Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Гайд по фільмах 11-го ОМКФ від Юлії Сінькевич

16.09.2020
об 15:15

25 вересня стартує 11-й Одеський міжнародний кінофестиваль, який цьогоріч проходитиме в новому для себе форматі. Генеральна продюсерка ОМКФ Юлія Сінькевич порадила, які фільми з програм краще не пропускати і заздалегідь забронювати собі на них квитки.

 

Тламес

(Візії)

Франко-туніська драма “Тламес” була названа одним з найкращих фільмів 2019 року за версією авторитетного і найстарішого журналу про кіно “Cahiers du Cinéma”. Історія про молодого солдата, який стає дизертиром і тікає до лісу, - друга робота режисера Алла Едін Сліма. Фільм був показаний у Каннському “Двотижневику режисерів”, де здивував глядачів своєю експериментальністю та метафізичністю розповіді, в якій вгадуються відсилки до “Космічної одіссеї” Стенлі Кубрика та “Необхідного вбивства” Єжи Сколімовський.

 

Кубрик про Кубрика

(Спеціальні покази)

За останні 10 років ніша фільмів про видатного майстра кіно Стенлі Кубрика дуже розширилась. Фільм Ґреґорі Монро є найновішим з них і пропонує глядачу унікальну подорож світом загадкового режисера. Стрічка детально змальовує життя та роботу легендарного кінематографіста Стенлі Кубрика. Основу стрічки склали віднайдені записи інтерв’ю з майстром, архівні відеоматеріали, спогади акторів, членів знімальної групи та помічників, які працювали зі Стенлі Кубриком за його життя. Але найцікавіше в іншому - у фільмі є аудіозаписи, на яких режисер розповідає про те, як він знімає, а також те, чого Кубрик ніколи не любив робити: пояснювати свої роботи.

 

Ялда

(Фестиваль Фестивалів)

Стрічка іранського режисера Массуд Бакші стала переможцем кінофестивалю “Санденс”. Режисер обрав одну з найболючіших тем сучасного суспільства і на прикладі однієї жінки висвітлює проблеми патріархального світу. Головній героїні загрожує смертна кара за вбивство чоловіка. Пом’якшити покарання може допомогти лише сестра загиблого, якщо розповість правду про нього. Але зробити це потрібно в ефірі популярного телешоу, а не на суді. Власне, “Ялда” - це збірний образ усіх жінок, які страждають від деспотичного режиму у власному домі.

 

Ікар. Легенда М’єтека Коша

(Фестиваль Фестивалів)

Минулого року стрічка Матея Пепшиці стала тріумфатором Польскького кінофестивалю, де отримала сім нагород. Це стрічка про одного з найгеніальніших піаністів ХХ століття Мечислава Коша. Легендарний джазмен був сліпим від народження ,але це не завадило йому стали музичною зіркою 60-х. Міксуючи драму і комедію Пепшиця створив зворушливий фільм про неповторного генія, якого не стало у віці 29 років.

 

Служителі

(Міжнародний конкурс)

Чорно-білий фільм Івана Остраховського розповідає про двох учній семінарії часів комуністичної Чехословаччини. Вони опиняються перед вибором: піти на співпрацю з режимом чи стати об’єктом переслідування секретної служби і приректи себе цим на виживання. Остраховський цікаво зображує особливість Чехословаччини тих часів, коли комуністична партія та католицька церква не просто співіснували поряд, а й співпрацювали.

 

Конкурс краси

(Конкурс європейських документальних фільмів)

З 2011 року в Ізраїлі проходить щорічний конкурс краси. Його учасниці - жінки, які вижили під час Голокосту. Режисер документального фільму Ейтан Іпекер до 6 років жив в Ізраїлі, поки не переїхав до Туреччини, і він не з чуток знає про Голокост, адже декілька його родичів стали жертвами цієї трагедії. Спостереження автора за щорічним конкурсом краси змальовують не змагання за титул, а показує травму, яку ці жінки пережили понад 50 років тому і змушені з нею співіснувати зараз.

 

Номери

(Спеціальні покази)

Стрічка Олега Сенцова і Ахтема Сеітаблаєва стала першою в історії українського кіно, коли один з режисерів не був присутнім на знімальному майданчику. І це перший фільм Олега Сенцова після його звільнення з незаконного ув’язнення в російській колонії. Стрічка “Номери”, знята за мотивами однойменної п’єси Сенцова, вперше була представлена в межах 70-го Берлінале. Вона знайомить глядача з ув’язненим суспільством, яке підпорядковується чітким авторитарним правилам. Кожен його член має порядковий номер, згідно з яким має знаходити собі пару: парні з парними, непарні з непарними. Але світ правил руйнується, коли виникає заборонений зв’язок.

Читайте також:

Новини

На ОМКФ відбудеться нетворкінг з промоції

Одеський міжнародний кінофестиваль разом з Українським інститутом презентують новий спільний проєкт для кінопрофесіоналів – promoLAB. Це одноденний освітній нетворкінг-захід з міжнародної промоції. Відбудеться він у форматі онлайн в рамках індустрійної платформи фестивалю Film Industry Office.

09.09.2020
об 18:24

Новини

Під час ОМКФ покажуть ретроспективу фільмів одеських режисерів

Під час 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю всі бажаючі зможуть подивитись національну ретроспективу від Довженко-Центру «Одеські незалежні: вільне кіно 1990-х». Будуть демонструватись фільми місцевих незалежних режисерів, які працювали над створенням постперебудовного авторського кіно, шукали нові естетичні форми, етичні та світоглядні орієнтири.

10.09.2020
об 13:13

Новини

На 11-му ОМКФ проходитиме ретроспектива «Жінки-піонерки кіно»

В рамках 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю, який відбуватиметься онлайн з 25 вересня до 3 жовтня, показуватимуть ретроспективу «Жінки-піонерки кіно». До програми увійшло 6 стрічок про жінок.

13.09.2020
об 17:38

Інтерв'ю

Світові зірки, унікальні фільми та нові програми: Юлія Сінькевич про 11-й ОМКФ

Уперше за свою історію масштабний івент для поціновувачів якісного інтелектуального кінематографу змінив дати та формат. Зважаючи на пандемію та заходи безпеки, 11-й Одеський міжнародний кінофестиваль відбудеться в онлайн-форматі й триватиме з 25 вересня до 3 жовтня. Чим дивуватиме ОМКФ, на які фільми чекати та хто зі світових зірок приєднається онлайн, розповіла генеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич.

15.09.2020
об 12:25