Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Держкіно просить не допускати російські фільми до участі у Каннському кінофестивалі

18.04.2022
об 11:12

Голова Держаного агентства з питань кіно України – Марина Кудерчук звернулася до очільника Каннського кінофестивалю П'єра Лескюра із відповідним проханням.

"Оскільки, незважаючи на заклик України до світових кіноспільнот бойкотувати російський кінематограф, в основну конкурсну програму Каннського кінофестивалю включена робота російського режисера Кіріла Сєрєбрєннікова «Дружина Чайковського», а українські режисери та інші кінематографісти в цей час змушені або воювати проти російського нападу, або ховатися в бомбосховищах, або волонтерити в тилу, хоча, звісно, теж обрали би можливість знімати кіно як Сєрєбрєнніков, та Росія позбавила їх такої розкоші, Держкіно знову звертається до Каннського фестивалю із закликом не допускати фільми російського виробництва до участі у фестивалі", – йдеться у заяві. 

У відомстві наголошують, що повномасштабна війна в Україні триває і сьогодні давати можливість представникам країни-агресора бути присутніми на міжнародній культурній арені – неприпустимо.

"Зараз, під час активних бойових дій на нашій території, одночасне представлення країни-агресора та України на одному майданчику є неприпустимим та призведе до зміщення фокусу з жахіть війни та боротьби українців за свою ідентичність на привернення уваги до російської пропаганди щодо примирення через культуру", - зазначає Марина Кудерчук.

 

Джерело: Держкіно України

Читайте також:

Новини

«Моєму найкращому другові…»: створили короткометражний фільм в пам’ять загиблих захисників України

Український кіносценарист Антон Базелінський разом із данським актором хорватського походження Крістіаном Іблером створили короткометражний фільм, присвячений загиблому в Бучі Володимиру Ковальському.  Фільм  створений в пам'ять усіх загиблих захисників України.

07.04.2022
об 17:00

Новини

CinemAid Ukraine Charity Film Marathon: покази у Канаді

10 квітня, в Торонто вже вдруге пройшли кінопокази українських фільмів від Всесвітнього благодійного кіномарафону CinemAid Ukraine Charity Film Marathon. У Old Mill Guildhall глядачі побачили воєнну драму "Щедрик" режисерки Олесі Моргунець-Ісаєнко та короткометражні фільми "Дякую" Максима Люкова та "Чоловік" Оксани Артеменко.

12.04.2022
об 11:10

Новини

Сценарист "Карткового будинку" зніме документальний фільм про військові злочини Росії

Бо Віллімон, сценарист серіалу" Картковий будинок", приїхав до України, щоб зібрати матеріали для документальної стрічки про звірства окупантів у Київській області.

15.04.2022
об 18:06