Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Фільм “Нескінченність за Флоріаном” відібрано до програми Міжнародного Кінофестивалю у Роттердамі-2022

11.01.2022
об 12:35

Повнометражний документальний фільм Олексія Радинського “Нескінченність за Флоріаном” (Україна - США, 2022) відібрано до участі в офіційній програмі 51-го Міжнародного кінофестивалю в Роттердамі. Головним героєм фільму є київський архітектор, художник, музикант, поет і теоретик Флоріан Юр’єв. Він відомий передусім як автор архітектурного проекту київської “Літаючої тарілки” на Либідській площі, а також герба Києва у вигляді гілки каштану.

 

Основна сюжетна лінія фільму відтворює історію київської “Літаючої тарілки”. Фільм відстежує протистояння між архітектором Флоріаном Юр’євим та корумпованими посадовцями й забудовниками, що планували перетворити цю знамениту будівлю на вхідну групу торгівельного центру Ocean Mall. На противагу цьому, в жовтні 2020-го року будівля “Літаючої тарілки” дістала статус пам’ятки архітектури та монументального мистецтва.

У фільмі “Нескінченність за Флоріаном” ідеться також про інші деталі життя та творчості Флоріана Юр’єва: наприклад, про його теорію “музики кольору” та синтезу мистецтв. В фільмі використано фрагменти експериментальних кіноробіт Флоріана Юр’єва, що були створені в 1970-тих роках і вважалися втраченими.  Флоріан Ілліч Юр’єв народився 1929 року в Сибіру. З початку 1950-х років мешкав у Києві. Працював головним архітектором інституту Київпроект. Наприкінці 1970-х років облишив архітектурний фах і зайнявся створенням інноваційних музичних інструментів. Флоріан Юр’єв помер після тривалої хвороби 11 вересня 2021 року.

Нині є план зі реставрації на благоустрою київської «Літаючої тарілки».

Фільм створено за підтримки Українського культурного фонду і Current Time TV. Цей проект є продовженням короткометражного фільму Олексія Радинського “Колір фасаду: синій” (2019), що здобув низку призів на міжнародних кінофестивалях (в тому числі МКФ “Молодість” та Київський міжнародний кінофестиваль короткометражних фільмів).

МКФ у Роттердамі - один із найбільших та найавторитетніших у світі кінофестивалів, що показує незалежне та експериментальне кіно, а також медіа-мистецтво. Цього року естиваль відбудеться з 26 січня по 6 лютого 2022 року. У ці дати фільм “Нескінченність за Флоріаном” буде доступний для акредитованої преси та представників індустрії на порталі Festival Scope Pro.

Виробництво фільму “Нескінченність за Флоріаном” здійснено компанією “Група Кінотрон”, продюсерка - Люба Кнорозок. Українська прем’єра фільму планується на 2022-ий рік.

 

Джерело: Kinotron Group

Читайте також:

Новини

Телепрем'єра комедії «Скажене весілля-3»

У третій частині події розгортаються через чотири роки після останнього «Скаженого весілля». Одружуватися планує наймолодший з родини Середюків – Захар. Його обраниця – дочка циганського барона Рада. Хоча батько Захара поклявся цього разу не псувати весілля, і невістка йому до вподоби, але спокійне свято – не в традиціях Середюків.

28.12.2021
об 11:22

Новини

Драма "Нічний візник" доступна для безкоштовного перегляду

У програмі "Вікритий архів" Довженко-Центр показує шедеври українського німого кіно. Новий фільм програми – "Нічний візник" (1927) режисера Георгія Тасіна з легендарним актором Амвросієм Бучмою в головній ролі до 5 січня доступний на сайті Довженко-Центру до безкоштовного перегляду.

28.12.2021
об 13:48

Новини

«Коли нам було 15»: триває робота над новою стрічкою про підлітків

В Києві завершили зйомки повнометражного ігрового фільму режисерки Анни Бурячкової "Коли нам було 15". Це історія про підлітків 90-х, які розв'язують дорослі проблеми. Головна героїня, 15-річна Тоня, в пошуках порятунку від небезпечного хлопця стає членом зграї в новій школі. Але чи можна залишитись у зграї собою?

05.01.2022
об 14:41