Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Фільм «Цензорка» отримав нагороди Словацької кінопремії в чотирьох головних номінаціях

11.04.2022
об 15:17

Стрічка «Цензорка» спільного виробництва України, Словаччини та Чехії стала тріумфаторкою Словацької Премії. Картину визнали Найкращим фільмом та загалом відзначили в чотирьох номінаціях.

«Цензорка» – дебютна повнометражна ігрова картина словацького режисера і сценариста Петера Керекеша. На батьківщині автора фільм переміг у чотирьох номінаціях Національної кінопремії «Сонце в сітці» (Slnko v sieti), яка відзначає здобутки кінематографа Словаччини в 2020–2021 роки. Стрічка отримала Нагороди за Найкращі ігровий фільм, режисуру та сценарій. Також нагородою за Найкраще виконання головної жіночої ролі відзначили українку Ірину Кір‘язеву.

Картина розповідає історію молодої жінки Лесі, яку було засуджено до ув'язнення в одній із виправних установ Одеси. Вона щойно народила первістка і потрапила у світ, населений лише жінками: ув'язненими, медсестрами та наглядачками, жінками різного віку, дружинами та вдовами, дочками, сестрами, вагітними та жінками з дітьми. Якби не колір уніформи, іноді важко було б сказати, хто є хто.

«Цензорка» створена в копродукції України, Словаччини та Чехії. Стрічку фільмували в Одесі в 2019 році. Український продюсер – Денис Іванов (компанія «Артхаус Трафік») за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.

Світова прем’єра фільму «Цензорка» відбулася на Венеційському кінофестивалі, де картину відзначили Нагородою за Найкращий сценарій (Іван Остроховський, Петер Керекеш) у конкурсній програмі «Горизонти». Після цього успішна фестивальна історія стрічки продовжилась: вона отримала Нагороду «Срібний Х’юґо» за Найкращу режисуру на Міжнародному кінофестивалі в Чикаґо, Нагороду арабських критиків за європейський фільм на Каїрському міжнародному кінофестивалі, а також Ґран-прі Міжнародного кінофестивалю Les Arcs у Франції.

 

Джерело: Артхаус Трафік

Читайте також:

Новини

ДОКУМЕНТАЛЬНУ СТРІЧКУ "ЗЕМЛЯ ІВАНА" ПОКАЖУТЬ У ДУБЛІНІ

Документальну стрічку Андрія Лисецького "Земля Івана" покажуть на Ukrainian Film Night в столиці Ірландії – місті Дублін. Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть направлені в українські гуманітарні та благодійні організації.

07.04.2022
об 18:30

Новини

Сараєвський кінофестиваль відкриває набір до кінорезиденцій та вакансії для українських кінопрофесіоналів

SARAJEVO FILM FESTIVAL - фестиваль, що був заснований в умовах облоги Сараєва під час Боснійської війни, висловлює свою солідарність із українським народом і кінематографістами під час російського вторгнення, створюючи можливості для українських кінопрофесіоналів.

11.04.2022
об 13:38