Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

День Конституції: Фільми про права людини

28.06.2020
об 18:53
День Конституції: Фільми про права людини

Сьогодні, в День Конституції України, ми вирішили поділитися з вами добіркою фільмів про права людини. VGL cinema зібрав в одній статті 7 стрічок, які є яскравою ілюстрацією того, як важливо, щоб закони працювали і їх дотримувались з холодним розумом та до дрібниць вивченою справою.

«Зима в вогні» (2015)

Свій документальний фільм «Зима в вогні» режисер Євген Афінеевский  зняв за сприяння платформи Netflix. Світова прем'єра кінострічки відбулась у 2015 році на Венеційському кінофестивалі. Того ж року фільм показали у головному конкурсі на кінофестивалі в Телларайді та у секції документальних фільмів на міжнародному кінофестивалі у Торонто, де він отримав Приз глядацької аудиторії за найкращий документальний фільм.

Стрічка складається з хронік Революції гідності, що відбувалась на Майдані Незалежності взимку 2013—2014 років. Зокрема Євген Афінеєвський та його команда брали інтерв'ю у протестувальників, активістів, медичних працівників, митців та представників духовенства, представників церкви та художників. Всі дійові є представниками різних поколінь, соціальних прошаркіа населення, національностей та релігій. Автори навіть поспілкувалися з 12-річним волонтером. «Зима у вогні» документує боротьбу українських протестувальників, які стояли на своєму, незважаючи на кровопролиття, відчай та тяжкі умови.

У 2016 році документальна стрічка стала номінантом на премію «Оскар» в категорії «Найкращий документальний повнометражний фільм».

«12 років рабства» (2013)

В основу кінострічки покладена реальна історія вільного американця, який був викрадений і проданий в рабство. Він 12 років сподівався на диво і воно сталося, про що Соломон Нортап (реальноіснуюча людина, яка стала прототипом головного героя) написав у книзі Twelve Years a Slave, виданої в 1853 році. Як вільнонароджений афроамеринець потрапив до рук работоргівців? Через які приниження і випробування рабства йому довелося пройти та як Соломону вдалося знайти законний шлях до свободи після важкої праці, образ і знущань? Всі відповіді у фільмі.

«12 розгніваних чоловіків» (1957)

Стрічка режисера Сідні Люмета стала класикою. Фільм створено в суворій відповідності з «трьома єдностями» класичної драми: дії, місця і часу. Картина залишилася без «Оскарів» лише тому, що в 1957 році у неї був дуже сильний суперник: «Міст через річку Квай».

Головним героєм «12 розгніваних чоловіків» стали не люди, а підстави піддавати інформацію з обмеженою кількістю фактів сумнівам. Саме «розумні підстави сумніватися» – одне з ключових понять англо-саксонської судової традиції, – врятували життя невинному. Всі дії, що тривають 93 хвилини, відбуваються в одній кімнаті, ані стрибків у майбутнє, ані ретроспекцій, тільки обговорення тут і зараз.

«Кишеньковий злодій» (1959)

Частково цей фільм про кохання. Про любов до веселого життя, про любов до жінки та про любов до крадіжок. Історія становлення «кар'єри» професійного кишенькового злодія.

Протягом усього фільму головний герой знаходиться в тих чи інших відносинах зі своєю «професією»: то намагається позбутися її, то бере курси майстерності кишенькових крадіжок. Паралельно йде лінія інспектора поліції, який повинен зловити головного героя, що він періодично і робить, проте не завжди вдало.

«Життя Девіда Гейла»

Девід Гейл - людина, яка пробувала жити відповідно до своїх принципів, але, «завдяки» повороту долі, цей відданий батько, популярний професор і ярий противник страти, виявиться в камері смертників за вбивство активістки Констанції Харравей.

За три дні до виконання вироку Гейл погоджується дати інтерв'ю репортерові Бітсі Блум. Згодом журналістка розуміє, що її участь в цій справі не обмежується цікавим матеріалом, в її руках опиняється життя людини. Жертвуючи власною безпекою, вона починає розслідувати ті жахливі події, які оточували смерть Констанції.

«Я - Сем» (2001)

Сем Доусон, 40-річний чоловік з рівнем інтелекту 7-річної дитини, який працює офіціантом. Йому важко було б вижити з такими даними, якби не дочка, що народилася в наслідок випадкового зв'язку.

Люсі виросла цілком нормальною людиною і могла б піклуватися про свого батька, але місцева соціальна служба забрала її у татка. Сем хоче повернути свою дочку. Для ведення цієї справи він наймає адвоката Риту Харрісон.

По мірі заглиблення у цю справу Рита сама отримує кілька уроків про те, що значить бути батьком...

«Піджак» (2005)

Триллер про людину та її права, які зникають відразу, тільки-но вона потрапляє в психіатричну лікарню. Над нею знущаються, ставлять експерименти, залишають наодинці упродовж довгого часу – фільм Джона Мейбері дає уявлення про те, як виглядає каральна психіатрія. Без зв'язку з зовнішнім світом дуже легко стати жертвою людської жорстокості та байдужості. Втекти нікуди, крім своїх думок, - куди і відправляється головний герой.

Читайте також:

Новини

Відомі назви проєктів, які презентують у понеділок на «Сценарному пітчингу»

29 червня відбудуться презентації проєктів, що беруть участь у «Сценарному пітчингу», започаткованому Українською кіноакадемією та онлайн-платформою DzygaMDB. Вже відомі назви робіт сценаристів та складено розклад, за яким автори представлятимуть свої ідеї продюсерам.

26.06.2020
об 13:24

Новини

Неймовірні історії зірок на риболовлі: Полювання під водою, Балі та пробитий човен

27 червня світ відзначає День рибальства. Зірки «Нового каналу» Максим Узол, Віталій Тильний та Валентин Міхієнко розповіли про найцікавіші, ба навіть, найнебезпечніші риболовлі, на яких їм довелося побувати.

27.06.2020
об 13:51

Серед переможців Sunny Side of the Doc – українська стрічка
Новини

Серед переможців Sunny Side of the Doc – українська стрічка

Днями в онлайн-режимі оголосили переможців фестивалю документального кіно Sunny Side of the Doc. Серед картин, що отримали нагороди є й українська стрічка.

27.06.2020
об 16:08

До свята президент відзначив одразу двох українських кіномитців
Новини

До свята президент відзначив одразу двох українських кіномитців

З нагоди Дня Конституції України, Президент держави присвоїв звання «Заслужений діяч мистецтв України» Наріману Алієву та Антоніо Лукічу.

28.06.2020
об 17:34