ранкові години.

Усі ці трансляції будуть доступні через веб-сайт фестивалю, як і його віртуальна Головна вулиця, де знаходиться більшість безкоштовного та загальнодоступного вмісту фестивалю – панелі, бесіди та інші віртуальні події, організовані маркетинговими партнерами.

Ці потокові покази та віртуальні простори під керівництвом «Нових меж» роблять програму цьогорічного фестивалю найбільш доступною для найширшого кола людей. Деякі постійні учасники Sundance обов'язково сумуватимуть за сніжним Парк Сіті. Проте в спеціальному космічному світі Sundance цього року кожен бажаючий зможе трохи відпочити від Землі.

 

Джерело: CNET

Фото з відкритих джерел

Читайте також:

Новини

Новий формат фестивалю Sundance

Організатори фестивалю Sundance заздалегідь вирішили оголосити про те, що захід відбудеться у новому форматі.

01.07.2020
об 12:16

Новини

Восени у прокат вийде  українська стрічка-переможець фестивалю Sundance

Документальний фільм Ірини Цілик можна буде побачити в українських кінотеатрах вже з 26 листопада.

28.08.2020
об 14:16

Новини

Директорка кінофестивалю Sundance розповіла, як проходитиме подія в 2021 році

Днями Sundance оприлюднив подробиці про подію 2021 року, яка охопить не лише центр Парк Сіті, як оголошувалося раніше, а й кілька мистецьких будинків по всій країні. Переглянути фільми можна буде також на онлайн-платформі, щоб усі могли взяти участь та насолодитися фестивалем.

06.12.2020
об 18:55

Новини

Sundance стане віртуальним у 2021 році

Фестиваль представив 72 фільми, які можна буде переглянути на його онлайн-платформі. Серед стрічок можна знайти драму Тесси Томпсон про расову проблематику, а також музичний документальний фільм від Ахмір Халіб Томпсон, який більш відомий в індустрії як Questlove.

20.12.2020
об 15:07