Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Директорка кінофестивалю Sundance розповіла, як проходитиме подія в 2021 році

06.12.2020
об 18:55

Днями Sundance оприлюднив подробиці про подію 2021 року, яка охопить не лише центр Парк Сіті, як оголошувалося раніше, а й кілька мистецьких будинків по всій країні. Переглянути фільми можна буде також на онлайн-платформі, щоб усі могли взяти участь та насолодитися фестивалем.

Першу частину фільмів оголосять за декілька тижнів разом із повними програмами показів та інших заходів. Цього разу Sundance триватиме з 28 січня по 3 лютого. Варто зазначити, що єдиним кінотеатром, який працюватиме в цей момент у Парк-Сіті, буде «Рей» - місце, яке контролює сам Sundance. Що стосується програми нагородження, то над форматом проведення організатори ще роздумують.


Поширюватиметься програма Sundance й на мистецькі будинки по всій країні, у такий спосіб намагаються відродити ці кінотеатри під час пандемічного спаду, а також поділитися духом фестивалю. Організатори досі вирішують, які саме фільми фестивалю демонструватимуть окремі театральні партнери, хоча одна з їхніх цілей полягає в тому, щоб перелічені нижче локації в районі Лос-Анджелеса мали прем’єри для будь-якого заходу від Sundance 2021 на їхніх майданчиках. На супутникових екранах буде представлений вибірковий кураторський список Sundance. Також проводитимуться події та зустрічі з артистами. Інститут Sundance планує покази у «Рей», що в Парк-Сіті, а також у «Роуз Боул» та «Місія Тікі» в Лос-Анджелесі. Ймовірно, що цей список може ще доповнюватися.

Директорка кінофестивалю Sundance Табіта Джексон стверджує, що саме ці партнери є основою незалежних мистецьких спільнот по всій країні, де народжуються кінематографісти та розвиваються особливі фанати кінемаграфу. Вони вступають у ці партнерські відносини, оскільки для здорової екосистема для художників та глядачів необхідно, щоб незалежні кінотеатри по всій країні не тільки виживали, а й процвітали. Тим не менш, організатори намагаються скористатися такою чудовою можливістю, щоб впроваджувати певні експерименти.


Дебют фільмів «Першого дня» відбуватиметься на цифровій платформі Sundance у четвер, 28 січня. Прем’єра сімдесяти художніх стрічок транслюватиметься онлайн у визначений проміжок часу, після чого можна буде задати питання творчій групі. Остання частина є ключовою: багато осінніх кінофестивалів пропонували заздалегідь записані бесіди режисерів та чати акторів після їхніх кінопрем'єр. Ідея Sundance полягає в тому, щоб створити якомога більше взаємодії між талантами та відвідувачами фестивалю. Це все є частиною створення динамічного, колективного духу.

Глядачі також зможуть розпочати перегляд фільмів будь-коли протягом трьох годин після початку їхньої прем’єри. Усі стрічки повернуться на платформу через два дні після прем'єри на «другий показ», який проводитииуть на замовлення протягом 24 годин. На жаль, преса не зможе побачити фільми заздалегідь.

На Sundance світові прем’єри частіше всього завершуються великими угодами. Джексон говорить, що якраз однією з ролей фестивалю є створення для учасників якнайкращого стартового майданчика. Також вона додала, що вони прагнуть співпрацювати з різними супутниковими програмами та накопичувачами, щоб переконатися, що вони генерують щось більше, ніж одну розмову про один фільм.


На цифровій платформі фестивалю також будуть представлені багато панелей, чатів, зал для виконавців та музичні вистави, пов’язані з подією від партнерів та спонсорів.

Sundance покаже 50 короткометражних фільмів та світові прем'єри чотирьох епізодичних творів. Чотирнадцять робіт будуть кураторами для секції «Нові кордони», яка зазвичай демонструє інноваційні твори на стику кіно, мистецтва та технологій. Цифрова платформа дозволить віртуальним учасникам взаємодіяти з роботами, художниками та один з одним за допомогою платформи, доступної через комп’ютер та гарнітури VR.

Квитки та пропуски на кінофестиваль Sundance продаватимуться широкому загалу на повному, одноденному чи однопрофільному режимах, починаючи з 7 січня.


Виконавчий директор Інституту Sundance Кері Путнам говорить, що їх фестивальний слід змінився цього року, але вони раді об’єднати неймовірне співтовариство різними способами для спілкування з новими художниками та новими історіями. Команда прагне, щоб усі зібрались у безпечній обстановці і одночасно могли взяти участь у показах. Команда Sundance консультувалась з художниками, працювала з неймовірними партнерами та складала план, щоб прийняти нову аудиторію та створити справжній фестивальний дух.

Джерело: Deadline

Читайте також:

Новини

«Земля блакитна, ніби апельсин» увійшла до програми фестивалю IDFA

IDFA – це найбільший та один з найпрестижніших в світі фестивалів документального кіно. Стрічка Ірини Цілик увійшла до програми Best of Fest. Добірка складається з тридцяти фільмів, які відзначені призами таких фестивалів, як «Санденс», Каннський, Берлінський та інших.

01.10.2020
об 12:27

Новини

«Корону Карпат» відкриє українська стрічка-переможець «Санденсу»

Одна з найбільших кіноподій Західної України пройде у листопаді. Фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» презентуватиме особисто режисерка.

08.10.2020
об 16:28

Новини

«Земля блакитна, ніби апельсин» отримала ще одну нагороду

Колекція стрічки поповнилася ще однією відзнакою з міжнародного американського фестивалю. Це вже не перша нагорода для фільму режисерки Ірини Цілик. В український прокат кінокартина вийде наприкінці листопада.

30.10.2020
об 17:18

Новини

Скоро в кіно: В прокат виходить український призер Санденсу та телевізійний серіал

На цьому тижні ще не можна запланувати похід у кінотеатр на вихідні, тож не зволікайте з вибором, плануйте час таким чином, щоб потрапи на прем’єрний сеанс. Аби легше було зорієнтуватися, ми підготували список фільмів, які на цьому тижні виходять в прокат. Серед них є дві роботи українського виробництва – документальний фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» та серіал «Козаки. Абсолютно брехлива історія».

25.11.2020
об 19:53