Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Етнографічні дослідження Мантаса Кведаравічюса увійшли до міжнародного конкурсу КМКФ «Молодість»

05.08.2020
об 17:25

Психологічну драму «Стасіс» литовського кінорежисера Мантаса Кведаравічюса відібрали до міжнародного конкурсу повнометражних фільмів на 49-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість». Фільм є спільним виробництвом України, Литви та Франції.

Світова прем’єра дебютної повнометражної ігрової стрічки Мантаса Кведаравічюса відбулася на Тижні критиків Венеціанського міжнародного кінофестивалю у вересні 2019 року. В Україні «Стасіс» презентують на КМКФ «Молодість». Кінопроєкт створювався за фінансової підтримки Державного агентства України з питань кіно. Основною виробничою компанією є Студія Уляна Кім (Уляна Кім), яка працює у спільному виробництві з українською ESSE Production House (Віталій Шереметьєв та Наталія Лібет) та французькою – Rouge International (Жюлі Ґайє, Антон Сенаой та Надія Турінцєв), а також власною виробничою компанією Кведаравічюса - Extimacy Films.

«Стасіс», оригінальна назва якого PARTHENON, базується на трирічному етнографічному дослідженні Мантаса Кведаравічюса в Афінах, Одесі та Стамбулі. Сюжет фільму склали розповіді курдів, суданців, українців, греків з цих місць - сквотів, таємних кафе, підземних мечетей, борделів, залишених заводів. Головні герої - Гаріп, Софія, Ібрагім та Анна, об’єднані кримінальною та любовною історіями.

За сюжетом «Стасіса» у дешевому борделі біля підніжжя афінської фортеці, чоловік пригадує вражаючі події свого життя. Його пошуки любові та слави багато хто переказує і проживає: повія з непоправним минулим; гангстер, якого переслідують нещастя; іконописиця, яка не має віри. В одній з тих історій чоловік знаходить своє багатство, в інший - він стає пророком-блукачем, у ще іншій - він повертається додому до своєї дружини. Спогади зраджують його, але він точно знає, що в одному з цих життів його вб’ють.

Зйомки фільму відбувались в Україні, Греції, Туреччині, Уганді та Литві, і на всіх етапах його виробництва працювали українські спеціалісти. Так, оператором-постановником фільму разом із Мантасом є В’ячеслав Цвєтков, художником-постановником - Юрій Григорович, звукоінженером - Андрій Нідзельський, кастинг-директором - Алла Самойленко. Також, над фільмом працювали режисерка монтажу - Дуня Січйов («Іній», 2017), звукорежисер - Роберт Вокер (The Works and Days (of Tayoko Shiojiri in the Shiotani Basin), 2020) та звукодизайнер - Ніколас Бекер (Arrival, 2016 та Gravity, 2013).

Головні ролі виконують Рита Бурковська та Ганна Білоброва, Мехді Мохаммед та Гарип Оздем. Творча група присвячує українську прем’єру на фестивалі «Молодість» Гарипу Оздему, який загинув у Берліні літом 2019 року.

Читайте також:

Новини

Проєкт «Да буде так» візьме участь у Warsaw Kids Forum

Анімаційну роботу «Да буде так» Микити Ратнікова покажуть на форумі дитячих проєктів у Варшаві. Серіал розповідає про протистояння та боротьбу дитини й штучного інтелекту.

30.07.2020
об 16:35

Новини

На «Еммі» «Мандалорець» представлений у 15 номінаціях

Події серіалу розгортаються у всесвіті «Зоряних війн». Багатосерійна стрічка розповідає про пригоди самотнього мисливця за головами, який несподівано стає прийомним батьком Малюка Йоди.

03.08.2020
об 14:25