Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Дні народження зірок: Наталія Сумська

22.04.2021
об 11:07

22 квітня 1956 року в спадковій родині акторів народилася відома українська акторка та телеведуча народна артистка України Наталія В'ячеславівна Сумська. У 1977 Наталя В'ячеславівна закінчила Київський державний інститут театрального мистецтва імені Івана Карпенка-Карого і почала працювати в Національному театрі ім. Івана Франка, провідною акторкою якого залишається протягом багатьох років.

Не сцені рідного театру актриса зіграла десятки головних ролей. Вона була тричі нагороджена  театральною премією  «Київська пектораль» та ще три рази була на неї номінована. Крім роботи в театрі, Наталія Сумська багато знімається в кіно. Зараз її офіційна фільмографія перевищує п’ятдесят ролей у фільмах, серіалах та телевиставах.

У день 65-річного ювілею актриси ми вирішила згадати найвідоміші фільми з її участю.

«Наталка Полтавка» (1978 рік)

Відразу після закінчення інституту Наталія Сумська зіграла головну роль у телефільмі-опері «Наталка Полтавка», знятому за  однойменною п'єсою класика української літератури Івана Котляревського. За сюжетом до красивої, працьовитої, але бідної дівчині Наталки сватається багатий возний Тетерваковський. Наталка не кохає багатого залицяльника, але, підкоряючись волі матері, дає згоду вийти заміж за нього. Та в цей час в село повертається Петро, коханий Наталки.

 

«Гори димлять»  (1989 рік)

Дія цієї історичної драми, знятої за мотивами однойменної повісті Ярослава Галана, розгортається на Західній Україні 1920-х років, коли ця територія була окупована Польщею. Наталія Сумська зіграла роль Марічки, дружини головного героя – вільнодумця та захисника пригноблених Івана Семенюка. Одного разу він зустрічає дружину польського коменданта Ольгу й закохується в неї до нестями, молода жінка відповідає на його почуття. Згодом Іван та Ольга розуміють, що не можуть жити один без одного й вирішують разом втекти з міста. Але засліплена ревнощами Марічка сповіщає чоловіка Ольги про заплановану втечу.

 

«Село на мільйон» (2016-2017 роки)

Один з найбільш вдалих українських комедійних серіалів розповідає історію трьох кузенів: Каті, Колі та Тимура, які, щоб отримати у спадок від свого дідуся Юхима Кібця мільйон євро, повинні переїхати зі Львова, Миколаєва та Києва до села Куляби. За умовами заповіту, якщо вони зможуть прожити в селі цілий рік, то отримають гроші, інакше – мільйон євро переходить сільській громаді. Наталія Сумська зіграла в цьому серіалі Тетяну, кмітливу та мудру дружину голови сільради Івана Бондарчука. А самого сільського голову зіграв актор Анатолій Хостікоєв, який є чоловіком актриси в реальному житті.

 

 

 

«Сторожова застава» (2017 рік)

Перший український пригодницький фільм-фентезі «Сторожова застава» пропонує глядачам свою оригінальну версію відомої історії трьох билинних богатирів: Ілька, Добрині та Олешка. Одного разу під час походу в гори школяр Вітько через загадковий портал переміщується на тисячу років назад. Він потрапляє на сторожову заставу, воїни якої охороняють Київську Русь від набігів половців, яким допомагає злий чаклун. Наталія Сумська в цій стрічці зіграла роль Маланки, матері Росанки, у яку закоханий молодий богатир Олешко.

Фільм вийшов в український прокат 12 жовтня 2017 року і зараз займає 9-те місце  у списку найкасовіших українських фільмів.

 

 

«Чорний ворон» (2019 рік)

За роль ворожки Явдохи в цій історичній драмі, яка базується на реальних історичних подіях, Наталія Сумська минулого року отримала кінопремію «Золота дзиґа» у номінації «Найкраща акторка  другого плану». Фільм розповідає про історію життя, боротьби та кохання холодноярського отамана Івана Чорноуса на прізвисько Чорний Ворон. Повернувшись додому після закінчення Громадянської війни, він очолює боротьбу селян проти більшовиків, які намагаються за допомогою зброї встановити в Україні радянський лад.

Редакція VGL cinema щиро вітає Наталію В'ячеславівну з днем народження, бажаємо творчих успіхів та справжнього родинного щастя.

Читайте також:

Новини

Дні народження зірок: Лариса Семирозуменко

13 квітня свій день народження відзначає українська актриса театру і кіно, режисерка та педагогиня Лариса Семирозуменко. Вона народилася в Будапешті у сім’ї військового. Згодом її батька перевели служити в Ригу (Латвія), де Лариса провела все дитинство й закінчила середню школу. В Україну Лариса Семирозуменко приїхала у віці 19 років. Тут вона вивчала театрознавство, режисуру та акторську майстерність у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого, у якому зараз працює старшою викладачкою.

13.04.2021
об 10:18

Новини

Дні народження зірок: Валерія Рева

15 квітня 1992 року в Києві народилася українська акторка театру та кіно Валерія Рева. Освіту Валерія здобула в акторській школі Лондонського університету Святого Мартіна та в Харківському національному університеті мистецтв ім. Івана Котляревського, після закінчення якого у 2015 році деякий час працювала в Київському театрі російської драми ім. Лесі Українки. Зараз актриса знімається в кіно та грає в театрі «Сузір’я» у виставі «Сни Аліси».

15.04.2021
об 10:23

Статті

Дні народження зірок: Наталія Глоба

17 квітня відзначає свій день народження українська актриса театру та кіно Наталія Глоба. Напередодні свята ми поспілкувалися з нею, щоб привітати з прийдешньою подією, і виявилося, що 17 квітня у Наталії буде відразу два свята.

17.04.2021
об 10:11

Статті

Дні народження зірок: Антон Бухов

20 квітня 1987 року в Дніпрі народився український кіноактор Антон Бухов. Як зізнається Антон, актором він мріяв стати з дитинства, але після закінчення школи вступив до Дніпропетровського університету економіки і права ім. А. Нобеля. Після його закінчення вирішив таки здійснити свою мрію і подав документи до театрального вишу. У 2011 році він був прийнятий на 2 курс акторського факультету Київського міжнародного університету. У 2014 році перейшов на 5-й курс Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого.

20.04.2021
об 11:21

Новини

Дні народження зірок: Віра Климковецька

21 квітня 1988 року в Харкові народилася українська акторка театру та кіно Віра Климковецька. Напередодні дня народження актриси ми зв’язалися з нею, щоб привітати з майбутнім святом, та попросили розповісти про свій творчий шлях і найцікавіші для неї роботи в кіно.

21.04.2021
об 12:35