Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

Драма "Нічний візник" доступна для безкоштовного перегляду

28.12.2021
об 13:48

У програмі "Вікритий архів" Довженко-Центр показує шедеври українського німого кіно. Новий фільм програми – "Нічний візник" (1927) режисера Георгія Тасіна з легендарним актором Амвросієм Бучмою в головній ролі до 5 січня доступний на сайті Довженко-Центру до безкоштовного перегляду.

"Нічний візник" – перший фільм в українському кінематографі, де на зміну схематичним і абстрактним "революційним" типажам приходить яскраво виражена особистість.

Трагедія "маленької людини", яка воліє залишатися політично незаангажованою у вирі революційних подій, але мимоволі втягується в трагічні обставини й змушена здійснити рішучий вчинок, вразила не тільки українського глядача, але й мала успіх у Європі.

Роль одеського нічного візника, який втрачає дочку через власне нехлюйство, виконав Амвросій Бучма – один із найкращих українських акторів першої половини XX століття. Вона стала чи не першою в українському кіно вдалою спробою глибоко розкрити драматизм  характеру героя і ознаменувала поворот українського кіно в бік психологізму.

Амвросій Бучма – іконічний український театральний і кіноактор, режисер і викладач, один із провідних акторів театру "Березіль" Леся Курбаса, зірка фільмів ВУФКУ другої половини 1920–х років.

 

Джерело: Довженко-Центр

Читайте також:

Новини

Відкрито акредитацію на Зимовий Кіноринок Одеського Міжнародного Кінофестивалю

Зимовий Кіноринок Одеського Міжнародного Кінофестивалю пройде з 22 до 24 лютого у столиці, в кінотеатрі Kinopark. На Зимовому Кіноринку промо-матеріали найочікуваніших стрічок 2022-2023 року представлять дистриб’юторські компанії Артхаус Трафік, Кіноманія, Film.ua, SVOE kino Distribution, VLG.FILM та інші.

20.12.2021
об 18:17

Новини

Студія Sony Pictures обрала українського Людину-Павука

Гадаєте, Людину-Павука звати Пітер Паркер і ви знаєте про улюбленого павука все? А що, якщо у кожному Всесвіті є свій супергерой? Студія Sony Pictures вирішила пофантазувати, якби ми опинилися в альтернативному Всесвіті, хто міг би отримати звання Людини-Павука та нести поважну місію супергероя в Україні?

25.12.2021
об 11:56