Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

Дні народження зірок: Ірма Вітовська-Ванца

30.12.2020
об 10:34

30 грудня свій день народження святкує українська акторка театру та кіно Ірма Вітовська-Ванца. У цьому році вона стала володаркою Премії «Золота дзиґа» в номінації «Найкраща акторка», яку Ірмі принесла головна роль у фільмі «Мої думки тихі». Також у 2020-му Ірма Вітовська-Ванца стала лауреаткою премії «Київ» ім. Івана Миколайчука за вагомий внесок в розвиток українського кіно.

 

 

Напередодні своїх народин артистка прийняла участь у вебінарі, що влаштовує на своїх Facebook-сторінках онлайн-платформи DzygaMDB та Українська кіноакадемія. Модераторка вебінару Тетяна Власова розпитувала Ірму про «Акторську професію в Україні». Так, жінки поговорили про вплив карантину на акторську діяльність, систему освіти та як не стати заручником одного образу. Далі тезовий запис ефіру:

 

Вільні мистецтва

 

«Карантин вплинув на всіх і показав, що розраховувати тільки на свою професію не варто. Я знаю випадки, коли акторам довелося опановувати зовсім іншу професію, часто – кур’єра. Люди підробляли будь-де, аби протриматися. На жаль, такі наші реалії. Акторська професія дуже колективна і залежна від ансамблевості. Це найбільш незахищена професія з-поміж інших вільних митців. Вона залежна і самостійна лише у власному образі».

 

Дистанційні самопроби

 

«За останній рік популярними стали дистанційні самопроби. Звісно, вони відрізняються від звичайних, а особливо якщо пов’язані зі взаємодією з партнером. Проте є і переваги таких дистанційних самопроб, адже людина знаходиться вдома, почувається захищеною. Раджу звертати увагу на внутрішню психопластику на середньому і в крупно-середньому планах. Це дає можливість побачити героя в макроплані».

 

 

Кінематографічні амбіції

 

«Українське кіно за останні роки здійснило швидкісну реставрацію. Воно не зародилося, а вийшло в пріоритетність. На жаль, це припало на часи війни. Від показника одна стрічка на півроку ми дійшли до 4 фільмів на місяць. Всі вони дуже різні, але ціннісні. З’явилося багато успішних робіт, які здобули безліч нагород на міжнародних кінофестивалях. Ці фільми складають певну ціннісну вартість в іміджевому і мистецькому розрізах. Ми велика країна з такою великою кількістю народонаселення, що не мати амбіцій щодо власного кінематографу просто неможливо. Кіно найбільше працює на ідентичність. Це важливо з точки зору геополітичного, внутрішньополітичного та внутрішньонаціонального відродження».

 

Довіра та смаки

 

«Ми вже не повинні розмовляти з українським кіно, як біля ліжка хворої людини. Потрібно задавати якісну планку. Не пробачати дитині, яка пішла до 3-го класу, помилки, які вона робила в садочку. Треба бути чесним із глядачем. Це радше питання підняття смакової планки у громадян. Адже питання не приходу на український фільм полягає не лише у промоції, а в довірі».

 

Майстер-класи від професіоналів-практиків

 

«У нас немає кіноосвіти. Колись був кінофакультет, де навчали суто акторів кіно. Коли не стало кіно, цих акторів змила хвиля невідомості. Проблема полягає у відсутності розуміння різниці між театральним та кіноіснуванням. Я вчилася цьому сама. Але й досі не можу дивитися свої роботи «нульових», бо бачу, що мені не вистачає цього розчинення. Я чітко визначила, що театр – це метафорне мистецтво, це форма, а кіно – повне розчинення, відображення чіткої реальності. Потрібно реформувати систему освіти, впроваджувати майстер-класи від професіоналів-практиків саме кіногалузі».

 

Експлуатація успішних персонажів

 

«З проблемою заручника одного образу актори часто стикаються після роботи на телебаченні. Усі розуміють, що телеіндустрія – це, в першу чергу, бізнес. Там немає права на помилку, тому охоче використовується успіх, який вже є. Коли я зіграла у серіалі «Леся+Рома», надалі мені пропонували саме цей архетип героїні. Однак я зрозуміла, що це шлях в нікуди. Якщо я зайду в ще один подібний формат, то ніколи з нього не вийду. І я сиділа рік, поки Анатолій Матешко не запропонував мені роль у серіалі «Акула». Йому вдалося переконати продюсерів, що я можу бути не Лесею. Це був великий шанс для мене, заради якого довелося багато чим поступитися. Але і після цієї ролі мені почали надходити подібні пропозиції. Тобто, коли ти вискакуєш з одного успішного образу, тобі одразу пропонують схоже. Аби не стати заручником одного образу, не погоджуйтесь довго експлуатувати персонаж, який приніс вам успіх».

 

Сьогоднішній вечір можна провести з іменинницею, переглядаючи один з фільмів, в яких задіяна Ірма Вітовська-Ванца, наприклад, відвідаєте  кіносеанс «Казки старого мельника», де побачите акторку на великому екрані та заплануєте похід в кіно на фільм «Все буде Ок!». Він з’явиться в прокаті одразу після чергового локдауну – 28 січня 2021 року.

 

 

Редакція VGL cinema вітає Ірму з Днем народження, бажаємо натхнення та здійснення найзаповітнішої мрії.

 

Джерело: Українська кіноакадемія

Фото з відкритих джерел

Читайте також:

Новини

Дні народження зірок: Дмитро Сав'яненко

Сьогодні своє 35-річчя святкує український актор Дмитро Сав'яненко. Він народився 27 грудня в маленькому білоруському містечку на кордоні з Литвою. Коли Дмитро навчався в університеті на перекладача-референта, захопився гумором і став брати участь в зйомках гумористичних програм. 5 років тому прийняв рішення розвиватися як актор, вступив до Школи Драми Германа Сидакова, а також почав зніматися в телевізійних і рекламних проєктах.

27.12.2020
об 10:46

Новини

Дні народження зірок: Євген Олійник

26 грудня відзначає свій день народження популярний актор театру і кіно Євген Олійник. Після навчання в Дніпропетровському театрально-художньому коледжі (ДТХК) працював у Академічному музично-драматичному театрі ім. Лесі Українки в Кам'янському. З 2014 року почав зніматися в кіно, дебютувавши в стрічці «Брат за брата-3». Далі зіграв у фільмах «Поганий хороший коп», «Співачка», «Свєтка», «Не жіноча робота» та ін. Привітавши Євгена з Днем народження та прийдешніми зимовими святами, ми попросили його назвати найбільш знакові та цікаві для нього роботи в році, що минає.

26.12.2020
об 10:05

Новини

Дні народження зірок: Ігор Марусяк

28 грудня свій день народження святкує український актор театру та кіно Ігор Марусяк. Вищу освіту в сфері культури та мистецтв Ігор отримав у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

28.12.2020
об 10:12

Новини

Дні народження зірок: Катерина Кістень

29 грудня народилася українська акторка театру і кіно, телеведуча, заслужена артистка України Катерина Кістень. Найбільшу популярність у кіно їй принесла роль психологині Насті у телесеріалі «Коли ми вдома», за втілення цієї героїні Катерина отримала телевізійну премію «Телезірка» (2015 рік).

29.12.2020
об 10:20