Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

Голова УКФ Владислав Берковський: «Фільми про видатних діячів української культури – це важливий елемент культурної дипломатії, їх має бути більше»

17.09.2021
об 11:40

Днями в ІА «Укрінформ» відбулася пресконференція, присвячена новому сезону серіалу «Гра долі». Участь у заході взяли виконавчий директор Українського культурного фонду Владислав Берковський, незмінна ведуча проєкту і сценаристка Наталка Сопіт, український режисер Василь Вітер та інші члени знімальної групи проєкту. Однією із запрошених гостей стала фахівчиня з маркетингу змін Дзвенислава Новаківська – правнучка одного із героїв нового сезону, талановитого львівського художника Олекси Новаківського.

«Гра долі» – це телевізійний документальний серіал про історії життя, кохання і творчості видатних українців від давніх часів до XX століття, що створюється студією «ВІАТЕЛ» з 2005 року. У вересні на екрани вийде 16-й сезон, прем’єрні покази якого заплановані протягом вересня-жовтня на 5-му каналі. Цьогоріч серіал вже втретє підтримується Українським культурним фондом.

«Гра долі» важлива не просто тим, що це представлення історії, але тим, що ми говоримо про дуже важливий елемент нашої української культурної дипломатії. Так сталося, що на сьогодні ми маємо колосальну проблему з представленням у візуальному світі нашої історії, представлення нашого бачення на нашу історію, представлення нашого українського та українськості безпосередньо на широку аудиторію... Коли ми говоримо про «Гру долі», ми говоримо про синергію кіно, історії і туризму, популяризацію нашої культурної спадщини», – зазначив голова УКФ ВЛАДИСЛАВ БЕРКОВСЬКИЙ.

Під час прессконференції продюсерка і сценаристка серіалу Галина Криворчук зазначила, що на сьогоднішній день на офіційному YouTube-каналі «Гра долі» викладено вже понад 125 відзнятих епізодів про понад 65 героїв серіалу.

«Всі наші герої – це ті люди, які сформували наше сьогодення і продовжують формувати ідентичність нашої української нації. Це герої, яких, можливо, добре знають люди, які є відомими та визначними, а деякі з них менш відомі, і нам цікаво відкривати нові імена в нашому серіалі», – наголосила ГАЛИНА КРИВОРЧУК.

Новий сезон розповість глядачам про видатних діячів української культури – 5 історій про 5 відомих особистостей, які творили нашу державу в минулому і залишаються маркерами національної ідентичності до наших днів: князі Острозькі, письменники Іван Котляревський та Микола Гоголь, художник Олекса Новаківський, громадський діяч Симон Петлюра. Через приватне життя глядачі дізнаються про їхню творчість і внесок в скарбницю української та світової культури. Зйомки проходили в мальовничих місцях та музеях і заповідниках і різних куточках України, що пов’язані з біографіями героїв сезону: Полтава і Львів, Київ і Кам’янець-Подільський, Дубно і Острог, Ніжин і Диканька. За словами Галини Криворчук, одним із важливих завдань, які команда серіалу ставила перед собою, – це популяризація цікавих міст і мальовничих пейзажів України задля розвитку внутрішнього туризму.

 

Попередні сезони серіалу «Гра долі», в тому числі з англійськими субтитрами, можна переглянути на офіційному YouTube-каналі проєкту. (https://www.youtube.com/c/%D0%93%D0%A0%D0%90%D0%94%D0%9E%D0%9B%D0%86)

 

Нагадаємо, проєкт підготовлено за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.

Читайте також:

Новини

Другий офіційний трейлер фільму «Минулої ночі у Сохо»

«Історія «Минулої ночі в Сохо» зародилася під час численних прогулянок вулицями Лондона.   Режисера Едґара Райта захоплювала не лише сучасність цього міста, але й епоха 60-х років. Це нав’язлива ідея, яка поєднала в собі музику, моду і, звісно ж, кіно. Частково на сюжет вплинула любов режисера до драми й трилерів того періоду, а також психологічні горори, що дозволяють занурити глядача в унікальну мандрівку.

11.09.2021
об 12:56

Новини

ZIFF-2021: Програма 5-го Запорізького кінофестивалю

Вже завтра, 17 вересня, розпочнеться 5-й Запорізький кінофестиваль ZIFF, в конкурсній програмі якого представлено 42 художні, анімаційні та документальні фільми. Безкоштовно гості заходу зможуть відвідати покази короткометражних фільмів української та міжнародної програм, подивитися ювілейну збірку найкращих короткометражних фільмів-переможців 2017-2020 років національної конкурсної програми ZIFF, відвідати майстер-класи від професіоналів українського кінематографа та поспілкуватися з кіномитцями.

16.09.2021
об 10:38

Новини

У Києві стартували зйомки нової воєнної драми Ахтема Сеітаблаєва «Мирний-21»

Ахтем Сеітаблаєв розпочав роботу над новим фільмом в якості режисера та генерального продюсера.

10.09.2021
об 14:02