Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Дайджест подій 12-го ОМКФ – День V

19.08.2021
об 12:18

«Пам’ять» Апічатпонга Вірасетакула, Dakh Daughters та завершення Кіноринку.

Вчора, 18 серпня, в Національному конкурсі 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю відбувся показ документальної стрічки Андрія Загданського «Національний музей». У позаконкурсних програмах фестивалю глядачі подивилися «Пам’ять» Апічатпонга Вірасетакула («Фестиваль Фестивалів»), «Коханці» Ніколь Ґарсії («Гала-Прем’єри»), «Небеса» Срджана Драґоєвіча («Спеціальні покази») та фільм Ірени Стеценко «Рози. Фільм-кабаре» («Українські Гала-Прем’єри»).

Національний конкурс продовжився показом документальної стрічки «Національний музей» режисера Андрія Загданського. Фільм – це портрет Національного художнього музею, де зберігається та експонується мистецтво України. Стрічку особисто представив режисер.

«Ідея фільму сформувалась після Майдану в Києві. Я подумав, що хочу зробити фільм, який би відображав сьогоденний стан України. А ні політичний, а ні воєнний, а такий з яким у мене є відношення. І музей виявився абсолютно ідеальним об’єктом. В ньому є історія мистецтва, історія України, в ньому є нещастя, досягнення та стан України – це єдиний об’єкт ідеальний для дослідження», – сказав АНДРІЙ ЗАГДАНСЬКИЙ.

 

Член журі Work In Progress секції Film Industry Office сербский режисер Срджан Драґоєвіч представ авторську роботу «Небеса».

 

«Я не очікую що публіка зрозуміє все, що я хотів сказати у цьому фільмі. Але якщо б я хотів цього – то напевно я був би шизофреником (як герой фільму). Мені важливо щоб було зрозуміло, чому у декількох місцях з’являється золоте теля. Це означає, що наше суспільство більш паганське, ніж християнське», – зазначив СРДЖАН ДРАҐОЄВІЧ.

 

Відбулась національна прем’єра документального фільму Ірени Стеценко «Рози. Фільм-кабаре». Це фільм-концерт музично-театрального колективу «Dakh Daughters», сучасне політичне кабаре, в якому мистецтво стає способом осмислення подій революції та війни в Україні.

 

«Дівчата Dakh Daughters повністю перевернули моє життя. Ми відзняли більше 2 тисяч годин, зйомки тривали 6 років… Хороший режисер той, який залишає хороші куски матеріалу», – розповіла ІРЕНА СТЕЦЕНКО.

 

Після перегляду Dakh Daughters під ритм оплесків глядачів заспівали одну з пісень зі свого репертуару.

 

У секції «Фестиваль фестивалів» було продемонстровано картину «Пам’ять» Апічатпонга Вірасетакула з Тільдою Свінтон у головній ролі. Стрічка отримала цього року у Каннах приз журі, а також багато доброзичливих відгуків від критиків, так Тім Гріерсон Screen Daily назвав її «повноцінною медитацією на стику духовної ізоляції і поновлення».

 

Фільм «Коханці» режисерки Ніколь Гарсія в жанрі мелодраматичного трилера був представлений в секції «Гала-Прем’єри». У минулому році стрічка була номінована на Золотого лева, Венеційського кінофестивалю.

 

В програмі української ретроспективи «Незалежні» була показана дебютна ігрова стрічка Сергія Лозниці «Щастя моє». У програмі ретроспективи фільмів видатного польского режисера Кшиштофа Кесьовського відбувся показ фільму «Подвійне життя Вероніки». Крім того, глядачі відвідали показ фільму «Король-рибалка» Террі Ґілліама.

 

Слухачі Літньої кіношколи мали змогу відвідати майстер-клас про джерела фінансування фільму від Олександри Костіної.

«Раніше я думала, що вся магія відбувається на знімальному майданчику. Але потім я зрозуміла, що найважливіше те, як ти підготуєшся, до того як вийти на знімальний майданчик. Перше, що потрібно, аби отримати фінансування: треба дуже уважно читати правила. Якщо ви заповнили заявку не за правилами, то можете не пройти відбір. Уважно ставтеся до цього. Для подачі заявки треба мати готовий сценарій і важливо мати якісний переклад. Секрет успішних заявок: немає ніякого секрету. Це має бути крутий проєкт з крутою командою. Всі мають добре комунікувати між собою. Ви маєте вірити в свій проєкт», – зазначила ОЛЕКСАНДРА КОСТІНА.

 

У заключний день Кіноринку свої презентації представили компанії КІНОСВІТ, OSRAM Cinema XBO, KINOPROKAT та ASIA CINEMA.

 

У межах професійної секції Film Industry Office відбулась низка панельних дискусій, присвячених туристичному аспекту у кінематографі та локейшн-менеджменту в Україні.

 

Джерело: ОМКФ

Читайте також:

Події

Фотозвіт із червоного хідника та церемонії відкриття 12-го ОМКФ

14 серпня в Одеському національному академічному театрі Опери та Балету пройшла урочиста церемонія Відкриття 12-го ОМКФ, ведучими якої стали Яніна Соколова та Максим Сікора.

15.08.2021
об 18:12

Новини

22 МІЖНАРОДНІ КІНОФЕСТИВАЛІ ТА 11 НАГОРОД: Трилер «Сторонній» в українському прокаті

Фантастичний детектив Дмитра Томашпольського «Сторонній» виходить в український прокат 19 серпня. Національна прем’єра відбудеться 16 серпня на 12-му Одеському міжнародному кінофестивалі.

16.08.2021
об 19:05

Новини

12-й ОМКФ: Прем’єра «Ольги», фільм Пауля Вергувена та майстер-класи «Літньої кіношколи»

Вчора був єкватор 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю. 17 серпня глядачі фестивалю подивились конкурсний фільм «Простір» Дмитра Томашпольського. Крім того, відбулись покази фільмів «Ґунда» Віктора Косаковського та «Спокуса/Бенедетта» Пауля Вергувена з програми «Гала-Прем’єри», а також фільму «Ольга» Елі Ґраппе («Фестиваль Фестивалів»), «Непомітне зникнення» Азазела Джейкобса («Спеціальні покази») та «Бразилія» Террі Ґілліама.

18.08.2021
об 12:17

Новини

В межах 12-го ОМКФ поговорили про жінок в українській кіноіндустрії

17 серпня в межах кіноіндустрії Одеського міжнародного кінофестивалю відбулася українська презентація Української асоціації жінок в кіно- та медіаіндустрії (UFFI), яка вперше була презентована в липні на кіноринку Каннського кінофестивалю – в Українському національному павільйоні.

18.08.2021
об 16:10