Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

Docudays UA запустив серію лекцій про документальне кіно

25.11.2021
об 15:07

Docudays UA відкрили лекторій про документальне кіно «DOCU/КЛАС: Які фільми ми дивимося?» Це новий формат роботи їх онлайн-кінотеатру, який допоможе заглибитися в історію документального кіно, дослідити особливості побудови наративу, специфіку відносин режисера та героя й дізнатися про сучасні тенденції в документальному кіно.

 

Серед лекторів курсу: культурна менеджерка та кураторка кінопрограм Ольга Бірзул, кінознавець, керівник кіноархіву Довженко-Центру Олександр Телюк та кіножурналіст-фрілансер Алекс Малишенко. 

 «Ми вирішили створити невеликий, але практичний курс лекцій, що допоможе осягнути й структурувати свої знання про розмаїття документального кіно. Три розповіді про три різні аспекти сучасної документалістики на прикладі фільмів, які можна подивитися впродовж вересня-грудня під час Мандрівного фестивалю у вашому регіоні або просто на docuspace.org. “DOCU/КЛАС: Які фільми ми дивимося?” — це онлайн-курс для тих, хто хоче знайти своє улюблене документальне кіно», — зазначає Юлія Коваленко, програмерка Docudays UA.

 

 

Лекції стартували 13 листопада і будуть проходити до кінця місяця щосуботи. Вони зявлятимуться в доступі на спеціальній платформі.  

 

Нині вже можна прослухати лекцію Ольги Бірзул, культурної менеджерки та кураторки кінопрограм, «Нічого правдивого і все насправді: експерименти з формою» 

 

У лекції йдеться про те, що кінодокументалістика, як справжня революціонерка, пройшла складний шлях боротьби за свою незалежність, усупереч традиціям, стереотипам та упередженням. Вона виросла зі звичайної хроніки та етнографічних замальовок, потрапила в тенета пропагандистів, але, зрештою, відстояла своє право на художню інтерпретацію, а не об’єктивне зображення дійсності. Ця лекція стане не тільки дороговказом у розмаїтому полі режисерських експериментів, але й на прикладі конкретних фільмів із програми іншого проекту - 18 Мандрівного Docudays UA докладно розкаже про жанри, методи та прийоми сучасного неігрового кіно.

 

20 листопада відбулася лекція «Документування насилля: етичне випробування у неігровому кіно» Олександра Телюка.

 

Звернувшись до ідей Дзиґи Вертова, Андре Базена та Сьюзен Зонтаґ спонукає до роздумів про те як документалістиці вдавалося в різні часи розв'язувати проблему етичного показу сцен жорстокості та смерті на екрані.

 

Найближча лекція відбудеться 

27 листопада. «Це все тепер історія: як неігрове кіно показує реальні події?» лектор Алекс Малишенко.

 

 

Джерело: Docudays UA

Читайте також:

Новини

«Рейтинг Адама»: в Україні знімуть екзотичну комедійну антиутопію

Український письменник та сценарист Михайло Бриних, а також режисер Іван Тимченко прцюють над сценарієм художнього повнометражного фільму “Рейтинг Адама”.

23.11.2021
об 17:46

Новини

«Мультиекранна ера – соціальні медіа та індустрія розваг»: майстер-клас освітньої платформи PITCH UA

30 листопада на Освітній платформі PITCH UA відбудеться онлайн майстер-клас для продюсерів, маркетологів та комунікаційників, які працюють в аудіовізуальній індустрії. Спеціальна гостя Лорен Козак (Lauren Kozak), діджитал консультантка і менторка з маркетингу із Лос-Анджелесу (США), розповість про те, як використовувати соцмережі для просування фільмів і серіалів із соціально вагомими меседжами.

23.11.2021
об 13:58