Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Фестиваль актуальної анімації Linoleum оголосив конкурсну програму

16.07.2020
об 16:10

Вже шостий рік поспіль в Україні проходитиме міжнародний фестиваль актуальної анімації та медіамистецтва Linoleum. У 2020-му захід заплановано у період з 2 по 6 вересня в онлайн-форматі на платформі Megogo. Як ми вже писали раніше, тема цьогорічного фестивалю «Стати людиною». Наразі стала відома конкурсна програма заходу.

У рамках міжнародного фестивалю Linoleum глядачам продемонструють 84 анімаційні фільми. Їх розділили на три категорії:

-  міжнародний конкурс, до якого увійшли 44 фільми;

-  український конкурс – 13 фільмів;

-  конкурс комерційної анімації.

Найчисельнішу категорію – міжнародний конкурс розділили на п’ять окремих блоків.  Кожен з них назвали на честь одного з фільмів-учасників, який найглибше розкриває цьогорічну тему заходу. Так, блок «Рухи» демонструє, як людина себе сприймає у часі та просторі. У стрічці, що дала «ім’я» підкатегорії, за 10 хвилин розповідається про те, що одночасно відбувається у світі. Блок «Сліди» показує як вчинок однієї людини може вплинути на історію світу та долі інших. Фільм, на честь якого названа ця програма розповідає про ритуали давніх людей, які мають відлуння в нашій сучасності. «Короткі історії про самотність» - блок, що розкриває тему карантинних переживаннь людства. Однойменний фільм передає відчуття самотності за допомогою кольору, звуків та абстрактних образів. Блок «Узи» намагається знайти відповідь на питання зв’язків між людьми. Фільм, що дав назву розділу, досліджує взаємини між батьками та дитиною, коли незалежність одного може нашкодити іншим. Цей проєкт було втілено за допомогою 3D-ручки. П’ятий блок має назву «Ковчег». Однойменний анімаційний фільм розповідає про демонів людської підсвідомості. Також у цьому блоці відбудеться прем’єра українського фільму «Сурогат» Стаса Сантімова. До української конкурсної програми увійшли анімації на різноманітніші теми: від вільної адаптації «Перевтілення» Кафки до історії України за п’ять хвилин. Комерційна анімація охоплює рекламні ролики, кліпи та трейлери, які торкаються тем людського буття. Серед українських проєктів у цієї категорії – буктрейлер до роману Гаськи Шиян «За спиною» та музичний кліп «Проблеми сублімації» гурту DZ’OB.

Також на фестивалі пройдуть тематичні позаконкурсні покази. Так, у межах програм продемонструють анімаційні фільми різних років на такі теми:

•  Ecoleptic – розкажуть про взаємодію людини з природою та їі вплив на довкілля, тварин і екологію.

•  Людина_Природа – експериментальна анімація та відеоарт про місце людини в природі та не індустріальному світі.

•  Людина_Капітал –досліджує взаємодію особистості та економічних систем

•  Стати людиною –продемонструють анімаційні фільми про віднайдення своєї справжності, погляд всередину себе та особисту сміливість.

•  Ретроспектива Олега Педана – мультиплікації відомого українського режисера-аніматора та лялькового майстра.

•  Українська ретроспектива – вітчизняна анімація про різні сторони людського досвіду, орієнтована на дорослу аудиторію. До програми увійдуть фільми за різні роки: від ранніх мультиплікацій студії «Київнаукфільм» до студентської роботи Микити Лиськова, одного з головних представників авторської анімації в Україні.

•  Сучасна японська анімація –  можна буде побачити незалежні роботи молодих авторів з Японії, що створені впродовж останніх п’яти років.

•  Анімація для дітей – підбірка кращих фільмів, що розраховані на дитячу аудиторію.

•  Ladies First – збере фільми, зроблені жінками для жінок. У багатьох із анімацій режисерки досліджують тілесність, сексуальність і важливість прийняття себе.

Нагадаємо, фестиваль Linoleum проходитиме за підтримки Українського культурного фонду. Організатор заходу - анімаційна студія Animagrad.

 

Джерело: пресслужба міжнародного фестивалю Linoleum

Читайте також:

Анімація

LINOLEUM презентував постер від Микити Лиськова

Анімація, завдяки своїй ірреальній природі, здатна дослідити той наш досвід, що є невловимим для інших форм мистецтва та науки. 2–6 вересня в онлайн-форматі відбудеться Фестиваль актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM. Цьогорічна тема заходу – «Стати людиною» (Becoming Human). Що саме нас нею робить?

07.07.2020
об 14:12

Новини

Фестиваль французьких комедій: Прем’єра ненаписаного твору

Сьогодні в Україні розпочинається безкоштовний Фестиваль французьких комедій. Відбуватиметься дійство онлайн, триватиме 10 днів, протягом яких глядачам продемонструють п’ять фільмів. Транслюватимуться вони українською мовою на сайті: ukrsibbank-cinema.org.ua. Протягом декількох останніх днів ми знайомили вас з програмою заходу, сьогодні розповідаємо про останню стрічку «Едмон».

14.07.2020
об 11:12

Новини

Американський кіноринок змінив дату та формат

Услід за міжнародними кінофестивалями в онлайн-режим переходить і один з найбільших майданчиків, на якому зазвичай зустрічаються дистриб’ютори, інвестори, виробники та інші працівники кіноіндустрії, – American Film Market.

14.07.2020
об 17:02