Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Державне агенство з питань кіно презентували систему «Єдиний квиток»

16.12.2021
об 12:06

"Єдиний квиток" стане системою збору, обліку та обробки інформації про демонстрацію кінофільмів у кінотеатрах України.Систему представили 15 грудня у київському кінотеатрі «Оскар».

"Єдиний квиток" створили для ефективного використання та планування державного бюджету, отримання прозорої звітності, стимулювання розвитку українського кінематографа та формування привабливої відкритої індустрії для міжнародного ринку.

Презентацію відкрили Голова Держкіно Марина Кудерчук та народний депутат, заступник голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, голова Підкомітету у сфері кінематографу та реклами Верховної Ради України Павло Сушко.

«Нарешті ми можемо представити нашу платформу, робота над якою тривала майже 7 місяців. За законодавством, система електронного обліку квитків в кінотеатрах мала бути впроваджена ще із 2017 року, але лише цього року в нас з’явилась така можливість – і технічна, й фінансова. Зараз ми розпочинаємо тестовий запуск "Єдиного квитка", після вступу в дію відповідної Постанови КМУ у нас буде ще три місяці на адаптацію і в Україні нарешті запрацює чесна і прозора система "Єдиного квитка"», - розповіла Марина Кудерчук, голова Держкіно.

 

"Єдиний квиток" є ще одним кроком до створення прозорого ринку та ефективної взаємодії всіх учасників національної кіногалузі.

«Радий сьогодні підтримати те, над чим ми працювали від самого початку нашої каденції, працювали всі разом, великою робочою групою. Я вважаю, що з цього часу розпочнеться прозорий, зрозумілий бізнес і це буде сприяти подальшому розвитку українського кіно» - говорить народний депутат Павло Сушко.

 

Представник ТОВ "Маестро Тікет Систем", що стала розробником "Єдиного квитка", у презентації системи підкреслив, що перед ними, як розробниками, було поставлене завдання створити інструмент, який дасть можливість автоматично збирати дані про реалізацію квитків для створення прозорого ринку і отримувати аналітику. Це дасть змогу прогнозувати розвиток та створювати умови для збільшення долі ринку саме українського кіно.

«Для кінотеатрів у нас було завдання створити спрощену систему звітності перед дистриб’юторами, а також створити можливість прозорих, рівних для всіх правил гри на ринку. За допомогою цього проєкту дистриб’ютори мають змогу отримувати аналітичні дані за продажами того чи іншого фільму і оперативно корегувати, за необхідністю, рекламну компанію для збільшення цих продажів» - зазначив співзасновник "Маестро Тікет Систем" Роман Порядченко.

 

Щоб стимулювати підключення до системи тих, хто дозволяв собі працювати поза межами правового поля, чи заохотити маленькі кінотеатри, які категорично не хотіли працювати в онлайні, постановою буде передбачено, що прокатні посвідчення на право розповсюдження й демонстрування фільмів отримуватимуть лише ті кінотеатри й зали, що будуть підключені до системи "Єдиного квитка".

Статистичний модуль системи передбачатиме збір інформації щодо всіх транзакцій: як продажів, так і повернень. За накопленими даними можна буде будувати звіти в розрізі залів, кінотеатрів, мереж та окремо за фільмами чи дистриб’юторами. Модуль аналітики дозволить здійснювати порівняння динаміки та характеру продажів фільмів. Проєктом передбачаються також інструменти, що дозволять прогнозувати касові збори в різних регіонах.

«Українські продюсери та виробники повинні мати змогу оперативно отримувати та використовувати цю аналітику. Крім того, впровадження "Єдиного квитка" передбачає спрощення системи звітування та створення прозорих умов роботи» - наголосив голова Ради з державної підтримки кінематографії Артем Колюбаєв.

 

Робота системи "Єдиний квиток" буде інтегрована із сайтом Державного агентства України з питань кіно: статистичні дані в режимі реального часу будуть відображатися на сайті Агентства, що дасть змогу як виробникам, так і дистриб’юторам мати максимально прозору та оперативну інформацію щодо продажів.

Таким чином, з'являється валідний майданчик на сайті державної установи, яка регулює та формує політику кіновиробництва, дистрибуції та кінопрокату в нашій країні.

«Наскільки я знаю, у договорах із Держкіно є вимога публікувати бокс-офіси фільмів, які створені за державної підтримки. На жаль, ціла низка недбайливих продюсерів цього не давала. Чому ця інформація важлива? Це можливість оперативно реагувати на хід промокампаній, проводити аналітику, порівнювати її з іншими релізами, отримувати інформацію, як розписані релізи, які це зали. Це спрощує ринок – ми орієнтуємось на єдиний цілісний результат. Це здорово, це спрощує процедури. Дуже класно одним "кліком" орієнтуватись і партнерам, які стали інвесторами, зайшли у проєкт своїм брендом. Натиснути одну кнопку – і отримати інформацію, наскільки успішним кінопроєкт був у прокаті. Чи система даватиме збої? Напевно, так, на першому етапі. Але будь-яка система не є ідеальною. І я вважаю, що треба з чогось починати та рухатися далі: доповнювати функції, усувати баги та отримувати результат» - вважає кінопродюсер Сергій Созановський.

Джерело: Держкіно

Джерело фото: Alexandr Piliugin

Читайте також:

Новини

Павло Сушко: Про основні законодавчі ініціативи

У час світового розвитку технологій, різноманітності креативу та стрімкого поширення сприйняття культури через аудіовізуальний контент Україні потрібно вчасно адаптуватися й приділити особливу увагу розвитку кіноіндустрії з допомогою ефективних механізмів державної підтримки кінематографії. Як цього досягти VGL Cinema розповів народний депутат України, заступник голови комітету, голова підкомітету у сфері кінематографу та реклами комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Павло Сушко.

24.06.2021
об 11:57

Новини

Марина Кудерчук: «Умови конкурсів вдосконалено та оновлено, тепер ми очікуємо на потужні кінопроєкти»

Про посткарантинні плани Держкіно, цьогорічні пітчинги, чим вони відрізнятимуться від минулих конкурсів та яких проєктів очікують від конкурсантів, VGL Сinema розпитав голову Державного агентства України з питань кіно Марину Кудерчук.

29.06.2021
об 16:39

Інтерв'ю

Марина Кудерчук: «Серпень і вересень плануються насиченими на події: будемо святкувати 30-річчя Незалежності України і День українського кіно»

На відміну від доволі диджиталізованого 2020 року, 2021-й насичений не тільки на свят а, а й на по дії. У найближчі тижні кінозаходів очікується так багато, що інтерв’ю з головою Державного агентства України з питань кіно Мариною Кудерчук треба читати з відкритим календарем або органайзером, адже все запам’ятати складно. Отже: що? де? коли? А також про те , які фільми обрали для себе українці, щоб подивитися на великому екрані, та про долю проєктів, що беруть участь у цьогорічних конкурсних відборах від Держкіно.

20.08.2021
об 11:32

Інтерв'ю

Павло Сушко: «Наша мета – зробити Україну конкурентоспроможною на міжнародній кіноарені»

Наприкінці серпня 2021-го виповнюється два роки від заснування підкомітету у сфері кінематографу та реклами Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики. За цей час підкомітет на чолі з рушієм його створення народним депутатом Павлом Сушком запровадив багато важливих ініціатив, які, зокрема, допомогли українській кіноіндустрії вистояти за часів пандемії й підвищити свою міжнародну конкурентоспроможність. Та це лише початок великої роботи.

31.08.2021
об 10:06