Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Фільм «Забуті» відзначили нагородами на кінофестивалі у Португалії

28.07.2020
об 19:58

Стрічка режисерки Дарії Онищенко отримала ще одну спеціальну нагороду на міжнародному кінофестивалі. У минулому році на 35 Міжнародному Варшавському Кінофестивалі «Забутих» вже відзначали Спеціальним Призом Журі.

 

Український фільм «Забуті» отримав Особливу Відзнаку Журі на міжнародному кінофестивалі Avanca Film Festival в Португалії, а виконавець головної ролі Даніїл Каменський здобув нагороду фестивалю у номінації «Найкращий актор». Правда, режисерка стрічки Дарія Онищенко і виконавець головної ролі  отримати свої нагороди зможуть лише у наступному році. Через пандемію вручення призів відклали на рік. Загалом у 2020-му фестиваль у Португалії проходив у дещо полегшеному форматі. Глядачам продемонструвати тільки фільми-переможці.

 

 

«Шість років тому я була на міжнародному кінофестивалі в Аванці – це професійний майданчик для кінопрофесіоналів з усієї Європи. Фестиваль регулярно проводить пітчинги, воркшопи, конференції і, звичайно, має конкурсну програму, в якій «Забуті» й брали участь. Дуже тішусь, що ми отримали відразу дві нагороди. Мені приємно, що відмітили акторський талант Даніїла. Я знаю, що приз в Аванці отримували дуже відомі актори, наприклад, Карл Марковіч – це австрійський артист, якого також вже номінували на «Оскар», та інші. Вважаю, що для Даніїла цей приз – хороший старт у дорослу акторську кар’єру», - розповіла режисерка ДАРІЯ ОНИЩЕНКО.

У свої 19 років Даніїл Каменський встиг втілив на екрані близько 10 ролей, з них 2 головні, новина про нагороду для хлопця стала несподіванкою. Першою про те, що онук став «Найкращим актором» дізналася бабуся й поспішила привітати Даню.

 

«Саме у той час, коли я сів розписувати плани на майбутнє, мені подзвонила бабуся і сказала: «Вітаю, найкращий акторе!». Я взагалі не зрозумів, що відбувається, але потім вона мені пояснила, що побачила пост у Фейсбуці й одразу зателефонувала. Сказати, що я був у шоці - це нічого не сказати. Максимально неочікувано і дуже приємно. Ця подія надихнула мене уявити своє майбутнє ще більш грандіозним», - ділиться своїми першими емоціями від новини про нагороду ДАНІЇЛ КАМЕНСЬКИЙ.

Режисерка Дарія Онищенко у розмові з VGL cinema зауважила, що персонаж, якого втілював Данило у її фільмі, - це важка роль для хлопця, який живе далеко від війни, в безпечному Києві.

«В Даніїла дуже розвинута інтуїція і для його віку вже досить серйозний життєвий досвід. Врешті решт всі події в особистому житті акторів, їх власний досвід – це той багаж емоцій, радощів та болю, до якого вони мають звертатись в роботі над роллю. В Даніїла цей багаж є. Під час нашої спільної праці він дуже старався. Аби пройнятися образом юнака, який став сиротою і живе один, Даніїл навіть ходив по вокзалах, спілкувався з бездомними дітьми. Він намагався зрозуміти, як ці люди живуть, як рухаються, як спілкуються... він дуже ґрунтовно працював над роллю», - відмітила ДАРІЯ ОНИЩЕНКО.

Першу свою головну роль Даніїл Каменський зіграв у фентезі-фільмі «Сторожова застава», а от першу нагороду приніс герой, якого хлопцеві випало втілити в «Забутих». Й це мало трапитись, адже молодий актор дуже прискіпливо ставиться до своєї роботи та відшліфовує кожен нюанс свого екранного героя.

«Я дуже критично ставлюся до кожної ролі. Глибоко аналізую свою роботу. В результаті, завжди кажу собі: «можна краще; тут треба було допрацювати; тут можна було зіграти зовсім по-іншому і було б влучніше; а до цієї сцени занадто слабенько підготувався, треба готуватися ретельніше». Хоча загалом результатом роботи у фільмі «Забуті» я задоволений, але знаю, що завжди можна краще», - поділився професійними секретами «Найкращий актор» за версією Avanca Film Festival ДАНІЇЛ КАМЕНСЬКИЙ.

Нагадаємо, фільм «Забуті» - копродукційна драма виробництва України та Швейцарії. Стрічка розповідає про молоду вчительку Ніну, що мешкає в окупованому Луганську. Через роботу чоловіка, вони вимушені залишатись в місті. Учень школи, де викладала Ніна, 17-річний Андрій (Даніїл Каменський) першого вересня вивісив на даху навчального закладу український прапор та потрапив до міліції ЛНР. Ніна ризикуючи життям врятувала хлопця. Вони починають спілкуватись та дружити. Вчителька не розуміє, що відчуває до Андрія. Невідомість того, що буде далі дуже лякає Ніну.

На думку режисерки, фільм відгукнувся членам журі, тому що тема, яку підіймають «Забуті» універсальна.

«Цей фільм про проблеми, які існують в усіх зонах військових конфліктів сьогодення... Гібридні війни, пропаганда – спільні загрози цього сторіччя і європейський глядач це усвідомлює. Я бачу цікавість до подій в Україні, коли люди дивляться мій фільм і це для мене дуже важливо. На жаль, в європейській пресі про ситуацію на сході України вже майже не говорять. Проте особисті історії моїх героїв – це долі звичайних людей, з якими себе легко може асоціювати глядач», - прокоментувала вибір журі ДАРІЯ ОНИЩЕНКО.

Вже менше, ніж за місяць, 22 серпня, «Забутих» можна буде подивитися на великому екрані в Україні, адже стрічка стала фільмом-відкриттям 49-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість».

 

Читайте також:

Інтерв'ю

Анна Паленчук: «Скоро у глядачів буде можливість переглянути художній фільм про Казимира Малевича»

Наступного року за ініціативи продюсерської компанії 435 FILMS в Україні збираються знімати біографічний фільм про художника Казимира Малевича. Як ми повідомляли раніше, режисеркою байопіку стане Дарія Онищенко. Вона також долучилася до написання сценарію у співавторстві з Анною Паленчук, яка є продюсеркою та генеральною директоркою компанії-ініціатора проєкту. Цікаво, що «Малевич» уже потрапив до сценарної лабораторії європейської програми MIDPOINT, де у творців фільму буде можливість порадитися з професіоналами компаній Netflix та HBO. Також у рамках цієї програми стрічка зможе брати участь у міжнародних кіноринках. В інтерв’ю VGL cinema Анна Паленчук розповіла, як народилися ідея біографічної стрічки, хто писатиме саундтрек та про особливості сюжетних ліній майбутнього байопіку.

15.06.2020
об 15:25

У серпні кінофестиваль «Молодість» відкриють драмою «Забуті»
Події

У серпні кінофестиваль «Молодість» відкриють драмою «Забуті»

49-й Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» розпочнеться 22 серпня. Фільмом-відкриття стала драма про життя в окупованому Луганську «Забуті» режисерки Дарії Онищенко.

23.06.2020
об 14:44

«Молодість»: Фестиваль з 50-річною історією і амбіційними планами
Події

«Молодість»: Фестиваль з 50-річною історією і амбіційними планами

7 липня у Fedoriv Hub відбулася перша пресконференція нового 49-го сезону київського міжнародного кінофестивалю «Молодість». Він пройде з 22 по 30 серпня і відкриється українською картиною Дарії Онищенко «Забуті».

08.07.2020
об 16:07