Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Голосування BAFTA за фільми, які увійдуть в шорт-лист відбудеться після певної реорганізації кіноакадемії

30.01.2021
об 19:23

Відкрився перший тур голосування за учаснків BAFTA 2021 року, у якому вже відбулося більше 120 змін, здійснених Британською академією. Така реорганізація спричинена опитуванням, яке було проведено на платформі премії.

Це перший випадок, коли колегія журі мала зібратися у відеоконференції, через пандемію, щоб обговорити цьогорічний шорт-лист молодих та перспективних талантів. Проте основне обговорення буде проводитись 3 березня, коли і будуть розкриті імена головних претендентів на премію.

Серед змін, які вже помітили майже 7000 членів BAFTA, є вибір з 15 фільмів. Кожному члену кіноакадемії пропонується переглянути фільми, випадковим чином вибрані з різних категорій, що створює різноманітне поєднання з найбільш відомими картинами та менш відомими. Ця нова ініціатива, за словами голови BAFTA, Крішненду Маджумдара, спрямована на те, щоб допомогти «вирівняти умови участі та змусити більше людей дивитись більшу кількість матеріалів, більше фільмів і судити їх рівно» та протидіяти попереднім занепокоєнням аудиторії, що менш відомі стрічки просто ігноруються. Усі надіслані фільми тепер доступні на новій потоковій платформі BAFTA View, де на сьогодні було вже понад 80 000 переглядів. Незважаючи на те, що світ кіно змінився через COVID-19, кількість учасників надзвичайно схожа на 2020 рік, лише дещо зменшившись з 269 до 258 фільмів.

Інші зміни полягають в тому, що члени кіноакадемії повинні будуть переглянути перед голосуванням три короткі відеоролики «свідомого виборця» на сайті BAFTA. Голова кінокомітету Марк Самуельсон говорить, що багато глядачів висловили своє бажання зрозуміти та проінформувати про проблеми, що пов'язані з несвідомим упередженням. По суті, вони з психологічної точки зору пояснюють, які ці процеси проходять, як впливають і як можна їх запобігти. BAFTA вже зазнала значного сплеску серед членів, які заповнювали опитування про різноманітність, яке зараз є обов'язковим для тих, хто голосує. Інформація з опитування спрямована на те, щоб допомогти Академії сконцентрувати напрямок своїх прагнень до нових членів, оскільки вона вже взяла на себе зобов’язання запросити 1000 представників з менш репрезентованих груп за два цикли. Самуельсон сказав, що протягом останніх кількох тижнів вже було запрошено 300 осіб, з яких 168 вже приєдналися. Серед нових членів журі кіноакадемії вже встигли засвітитись такі зірки як Алісія Вікандер, Джо Хартлі та Наомі Екі.

Інші зміни, які будуть помічені в міру набору темпів голосування, - це збільшення кількості номінацій у категоріях, пов’язаних зі спектаклями та режисерськими роботами.

Що стосується самої церемонії нагородження, BAFTA вже оголосила дату проведення – 11 квітня. Проте Великобританія зараз перебуває в умовах жорсткого карантину. У свою чергу Маджумда каже, що вони розглядають усі можливі варіанти. Організатори планують як великий захід із понад 2000 людей, так і меншою кількістю гостей, чи навіть онлайн-церемонію.

Джерело: The Hollywood Reporter та Daily Mail

Читайте також:

Новини

BAFTA змінює дату проведення: Коли відбудеться подія?

Традиційно BAFTA проводиться за два тижні до Оскара, то ж не дивно, що у зв’язку з перенесенням дати проведення церемонії вручення премії Американської кіноакадемії на 25 квітня, змінюється і дата наступної премії EE British Academy Film Awards.

17.06.2020
об 12:41

Новини

«Чорнобиль» отримав 7 нагород від BAFTA TV

Британська академія кіно і телевізійних мистецтв (BAFTA) вручила свої нагороди за ремесло. Міні-серіал HBO «Чорнобиль» отримав сім «технічних» нагород. Церемонія пройшла в онлайн-форматі на офіційних сторінках BAFTA TV у Facebook та YouTube. З повним списком номінантів можна ознайомитись на сайті премії.

18.07.2020
об 19:58

Новини

BAFTA TV Awards віртуально роздала цілком реальні премії

У Британії провели онлайн-церемонію вручення премії BAFTA TV Awards. Нагадаємо, призи від Британської телеакадемії за технічні категорії (BAFTA TV Craft Awards) вручили кількома тижнями раніше, а вчора в прямому ефірі стали відомі володарі найпрестижнішої нагороди за основними номінаціями.

01.08.2020
об 15:15

Новини

BAFTA змінила правила для номінантів

Британська академія кіно і телемистецтв BAFTA змінила правила, за якими буде обирати претендентів, а також збільшила кількість номінантів. Крім цього, до лав академії увійде тисяча нових членів. Загалом у регламент внесено більше сотні поправок.

28.09.2020
об 17:31