Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

First Cut Lab: Учасники «Монтажної лабораторії в Україні»

15.09.2021
об 13:39

Упродовж 21 вересня – 2 жовтня в Києві проходитиме міжнародна навчальна програма First Cut Lab.

 

Міжнародну навчальну програму з лабораторією кіномонтажу проводять в Україні First Cut Lab під міжнародним керівництвом Метью Дарраса у партнерстві з Асоціацією кіноіндустрії̈ України (АКУ). Варто зазначити, що Асоціація, як партнер та організатори лабораторії в Україні не впливають на вибір фільмів та рішення експертів First Cut Lab щодо вибору учасників. Рішення цілком і повністю приймали фахівці First Cut Lab, які й проведуть лабораторію. Цьогоріч проєкт «Навчально-практична програма «Монтажна лабораторія в Україні» проводять за підтримки Українського культурного фонду.

У 2021 році вперше до участі приймали не лише ігрові, але й документальні фільми. Заявки охочих взяти участь у проєкті приймалися на сайті First Cut Lab із 20 серпня по 5 вересня.

 

За результатами конкурсного відбору комітет First Cut Lab визначив, що в інтенсиві лабораторії братимуть участь такі проєкти:

 

  • «Я, Ніна» / Lucky girl, реж. Марися Нікітюк, продюсери Яніна Соколова та Юлія Сінькевич;
  • «Памфір» / Pamfir, реж. Дмитро Сухолиткий-Собчук, продюсери Олександра Костіна, Євгенія Яцута, Лора Бріан, Клаудіа Смея, Богдана Шевчик, Жанкарло Насі;
  • «Залізна сотня» / Company of Steel, реж. Юлія Гонтарук, продюсер Ігор Савиченко.

 

Учасники проведуть за монтажним столом набагато більше часу, аніж на минулій лабораторії. Наставником учасників з монтажу є режисер монтажу, тренер, режисер-постановник, програмний координатор фестивалів Бенджамін Мірґу.

Крім того, наприкінці програми учасники отримають цінні поради від закордонних сейлз-агентів, програмних координаторів фестивалів та дистриб'юторів.

Нагадаємо, у 2020-му учасниками програми «Лабораторія кіно-монтажу в Україні First Cut Lab» стали такі фільми, як «Будинок Слово» Тараса Томенка, «Степне» Марини Вроди та «Стоп-Земля» Катерини Горностай. Останній у травні цього року виграв «Кришталевого ведмедя» на Берлінале у конкурсі Generation 14+, а наприкінці серпня був визнаний Найкращим фільмом Національного конкурсу 12-го Одеського міжнарожного кінофестивалю, як за версією журі, так глядачів.

Проєкт «Навчально-практична програма «Монтажна лабораторія в Україні» проводять у партнерстві з Асоціацією кіноіндустрії̈ України. Одним з основних завдань АКУ є створення сприятливих умов для української кіноіндустрії самостійно або у співпраці з органами державної влади, приватними структурами, благодійними фондами та представниками міжнародних структур. Заснована наприкінці 2016 року. Творчою координаторкою та керівницею проєкту є заступниця голови АКУ, продюсерка Наталя Лібет.

 

Джерело: Пресслужба Асоціації кіноіндустрії̈ України (АКУ)

 

Читайте також:

Новини

ІІ Міжнародний етнографічний кінофестиваль «ОКО»: Гібридний формат та програма події

Цьогоріч вересень щедрий на кіноподії. Ось і другий Міжнародний етнографічний кінофестиваль «ОКО», який пройде за підтримки Держкіно, відбуватиметься з 11 по 18 числа. Організатори події зібрали у програмі документальні фільми з усього світу, в яких мовою кіно розповідатимуть про звичаї, обряди, традиції, релігії, а ще про культуру різних країн та народів.

02.09.2021
об 13:18

Новини

Нуль за поведінку: Київський тиждень критики оголошує програму ретроспективи

П’ятий ювілейний фестиваль «Київський тиждень критики» оголосив тему ретроспективної програми та розпочав продаж абонементів за ранньою ціною.

09.09.2021
об 15:44

Новини

Розпочато фільмування телестрічки «Хазяїн» за мотивами комедії Івана Карпенка-Карого

Творці проєкту обіцяють, що глядачі телеканалу «1+1» побачать 4-серійну адаптацію однойменної соціальної комедії класика української літератури Івана-Карпенка Карого «Хазяїн» навесні 2022 року. Нещодавно телепроєкт став переможцем конкурсу соціально вагомого контенту Pitch UA 3. Авторка ідеї адаптації класичного твору до сучасних реалій – Валентина Руденко, режисер-постановник – Тарас Ткаченко, а головну роль у стрічці виконає Богдан Бенюк.

15.09.2021
об 11:53