Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

Фільм "Одинадцятий" Дзиґи Вертова безкоштовно покаже Довженко-Центр

10.12.2021
об 13:15

В онлайн-програмі "Відкритий архів" вийшов фільм «Одинадцятий» (1928) Дзиґи Вертова в музичному супроводі Антона Байбакова. «Одинадцятий» (1928) – перша з трьох авангардистських стрічок, знятих Дзиґою Вертовим та його братом оператором Михаїлом Кауфманом в Україні на базі щойно відкритої Київської кіностудії ВУФКУ.

Представляє стрічку - Олексій Радинський – режисер документального кіно, публіцист. Його фільми були показані на фестивалях DOK Leipzig, Оберхаузен, Watch Docs (Варшава), Одеському МКФ, 86 (Славутич), Nowe Horyzonty (Вроцлав), в e-flux (Нью-Йорк), S A V V Y Contemporary (Берлін) тощо. А  короткометражні фільми «Колір фасаду: синій» (2019) та «Колообіг» (2020) здобули чисельні фестивальні нагороди та були показані в альманахах «Українська нова хвиля».

Дзиґа Вертов – режисер-експериментатор, його стрічка «Людина з кіноапаратом» очолила список найкращих документальних фільмів усіх часів за версією BFI.

Присвячений успіхам першої п’ятирічки на Донбасі, фільм оповідає про прискорену промислову модернізацію Сходу України, що спричинила перетворення аграрної країни в індустріальну.

Режисер навмисне вирішив обійтися без «круглих дат», щоб уникнути зайвого галасу та офіційних урочистостей. Камера фокусується тільки на головному – на праці, невтомному будівництві нової соціалістичної дійсності в Україні.

Разом з цим «Одинадцятий» став першим експериментом Вертова на шляху реалізації його програми винайдення відокремленої від мови театру та літератури специфічної мови кіно, в якій камера безпосередньо фіксує сиру матерію життя; програми, що вповні була реалізована Вертовим в його наступному українському фільмі «Людина з кіноапаратом» (1929).

Фільм «Одинадцятий» було відреставровано на базі Національного центру Олександра Довженка наприкінці 2012 року.

Музичний супровід до нього створено українським композитором Антоном Байбаковим на замовлення Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA в рамках серійного проекту музичних кіноперформансів «Коло Дзиґи».

Фільм можна подивитися безкоштовно на сайті Довженко-Центру. Стрічка транслюється з субтитрами англійською мовою.

 

 

Джерело: Довженко-Центр

Читайте також:

Новини

Нова «смачна» рубрика стартувала у «Фактах» на ICTV

У ранковому випуску «Фактів» на ICTV тепер з’явиться нова рубрика «Факти до кави». Готувати смачні сніданки за цікавими розмовами будуть ведучі каналу. Особливі сюжети виходитимуть щопонеділка починаючи із сьогоднішнього, - з 29 листопада.

29.11.2021
об 11:00

Новини

У Києві відбувся допрем’єрний показ фільму «Спенсер: Таємниця принцеси Діани»

7 грудня у столичному кінотеатрі Multiplex у ЦУМі відбувся допрем’єрний показ стрічки «Спенсер: Таємниця принцеси Діани» з Крістен Стюарт у головній ролі. Фільм виходить у кінотеатрах уже 9 грудня.

08.12.2021
об 16:16

Новини

ICTV покаже масштабний новорічний концерт "Дизель шоу"

31-го грудня в ефірі телеканалу ICTV вийде святковий 5-годинний концерт «Дизель Шоу». Карнавальні костюми, мюзикл з новорічними пісями, Лайма Вайкуле і Вєрка Сердючка, хореографічні трюки від Вікторії Булітко та ще купа сюрпризів очікують глядачів у новорічну ніч.

03.12.2021
об 14:47