Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Дні народження зірок: Костянтин Лінартович

18.12.2020
об 10:05
Автор: Віталій Баранник

18 грудня свій 69-й день народження відзначає відомий український актор театру та кіно, актор та режисер дубляжу, режисер муніципального театру «Київ» Костянтин Лінартович. Після навчання в Київському театральному інституті ім. Карпенка-Карого виступав на сценах Кримського російського драматичного театру ім. Горького та Київського Молодого театру.  Очолював театри Збройних сил України та «Дзвін». VGL cinema зв'язався з Костянтином Костянтиновичем, щоб привітати його зі святом і запитати, як він планує відзначити свій день народження.

– Цього року я відзначатиму день народження у кінотеатрі. Саме 18 грудня буде перший допрем'єрний показ мультфільму «Сімейка Крудсів 2: Нова Ера», режисером дубляжу якого я був. Прийдуть друзі, родичі, а вже після прем'єри, мабуть, відзначимо «вузьким» сімейним колом, – розповів Костянтин Лінартович.

 

Саме Костянтин Лінартович стояв біля витоків зародження сучасного українського дубляжу, який вважається одним з найкращих у Європі. Під його керівництвом як режисера дубляжу виникли українські версії сотень фільмів та мультфільмів, серед яких: «Тачки», «Пірати Карибського моря», «Життя Пі», «Льодовиковий період» та ін. Сам Костянтин Костянтинович зізнається, що вже давно збився з рахунку, але зауважує, що кількість дубльованих ним фільмів наближається до тисячі. Крім того, він також працює і як актор дубляжу. Зокрема, саме його голосом розмовляє капітан Гектор Барбосса у фільмі ««Пірати Карибського моря».

– Коли я підбираю акторів для дубляжу, то орієнтуюсь і на їх зовнішність, і на їх вагу, щоб вони були схожі на героя, якого їм доведеться дублювати. Худа людина не може дублювати товсту й навпаки. Адже там інша пластика, інше дихання. Це дуже серйозні робота. Наприклад, я довго не міг підібрати актора, який повинен був дублювати Джонні Деппа у «Піратах Карибського моря». Потім звернув увагу, що Депп у цьому фільмі не просто ходить, а пританцьовує, він постійно в русі. Я від цього відштовхнувся і став думати: «Так, танок… О, у нас же є «Танок На Майдані Конго». Хто там у нас? Фагот!» Запросив Фагота на проби, і він підійшов! А ще ми працюємо над текстами, щоб адаптувати їх під українську ментальність, щоб гумор у фільмі і якісь речі були знайомі та близькі нашим глядачам,– поділився секретами дубляжу Костянтин Лінартович.

 

Серед акторських робіт Костянтина Лінартовича можна виокремити кінокартини «Останній бункер», «Тіні незабутих предків», «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» та фільм «Гетьман», у якому він зіграв роль Богдана Хмельницького.

– Ми намагалися акцентували увагу на Хмельницькому не тільки як на військовому та політичному діячеві, але й хотіли показати його особисті переживання, внутрішні вагання. Бо його друга дружина, Гелена, була полькою, тобто – чужачкою. Вона не підтримувала Богдана в його справах, і Хмельницькому довелося робити важкий вибір між коханням та своїми обов’язками лідера.

 

До речі, більшість трюків у фільмах (сцени на конях, фехтування на шаблях та ін.) Костянтин Лінартович виконує самостійно.

– Я намагаюся постійно тримати себе у формі, а на конях я навчився їздити ще в дитинстві. Мій батько був ветеринарним лікарем, і в нього був кінь Орлик, якого він запрягав у бричку і їздив по селах, де лікував тварин. Саме на цьому Орлику я й навчився їздити. І зараз м’язова пам’ять працює, тому для мене немає жодних проблем, щоб виконати під час зйомок якийсь кінний трюк.

 

Редакція VGL cinema вітає Костянтина з Днем народження, бажаємо нових проєктів, міцного здоров'я та втілення у життя творчих задумів.

Читайте також:

Новини

Дні народження зірок: Ольга Цибульська

Сьогодні своє 35-річчя святкує українська теле- та радіоведуча, співачка та авторка пісень Ольга Цибульська. Вона народилася 14 грудня в Рівенській області. Популярність дівчені принесла перемога у першій «Фабриці зірок». З нагоди персонального свята артистки ми зробили добірку фактів про неї.

14.12.2020
об 10:25

Новини

Дні народження зірок: Марія Стопник

Сьогодні свій день народження святкує молода українська акторка Марія Стопник. Дівчина народилася 15 грудня у Тернополі. Вперше глядач її помітив на одному з кастингів «Х-фактору». Її виступ запам’ятався не тільки аудиторії, а й суддівському складу.

15.12.2020
об 10:18

Новини

Дні народження зірок: Тарас Цимбалюк

Сьогодні свій день народження святкує український актор театру, кіно і телебачення Тарас Цимбалюк. Народився він 16 грудня в Черкаській області. Ще у період навчання в Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого почав співпрацювати з Київським академічним Молодим театром та Київським академічним театром юного глядача на Липках.

16.12.2020
об 10:43

Новини

Дні народження зірок: Наталія Денисенко

17 грудня свій день народження святкує українська акторка театру, кіно та дубляжу, а також дикторка, режисерка та телеведуча Наталія Денисенко.

17.12.2020
об 10:23