Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

Головні тези вебінару «Як продати українське кіно за кордон?»

05.03.2021
об 13:29

У вівторок ввечері в прямому ефірі на Facebook-сторінках онлайн-платформи Dzyga MDB та Українського інституту зустрілися кіноексперти, аби поговорити про те, як відбувається промоція фестивальної, кінотеатральної та онлайн-дистриб’юції українського кіно на міжнародному ринку та навіщо це потрібно.

 

2 березня о 18:00 відбулась онлайн-дискусія «Як продати українське кіно за кордон?». До розмови долучилися генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко; старша програмна менеджерка напряму «Кіно» Українського інституту Наталія Мовшович; продюсер фільму «Мої Думки Тихі» Дмитро Суханов; продюсерка стрічки «Стоп-Земля» Наталія Лібет.

 

Ось головні думки спікерів, які пролунали під час ефіру:

«Вихід українського кіно на міжнародний ринок означає більшу кількість можливостей та шляхів дістатися до свого глядача. Крім того, присутність наших фільмів за кордоном підвищує впізнаваність українського кінематографу як певного бренду. Звісно, в часи пандемії промоція видозмінилась, оскільки кордони стали закритими. Втім, це не означає, що комунікацію не можна налагодити дистанційно. До прикладу, минулорічні Канни відбувались онлайн і ми спільно з каннським кіноринком зробили два проєкти: представили 5 українських продюсерів в рамках програми Producers Network та шоукейс українського документального кіно. Нові формати, які ми змушені вигадувати та застосовувати в новій реальності, часто мають значно більший ефект в довгостроковій перспективі для українського контенту», – зазначив генеральний директор Українського інституту ВОЛОДИМИР ШЕЙКО.

«У програмі підтримки ми робимо фокус на співпраці з міжнародними PR-агенціями. Для нас важливо не просто надавати фінансовий ресурс для промоції кінопроєктів, а розвивати маркетингові навички в українських кінематографістів і давати можливість отримати новий досвід. Одна з можливостей для українських кінематографістів у питанні промоції – довгострокова програма підтримки міжнародної промоції українських фільмів proMOTION, розроблена Українським інститутом. Власне, вона покликана збільшити присутність українського кіно на міжнародному ринку та його впізнаваність у закордонному інформаційному просторі. Зараз триває другий open call (до 22 березня), за результатами оцінювання конкурсної комісії ми визначимо трьох переможців, які отримають до 150 тисяч гривень на промоційну кампанію. Станом на зараз ми маємо п’ятьох переможців попереднього конкурсу, які показали чудовий результат. Один з них – фільм Катерини Горностай «Стоп-Земля», який бере участь у конкурсній програмі «Берлінале» Generation 14Plus, інший – «Цей дощ ніколи не скінчиться» Аліни Горлової, який переміг на Міжнародному фестивалі документального кіно IDFA в Амстердамі в номінації First appearance», – розповіла старша програмна менеджерка напряму «Кіно» Українського інституту НАТАЛІЯ МОВШОВИЧ.

«Міжнародна дистриб’юція – природний шлях розвитку фільму та його успіху. Стрічки, які знімаються в Україні, більшою мірою є співпрацею різних інститутів, форм державної підтримки заради спільних цілей. Державі потрібно розвивати культурну самоідентифікацію, збільшувати присутність України в міжнародній площині. Автору потрібен контакт з аудиторією. До того ж, це розвиток кар’єри і творчості. Структура дистриб’юції побудована таким чином, що ви не можете просто зняти фільм і потрапити в кінотеатри інших країн. Вам потрібно пройти фестивальний шлях, якщо ми говоримо про авторське кіно. Комерційне кіно має трохи інший фокус. Його самоціль – залучення максимальної кількості аудиторії. Там працюють маркетингові інструменти і є меншою частка авторського вислову. Вам потрібно створити композиційну трійку, яка працює лише в комплексі: світовий сейлз-агент, фінансування та залучення зірок. Шлях авторського кіно зовсім інший. Його мета – визнання міжнародної експертної спільноти. Завдання авторів – потрапити у фокус уваги раніше, ніж відбудеться відбір. В ідеалі, про ваш проєкт повинні знати наперед, чекати на нього. Бажано на декількох фестивалях одразу. Вся європейська система побудована на тому, що фільм ще на ранніх етапах проходить безліч міжнародних інституційних платформ. І чим більше правильних кроків ви робите, тим більше про вас знають», – висловив свою думку продюсер фільму «Мої Думки Тихі» ДМИТРО СУХАНОВ.

«Ми почали промоцію фільму «Стоп-Земля» у 2017 році. Показували проєкт на стадії розробки та виробництва на ОМКФ, у Котбусі, на фестивалі GoEast, «Нові горизонти» та інших ринкових майданчиках. Ми одразу цілились на фестиваль класу «А». Я би провела паралель цієї роботи на всіх стадіях проєкту із правилом трьох, яке використовується при написанні есе: по-перше, що я буду говорити, по-друге, що я говорю і по-третє, що я сказала. Такий принцип діє і при роботі над фільмом. В результаті, за стрічкою слідкували декілька майданчиків, фестивалів та професіоналів, і чекали на її вихід. Вихід на міжнародний ринок збільшує кількість глядачів, що є дуже важливою складовою. Адже автор прагне донести свій твір до більшої аудиторії, аби люди подивились його фільм, приєднались до нього через свої почуття, відчули авторську думку, та створили нові інтерпретації побаченого», – поділилася кейсами із власного досвіду просування фільму продюсерка стрічки «Стоп-Земля» НАТАЛІЯ ЛІБЕТ.

 

Джерело: Український інститут

 

Читайте також:

Новини

До телепрем'єри готується багатосерійна мелодрама «Бідна Саша»

Незабаром на телеканалі «1+1» відбудеться прем'єра українського серіалу «Бідна Саша». У 16-ти серійній проєкт розповідає історію вагітної дівчини-сироти Олександри (Анастасія Шульга), яка через зраду коханого Романа (Олександр Соколов) змушена поспіхом покинути рідне місто.

22.02.2021
об 14:18

Новини

Оголошено список проєктів, які презентуватимуть на другому «Сценарному пітчингу»

За декілька днів автори майбутніх фільмів представлятимуть свої ідеї продюсерам.

23.02.2021
об 16:44

Новини

Проєкт «Кіносереда» розпочинається з короткого карантинного метру

Сьогодні, 3-го березня, відбудеться перший захід у межах проєкту «Кіносереда». О 19:00 розпочнеться показ та обговорення добірки короткометражних фільмів «Українські режисер(к)и на карантині», до яких кожен зможе приєднатися.

03.03.2021
об 16:17

Новини

Турецький серіал «Навчи мене кохати» скоро презентують на українському ТБ

Незабаром на «1+1» відбудеться прем'єра турецької мелодрами «Навчи мене кохати», яка розповість про закоханих Альпера та Лейлу. Парі доведеться пройти через небезпечні випробування долі, щоб уберегти своє щастя.

23.02.2021
об 17:20

Статті

5 атмосферних зимових фільмів, які розпалять літо у душі

Кожна подія у нашому житті має свій сенс, кожен період несе свій сенс, кожна нова пора року відкриває нові грані людської душі. Особливої уваги заслуговує зима, яка сьогодні складає свої повноваження і з кожним променем сонця приносить віру у світле майбутнє. І так само як кожен її день був неповторним, ми пропонуємо вам переглянути 5 зимових фільмів з особливою атмосферою.

28.02.2021
об 18:43