Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Дайджест передостаннього дня 12-го ОМКФ

21.08.2021
об 17:49

Сьомий день 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю ознаменувався показом фільму «Титан», нагородженням учасників-переможців Film Industry Office та завершилися покази Національного конкурсу добіркою короткометражних фільмів.

У передостанній день 12-го ОМКФ глядачі побачили короткий метр Національного конкурсу, до якого увійшло 8 фільмів. Зокрема, в програмі продемонстрували стрічки «Біжи, Таню, біжи» (реж. Софія Поліщук), «Друга хвиля» (реж. Марія Стоянова), «Марія» (реж. Владлен Одуденко), «Непотрібні речі» (реж. Дмитро Лісенбарт), «Папині кросівки» (реж. Ольга Журба), «Тигр блукає поруч» (реж. Анастасія Фалілеєва), «Хороший хлопчик» (реж. Марія Пономарьова), «Leopolis Night» (реж. Нікон Романченко).

Свої роботи приїхали представити творчі команди фільмів та розповіли про основні задуми та творчі натхнення. Так, режисерка стрічки «Друга хвиля» Марія Стоянова розповіла, що це фільм про її одеського дідуся.

«Я вдячна за такий шанс, що маю можливість продемонструвати свій фільм такій кількості людей. Наш фільм про почуття підлітка перед всиновленням», – зазначила авторка фільму «Папині кросівки» ОЛЬГА ЖУРБА.

 

«Мій фільм є трішки документальним, адже почуття дівчинки на екрані – це є мої власні почуття», – розповіла авторка анімації в стилі стоп-моушн «Тигр блукає поруч» АНАСТАСІЯ ФАЛІЛЕЄВА.

 

«Для мене це якийсь божевільний досвід – це ігровий експеримент, в якому є сценарій, він дуже своєрідний, але відвертий і щирий», – запевнив автор стрічки Leopolis Night НІКОН РОМАНЧЕНКО.

 

«Фільм був знятий прямо перед пандемією і тепер, мені здається, що багато хто з нас може впізнати почуття героя. Цей фільм присвячується всім gooboys, goodgirls та дорослим», –  розповіла режисерка стрічки «Хороший хлопчик» МАРІЯ ПОНОМАРЬОВА.

 

«Наш фільм – це ретро-фантастична поезія», – сказав про «Непотрібні речі» ДМИТРО ЛІСЕНБАРТ.

 

У позаконкурсній програмі «Фестиваль Фестивалів» відбулась прем’єра стрічки «Титан» Жулії Дюкурно, який отримав «Золоту пальмову гілку» цьогорічного Каннського кінофестивалю і вже став сенсацією. Цікаво, що Дюкурно стала другою жінкою-режисером, яка виграла «Золоту пальмову гілку», і першою жінкою, яка здобула сольну перемогу.

 

У секції «Фестиваль фестивалів» глядачі подивилися ще дві стрічки: «Герой» та «Снігу більше ніколи не буде».

 

Іранська стрічка «Герой» режисера Асґара Фархаді отримала на Каннському кінофестивалі 2021 року Гран-прі.

 

Фільм Малґожати Шумовської «Снігу більше ніколи не буде» був в основній програмі Венеційського кінофестивалю 2020 та кандидатом від Польщі на премію «Оскар», як найкращий міжнародний фільм.

 

У позаконкурсну програму «Українські Гала-Прем’єри» потрапив дебют Анатолія Сачивка «Водуруду». Автор фільму керівник танцювального колективу Apache Crew – це народно-імпровізаційний кінобалет, що крізь музику й танець відроджує українську національну культуру.

 

«Це чиста імпровізація. Кожного року з 2016 року ми виходили на локації та знімали різні сцени. Це все було інтуїтивно, відштовхувалось від відчуття мого стану. Це досвід та те за чим ти просто йдеш, падаєш, встаєш», – розповів режисер АНАТОЛІЙ САЧИВК.

 

Після перегляду колектив Apache Crew відтворив пластично-танцювальну імпровізацію.

 

Також у цей день відбувся показ культового фільму Террі Ґілліама «Страх і огида в Лас-Веґасі».

 

В межах ретроспективних показів демонструвався фільм Кшиштофа Кесльовського «Три кольори: Білий» - це друга частина трилогії «Три кольори», а в програмі української ретроспективи «Незалежні» - документальний фільм Ірини Цілик «Земля блакитна, ніби апельсин». Міжнародна прем'єра стрічки відбулася на американському кінофестивалі «Санденс», де вона отримала нагороду за кращу режисуру в категорії світової документалістики.

 

Також відбулися майстер-клас режисера монтажу Олександра Чорного та творча зустріч із режисером Олегом Сенцовим.

 

У заключний день Film Industry Office відбувся Work in Progress – презентації проєктів українських фільмів на фінальній стадії зйомок або у постпродакшені. Також кінопрофесіонали відвідали презентацію про тренди аудіовізуального сектору і можливості фінансування кіно в Україні.

 

Завершила день церемонія нагородження переможців Film Industry Office.

 

Джерело: ОМКФ

Читайте також:

Новини

Скоро в кіно: Горор «Втілення зла» від Джеймса Вана

Восени український глядач зможе побачити новий фільм, виробництвом якого займалися студії Warner Bros. Pictures, New Line Cinema. Новий горор від режисера стрічок «Аквамен», «Пила», «Закляття», «Форсаж 7» Джеймса Вана у кінотеатрах можна буде побачити з 9 вересня.

23.08.2021
об 13:01

Новини

12-й ОМКФ: Переможці Film Industry Office

20 серпня завершилась професійная секція Film Industry Office 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю. Журі визначило переможців конкурсів – Пітчингу та Work in Progress.

21.08.2021
об 12:08

Новини

На 12-му ОМКФ презентували онлайн-путівник Lviv Location Guide

В межах індустріальної секції 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю відбулася презентація кінолокацій Львова, що зібрані в онлайн-путівнику Lviv Location Guide.

21.08.2021
об 15:25