Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

«Фрося мені сподобалась, але кастинг я провалила», - ексклюзивне інтерв’ю із виконавицею головної ролі у фільмі «Чому я живий»

10.11.2021
об 18:46

4 листопада в прокат вийшла епічна історія, знята за мотивами реальних подій, «Чому я живий», режисером якої став Віллен Захарович Новак. Анастасія Марків зіграла 17-річну Фросю, на долю якої випала чимало тяжких випробувань. Для Анастасії роль стала дебютною. В ексклюзивному інтерв’ю для VGL Анастасія розповіла про головні виклики на знімальному майданчику та як готувалася до своєї першої великої ролі.

Для Анастасії Марків це перша велика роль. Під час пресконференції фільму генеральний продюсер стрічки Андрій Осіпов зазначив, що дуже ризикував затверджуючи її на головну роль, проте жодного разу не пожалкував про таке рішення. Які виклики стояли перед акторкою на знімальному майданчику та які сцени давалися нелегко  - ексклюзивно, з перших уст.

– Як прийшли в кінематограф і чому вирішили займатися цією діяльністю?

Насправді, мені важко віднести себе до повноцінної категорії акторів, оскільки на акторському факультеті я провчилася лише 2 курси, а потім вирішила покинути навчання. Причина полягала в тому, що мені було замало практики акторської майстерності. Тож після завершення навчання я почала розвивати студію вокалу та особистий блог в ТікТок, де вже маю понад мільйон переглядів, та Instagram.

– Що ви відчули, коли вас запросили знятися у фільмі? Як це взагалі відбулося?

Серед перших емоцій був шок та повне нерозуміння того, що ці події відбуваються насправді. За декілька місяців до зйомок зі мною зв’язалась кастинг-директорка Наталія Яворська з приводу того, що Віллен Новак хотів би, щоб я була на пробах. Як з’ясувалося, Віллен Захарович побачив мене на одному з кастингів шоу Х-Фактор і я йому дуже сподобалась.

Далі команда надіслала мені сценарій і вже після прочитання перших сторінок я розуміла, що сюжет, закладений в історії, є надзвичайно близьким мені.  Я і сама давно досліджувала тему Другої світової війни, фашистського терору та Голокосту. Крім того, моя героїня Фрося припала мені до душі мені з перших секунд. Проте кастинг я, скажу відверто, провалила і тоді мені здалося, що на цьому мою роль у фільмі зіграно. Звісно, я була засмучена і вже змирилась з провалом, коли отримала повідомлення про те, що мене затвердили. А перший день зйомок навіть припав на моє день народження (16-го серпня) і це було неймовірно символічно для мене.

– Як вам працювалося під керівництвом Віллена Новака?

– Як тонко підмітила Ірина Мельник, Віллен Захарович наче снайпер – стріляє чітко та завжди потрапляє в ціль. Під час роботи він ніколи не був багатослівним, але кожного разу йому вдавалося знайти слова, щоб направити нас у правильне русло.

– Які виклики режисер ставив перед вами?

Зізнаюсь чесно, у фільмі є кілька сцен, які мені і досі важко зрозуміти. Одним з таких був момент, коли я повинна була розказати  мамі та сестрі про свою вагітність і мені тоді здавалося, що моя героїня має виражати емоції страху та хвилювання, проте у Віллена Захаровича було власне бачення цієї сцени. Він навпаки хотів показати ставлення Фросі в більш інфантильному ключі, тому ця сцена далась мені вкрай складно. Я до останнього не могла зрозуміти, як мені правильно відіграти і передати потрібний настрій та ставлення героїні до ситуації. Гадаю, мені вдалося врятувати цей епізод вже на етапі озвучування, яке відбувалося за пів року після зйомок і я мала час все переосмислити.

– Як ви морально налаштовувалися на зйомку?

В останній зі сцен, коли я повертаюся додому, я мала відіграти морально складну сцену. Мені тоді як раз дуже допоміг режисер. Пам’ятаю, як він накричав на мене, причому привід був абсолютно невагомим: я не знала куди поставити реквізитну валізу і йому цього виявилося досить. Спочатку мене охопив справжній відчай і я мало не розплакалася, але вийшла на знімальний майданчик і зіграла бездоганно. А зараз розумію, що саме той стан відчаю допоміг мені вжитися в роль.

