Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Дні народження зірок: На що здатне кохання Тіни Тернер

26.11.2020
об 10:28
Автор: Daniela Gilmore

Можна довго розмірковувати над тими речами, які могли статися. Можна ностальгувати і намагатися повернутися в минуле у мріях, а можна наслідувати приклад Тіни Тернер, яка сьогодні, у свій 81 рік народження, дякує минулому за все, що трапилось і щасливо живе у теперішньому.

 

Про Тіну Тернер зняли близько десятка фільмів. Хтось художніх, а хтось – документальних. Над одним з таких навіть працювала сама Тіна. Вона створила саундтрек, перезаписала цілу платівку і витратила безліч часу, щоб проговорити усі деталі власного непростого, але у той же час неперевершеного життя. Однак після виходу на екрани стрічки «На що здатне кохання» 1993 року, вона зізналась у власному розчаруванні Опрі Вінфрі. Співачка розповіла на шоу, що не очікувала, що творча група настільки змінить деталі, чим повністю переінакшили суть її власної та дуже особистої історії.

Тому приємною несподіванкою, чи то через те, що нова стрічка вийшла аж через 20 років після релізу попередньої, чи то від того, що була тільки документальною і знятою другом сім’ї на той час Бобом Груеном. Вперше він побачив виступ подружжя у Нью-Йорку, а пізніше, приблизно через рік, вони зустрілись у звичайному нічному клубі з невигадливою назвою «Хонка Монка», де дует Тіна та Айк Тернери виступали.

Фотограф не раз говорив, що Тіна не схожа ні на кого, бо вона просто найкраща. Коли він її побачив вперше, вона танцювала у проміннях блимаючого стабоскопа і Груен, захоплений цим дійством, не зчувся як виступ закінчився, а Тернер пішла зі сцени, залишивши після себе терпкий смак незабутності. Хоча саме приміщення не сприяло відповідній атмосфері: підлога з лінолеуму, а сцена заввишки з метр. І, коли дует востаннє за вечір вийшов на сцену, у Груена залишалось всього декілька кадрів, щоб провести невеличкий експеримент із зображенням, намагаючись затримати кілька кольорових спалахів в одному кадрі. Він зробив ці останні фото, а у свою чергу Айк поділився своїм захопленням роботами фотографа з Тіною. Звідти і почалась робота над самим фільмом «Айк і Тіна. 1971-72» та міцна дружба творців.

Реалістичність і неспотворена природність якраз завдячують своєю присутністю саме Груену, так як він був більше фотографом, а не режисером, тому світ бачив практично завжди через об’єктив без будь-яких прикрас уяви. Його не цікавив кінцевий результат, він не планував відразу знімати масштабний фільм, не замислювався над тяжким і навантаженим сценарієм із закрученим сюжетом. Він просто прагнув зафільмувати життя двох закоханих у музику і одне в одного, Тіну та Айка, які знаходились просто в моменті.

Творець йшов за натхненням та дозволяв історії управляти сюжетом, що добре зрозуміло з його техніки роботи, а духовності стрічці додала його дружина Надя, яка з часом почала йому допомагати. Він декілька разів змінив камери і плівки, працював то з кольоровим зображенням, то з чорно-білим, знімав тільки те, що насправді бачив у цих двох і не намагався вижати сенсаційний матеріал з пустого місця. Через усе це стрічка вийшла напрочуд правдивою і навіть трохи по-домашньому рідною для глядача. І хоч сама Тіна Тернер цього разу утрималась від коментарів, свої пісні все ж таки надала у якості саундтреків. Чому ж не радіти тому, що вже минуло, та ще й так красиво знято улюбленим творцем? У тих моментах, де вони ще кохають, жартують, знаходяться в дорозі чи на студії, або ж вдома за приготуванням їжі своїм дітям. Особливо останній момент справив враження на критиків, через що більшість не встояла від коментаря, що це було неймовірно проникливо і зворушливо.

«Коли дует востаннє за вечір вийшов на сцену, у Груена залишалось всього декілька кадрів, щоб провести невеличкий експеримент із зображенням»

Боб Груен дивився біографічний фільм Тіни Тернер «На що здатне кохання» і з цього приводу сказав небагато, тільки відзначаючи те, що стрічка показує лише одну сторону подій, причини розлучення легендарної пари та найсумніші моменти їхнього життя. Але він сам хотів зберегти те прекрасне, що було колись між парою і дало поштовх для їхнього творчого шляху, щоб усі знали не тільки «причини розлучення», а й «причини кохання», як доказ того, що все було по-справжньому.

І нехай йдуть роки, люди продовжують закохуватися чи розлучатися, ставати зірками кіно чи втрачати свою популярність. Все одно залишиться вічне мистецтво і людина, яка знайшла у ньому своє власне відображення.

 

Фото з відкритих джерел та офіційного сайту Боба Груена

Читайте також:

Новини

Дні народження зірок: Тетяна Лавська

Сьогодні, 18 листопада, свій день народження святкує українська акторка театру і кіно Тетяна Лавська. Народилася вона у Херсоні, у 2009-2014 роках поацювала в Миколаївському українському академічному театрі драми та музичної комедії. Два роки тому закінчила сценарні курси Олексія Мамедова, нині активно знімається у кіно. Є автором-композитором трьох альбомів «Друге я», «Небожитель», Heavently Being.

18.11.2020
об 10:20

Новини

Дні народження зірок: Костянтин Попудренко

Сьогодні, 19 листопада, свій день народження відзначає український актор театру і кіно Костянтин Попудренко. Він отримав професійну освіту в Київському національному університеті театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого У кіно почав зніматися в 1995 році. На сцені театру грає з 1998 року. Задіяний у спектаклях театру «Особистості» та Київському театрі юного глядача на Липках.

19.11.2020
об 10:32

Новини

Дні народження зірок: Таїсія-Оксана Щурук

Сьогодні, 20 листопада, свій день народження святкує українська акторка Таїсія-Оксана Щурук. Народилася вона в Києві. Нині вчиться на акторському відділенні Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого. У кіно почала зніматися пам'ять років тому.

20.11.2020
об 10:10

Новини

Дні народження зірок: Павло Кільницький

Сьогодні, 21 листопада, свій день народження святкує актор Павло Кільницький.

21.11.2020
об 10:54

Новини

Дні народження зірок: Ніна Касторф

Сьогодні, 22 листопада, свій день народження святкує Ніна Касторф. Творчий шлях акторки у кіно розпочався 25 років тому з ролі в першому українському еротичному серіалі «Острів любові». Ніна знялася в заключному епізоді десяти історій, створених за мотивами любовної лірики української літератури ХІХ – ХХ століття.

22.11.2020
об 10:12