Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

Дні народження зірок: Володимир Талашко

06.03.2021
об 11:18
Автор: Віталій Баранник

6 березня свій 75-річний ювілей відзначає актор театру і кіно, народний артист України Володимир Талашко. Впізнаваність артисту принесла роль старшого лейтенанта Скворцова у фільмі Леоніда Бикова «В бій ідуть тільки «старики».

 

Кадр із фільму «В бій ідуть тільки «старики»

 

Володимир Дмитрович народився в селі Грабове Волинської області. Коли йому було 5 років сім'я переїхала на Донбас, де батько став машиністом потяга, а мама працювала на шахті. Після 8 класу хлопчик вступив до гірничого технікуму на відділення «Підземна розробка вугільних родовищ», але стати шахтарем Володимиру не судилося. Під час навчання він активно брав участь у самодіяльності й на одному з творчих конкурсів на нього звернув увагу режисер Донецького театру Михайло Амітов та запросив молодого й талановитого хлопця до себе.

Пропрацювавши два роки в театрі, Володимира призвали на військову службу, після демобілізації він вступив до Київського театрального інституту імені І. К. Карпенко-Карого, де його педагогом був Народний артист СРСР Константин Петрович Степанков. У кіно почав зніматися ще студентом, а після закінчення інституту в 1972 році став актором кіностудії імені О. П. Довженка. Наступного року Володимир Талашко знявся в п'яти стрічках, зокрема і в легендарному фільмі «В бій ідуть тільки «старики». Гострохарактерна роль старшого лейтенанта Скворцова, який зумів перебороти свій страх перед смертю і таранить палаючим літаком німецький потяг, відразу ж зробила молодого актора неймовірно популярним.

Кадр із фільму «В бій ідуть тільки «старики»

За кілька років Талашко зіграв суворого китобоя Неда Ленда в пригодницькому телесеріалі «Капітан Немо», знятого за мотивами роману «20 тисяч льє під водою» Жюля Верна. Ця роль затвердила Володимира в амплуа справжнього героя. Крім акторської гри, глядачі й особливо глядачки були приємно вражені його м'язистим торсом. Робота в шахті й заняття в молоді роки велоспортом та важкою атлетикою загартували не тільки тіло, а й дух майбутнього актора.

Кадр із фільму «Капітан Немо»

Після цього актор продовжував активно зніматися в кіно, особливо вдалими виявилися його роботи в історичних фільмах, серед яких можна виділити такі ролі: доктор у фільмі «Овід», підступний інтриган Деметрій у кінокартині «Русь споконвічна», Симон Петлюра в стрічці «На вістрі меча», дяк Висковатий у фільмі «Іван Федоров» та Крутояр у серіалі «За пороги».

Зараз Володимир Дмитрович працює викладачем і передає свої знання майбутнім акторам у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого.

 

Редакція VGL cinema вітає Володимира Дмитровича з Днем народження й бажає йому міцного здоров’я, наснаги та нових творчих успіхів.

 

Фото з відкритих джерел 

Читайте також:

Новини

Дні народження зірок: Яніна Соколова

6 березня у Запоріжжі народилася українська журналістка, громадська діячка, блогерка, авторка та телеведуча Яніна Соколова. Цього року в лютому розпочалося фільмування стрічки, заснованої на реальних подіях із життя сьогоднішньої іменинниці, «Я, Ніна».

06.03.2021
об 10:42

Новини

Дні народження зірок: Тимур Асланов

5 березня свій день народження святкує український актор театру та кіно, телеведучий Тимур Асланов. Його акторська кар’єра розпочалася у Дніпрі в драматичному молодіжному театрі «Віримо!». Згодом Тимур приєднався до трупи Київського театру «Чорний квадрат», почав зніматися в кіно та веде на телебаченні програму «Гучна справа».

05.03.2021
об 10:34

Новини

Дні народження зірок: Лі Берлінська

Сьогодні, 3 березня, свій день народження святкує співачка та актриса Лі Берлінська. Вперше український глядач познайомився з дівчиною завдяки талант-шоу. Вона брала участь в третьому та четвертому сезонах «Х-фактору», що йшло на каналі СТБ. В кіно дебютувала 10 років тому. Наразі знімається в телесеріалах, як акторка першого та другого плану.

03.03.2021
об 10:40

Новини

Дні народження зірок: Світлана Бевз

4 березня народилась в місті Бориспіль, що в Київській області, актриса театру та кіно Світлана Бевз. Сьогодні вона відзначає 55-річний ювілей. В кіно знімається давно, здебільшого в телевізійних проєктах. З нагоди персонального свята Світлани ми обрали найвідоміші серіали, в яких можна помітити артистку.

04.03.2021
об 10:23