– Яка вона, - ваша героїня? Що спільного є між вами?

У Фросі мені надзвичайно імпонує те, як їй вдається поєднувати дитячість з внутрішньою силою та стійкістю. З одного боку, ми бачимо як в ній проявляється наївність, навіть  інфантильність: вона бачить світ простим, безпроблемним. Проте з іншого боку, по мірі того, як розвиваються події, їй доводиться подорослішати. В країну приходить війна, тож моя Фрося змушена вирости та взяти на себе відповідальність за своє життя та життя доньки. Вона вимушена покинути рідний дім, щоб врятувати родину, а так може вчинити лише доросла людина: поставити інтереси рідних вище за власні. Та попри всі труднощі, які їй довелося пройти, Фросі вдалося зберегти в собі цю дитячість і саме це я намагалася показати на екрані.

– Як сприймаєте критику?

Тут важливо зазначити, що є велика різниця між конструктивною критикою, спрямоваю на те, щоб вказати на людині на її помилки та в’їдливими й хейтерськими коментарями. Для мене авторитетною є думка моїх рідних або людей, які досягли визнання в обраній сфері, а все інше – лише злісні коментарі, які мене зовсім не зачіпають.

– Чому на вашу думку цей фільм варто дивитися?

Я б дуже хотіла, що вся молодь України побачила це кіно. В першу чергу через те, що з фільму можна взяти чимало потрібних уроків. Наприклад, як робити не потрібно: розмежовувати людей за класом, національністю чи вірою та як зуміти віднайти в собі людяність в найтемніші часи і до останнього залишатися людиною.  Сьогодні, на жаль, дуже мало є таких фільмів, де піднімають питання доброти, взаємодопомоги та щирості. Тож я щаслива, що змогла стати частинкою прекрасного.

Ця епічна історія кохання, заснована на реальних подіях, що сталися в середині ХХ століття. Сімнадцятирічна Фрося та її коханий Льончик мріють одружитися, але батько дівчини категорично проти євреїв в сім’ї. Життя закоханих безповоротно змінюється, коли їхні рідні та мільйони інших людей стають жертвами війни. Героям доведеться пережити окупацію і фашистський терор, щоб зберегти любов та людяність у найтемніші часи.

Стрічка «Чому я живий» нині у прокат в усіх кінотеатрах країни. Встигніть переглянути!

 

Джерело відео: B&H Film Distribution Company

Читайте також:

Новини

Фільм Зази Буадзе «Мати Апостолів» відзначили на Calella Film Festival

Днями в Іспанії у місті Калелья відбулась церемонія нагородження шостого Calella Film Festival. На кінофестивалі Україна отримала відразу дві нагороди. Обидві дісталися фільму Зази Буадзе «Мати Апостолів».

11.10.2021
об 15:20

Новини

"Останній лицар": чи піде підкаблучник проти волі дружини?

Вася – класичний підкаблучник. Його владна, вічно всім незадоволена дружина Люба постійно «пиляє» його. Єдина віддушина Василя – його хобі: чоловік колекціонує фігурки лицарів. Саме з ними він забуває про все і може, нарешті, відчути себе справжнім чоловіком. Утім у реальному житті Вася постійно стримується і слухається дружину. Та одного дня Васі доля дарує шанс проявити себе. Чи наважиться він на це?

01.11.2021
об 13:39

Новини

Про пристрасть, кохання та зраду: вийшов другий тизер до серіалу «Кава з кардамоном»

У грудні відбудеться довгоочікувана прем’єра серіалу «Кава з кардамоном». Цієї зими вас зігріє історична еротична драма про палке кохання, пристрать та зраду. Анна закохалась у вдвічі старшого за неї чоловіка. У ХХ столітті такі почуття приречені і грішні. Чи збережуть герої свою любов?

03.11.2021
об 18:05