Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

Як художник-постановник фільму «Манк» заново створив замок Герста

28.03.2021
об 13:32

Девід Фінчер не міг проводити зйомки в екстравагантному замку Вільяма Рендольфа Герста, тому художник-постановник Дональд Грехем Берт побудував копію легендарної пам’ятки архітектури Сан-Сімеону, яка була зображена у стрічці «Громадянин Кейн» у якості вигаданого маєтку Ксанаду.

 

Маєток Ксанаду зі стрічки «Громадянин Кейн»

 

 

Однією з найбільших проблем, з якою зіткнувся дизайнер Дональд Грехем Берт, нещодавно номінований на премію «Оскар», був той факт, що зніймальній групі не надали доступ до замку Герст. Проте інтер'єри та екстер'єри екстравагантного маєтку Вільяма Рендольфа Герста були потрібні для ключових сцен у біографічному фільмі режисера Девіда Фінчера про сценариста Германа Дж. Манкевича, якого зіграв Гері Олдман, у той період, коли чоловік писав сценарій для легендарного творіння Орсона Уеллса «Громадянин Кейн». Тож Берт почав розробляти складні декорації в Лос-Анджелеській центр-студії. Наприклад, інтер’єри їдальні замку, де під час вечірки трапляється безладне протистояння.

 

Інтер'єр маєтку Вільяма Рендольфа Герста

 

 

Дональд Берт розпочав свою роботу з вивчення документальних фотографій та фрагментів плівки власне замку у «той романтичний період», коли відбуваються події фільму «Манк». Дизайнер зауважив, що справжня їдальня в замку Герст нагадує монастир, який Вільям Рендольф Герст придбав на півдні Іспанії. Він розібрав його, переправив через океан і реконструював у своїй оселі. Це зіткнення стилів з готичними деталями, елементами іспанського відродження, колоніального відродження і звичайно ж часткою класицизму.

 

Кадр із фільму «Манк»

 

 

Команда намагалася відібрати елементи, які можна було б поєнати із більш скромним стилем і водночас викликати це відчуття патетичності. Тому художник обрав великі кам’яні каміни, готичні ажурні вироби, дерев’яні вагонки та великі підвісні гобелени. Він прагнув створити кімнату як дзеркало того, що являє собою замок Герст.

 

Для окремої сцени з нагоди дня народження Луїса Барта Маєра у виконанні Арлісса Говарда був використаний той самий набір декорацій, що і у попередніх сценах, змінивши лише каміни та вікна. Після великої драматичної сцени в їдальні, Герст у виконанні Чарльза Денса та Манкевич Олдмена проходять довгим дзеркальним коридором, повторюючи сцену у вигаданому замку Ксанаду із стрічки «Громадянин Кейн».

 

Джерело: The Hollywood Reporter

Читайте також:

Новини

Історія саунддизайнера стрічок «Манк» та «Душа», який здійснив подорож у Старий Голлівуд

Для двох своїх останніх фільмів Рен Клайс відтворив звучання 1940-х років, а потім уявив тональність життя до народження та після смерті.

07.02.2021
об 16:22

Новини

Атмосфера 30-х років у фільмі «Манк» від Netflix

У мережі зявились перші кадри нового фільму «Манк», виробництвом якого опікується Netflix. Знімає його режисер Девід Фінчер за сценарієм свого батька. У головних ролях Гері Олдман, Аманда Сайфрид, Лілі Коллінз, Том Пелфрі.

08.09.2020
об 15:28

Статті

Поганий чи справжній: 5 добрих ролей Ґері Олдмена

Часом, перше враження виявляється помилковим. З першого погляду хтось може здатись досить приємним співрозмовником, а через декілька хвилин проявляє лукавість, а замкнута і неприваблива особа насправді виявляється наймилішою людиною у світі. Так само і амплуа актора може плутати глядачів, які після перегляду одного чи двох фільмів очікують від виконавця тих самих образів. Однак хороший той артист, який вміє дивувати своїх шанувальників. До таких точно можна приписати головного антагоніста світу кіно, який починав заворожувати і жахати своєю жорстокістю у ролях диявола, Дракули, тирана та корумпованого працівника Управління по боротьбі з наркотиками. Саме талант приваблювати своєю харизмою, втілюючи абсолютного поганця, прославив Ґері Олдмен, який сьогодні святкує свій 63-й день народження. Однак неможливо оминути увагою і вражаючі ролі незрівнянних героїв та справжніх добряків у його виконанні. Тому ми пропонуємо сьогодні звернути увагу саме на ті фільми Ґері Олдмена, які зворушують його сердечністю і відвагою.

21.03.2021
об 18:23

Новини

Стали відомі імена номінантів кінопремії «Оскар» 2021 року

Академія кінематографічних мистецтв США вже встигла оголосити перших номінантів на премію «Оскар» у 9 номінаціях ще близько місяця тому. Однак уся кіноіндустрія завмерла в очікуванні на імена головних щасливців 2021 року, тому кіноакадемія не забарилась з їх оголошенням. Так у номінації «Найкращий фільм» змагатимуться «Батько» / «The Father», «Юда і Чорний Месія» / «Judas and the Black Messiah», «Манк» / «Mank», «Мінар» / «Minari», «Земля кочівників» / «Nomadland», «Перспективна дівчина» / «Promising Young Woman», «Звук металу» / «Sound of Metal», «Суд над чиказькою сімкою» / «The Trial of the Chicago 7».

15.03.2021
об 19:18