Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

Чотири погляди на перспективи вітчизняного прокату

23.09.2020
об 14:32

Днями відбувся онлайн-вебінар присвячений темі кіно. Спікери обговорювали тему: «Кінопрокат: стан, ризики та перспективи». Організаторами заходу виступили Українська кіноакадемія та спеціалізована онлайн-платформа DzygaMDB.

Спікери розповіли, як карантин вплинув на їхню діяльність, які вони отримали наслідки через простій, як нині змінився профіль роботи та про ситуацію з кіно театральним бізнесом в Україні у порівнянні із зарубіжним досвідом. Також поділились своїми прогнозами щодо подальшої долі кінопрокату в Україні.

Під час трансляції співзасновник мережі кінотеатрів «Планета Кіно» Дмитро Деркач розповів, що у їхніх кінотеатрах діють обмежувальні заходи. В глядацькому залі людина може перебувати в масці або без - за бажанням і розсадка здійснюється два через два сидіння, то у фойє кінозалу додатково встановлені дезінфікатори, пребування дозволене лише у захисній масці,  снеки та попкорн продають у закритих ємностях, а ще щогодини скрізь проводиться вологе прибирання.

«Власне, ми дотримуємось усіх можливих логічних заходів безпеки. Можу сказати точно, що в кінотеатрі набагато безпечніше, аніж в громадському транспорті. Впевнений, що попереду на нас чекає багато змін. Студії експериментуються, випробовують різні моделі роботи. Проте блокбастери точно залишаться на великих екранах. Не певний, що студії будуть задоволені тим, що після виходу на VoD-платформі фільм одразу потрапляє на піратські ресурси. Що ми, власне, і побачили зі стрічкою «Мулан», - зазначив співзасновник мережі кінотеатрів «Планета Кіно» та один зі спікерів ефіру ДМИТРО ДЕРКАЧ.

Тепер кінотеатри думають як повернути глядача. На заході це збираються робити за рахунок збільшення кількості молодої аудиторії, оскільки доросла і так приходить дивитись фільми на широкому екрані. В Україні ситуація інакша - у нас превалює молодіжна аудиторія, а доросла відвідує рідкісні фільми. Проте саме вона є тим ресурсом, який дозволить розширити загальну аудиторію.

«В Україні дуже мала кількість екранів, тому говорити про якусь трагічну ситуацію зі зменшенням кінотеатрів не доводиться. Інша справа полягає в тому, які і де кінотеатри варто відкривати і розвивати. Не виключений варіант повернення до моделі розвитку малозальників. Зараз прокату потрібно лише вижити. Кінотеатральний репертуар можна розділити умовно на дві групи: блокбастери, які приносять гроші, та всі інші фільми. Найбільше ми переживаємо за першу групу, оскільки прокатна доля фільмів другої групи майже не залежить від цифрового релізу», - сказала кіноменеджерка, членкиня Ради с державної підтримки кінематографу ЛЮДМИЛА ГОРДЕЛАДЗЕ.

Говорячи про вплив пандемії на індустрію вона привела приклад кінотеатр «Жовтень».

У липні статистика відвідуваності кінотеатру показала 30% від того ж місяця у 2019 році, хоча він був дуже поганим тоді. У серпні ця цифра склала вже 35%, але варто врахувати, що в кінці місяця відбувався кінофестиваль «Молодість». У вересні відвідуваність склала вже 76% (станом на 18 вересня). Тобто «Жовтень» просто відновлює свою аудиторію, а вона доволі специфічна. Це люди, які дивляться фестивальне артхаузне кіно. Така аудиторія зосереджена практично в одному кінотеатрі, оскільки вже немає ні «Кінопанорами», ні «Києва».

«Прогнозувати зараз, чи залишаться кінотеатри працювати й надалі у разі чергового локдауну - справа невдячна. Але точно буде вкрай важко витримати ще один карантин. Тим паче що і зараз після відновлення роботи немає сталої динаміки в покращенні стану кінотеатрів. Звісно, присутній обережний оптимізм, але казати, що ми оговтались бодай на 50% не доводиться. Оскільки в найближчому майбутньому ситуація залишиться такою, як є зараз, студію будуть змушені йти на компроміси. Вони будуть прораховувати кількість екранів у світі та ризики, які несе в собі прем’єра на VoD-платформі. Кінотеатральний прокат чекає трансформація, яка вже почала відбуватись ще до локдауну. Студії будуть переформатовувати свою стратегію та бачення з урахуванням трендів та розвитком стрімінг-сервісів», - сказав спікер заходу, СЕО мережі кінотеатрів Multiplex РОМАН РОМАНЧУК.

На початку вересня пройшла конференція вищих чинів кіноіндустрії, на якій були озвучені невтішні цифри. 2019 рік був рекордним для прокату США. У той же час в 2020 році очікується падіння зборів на 70%, а у 2021-му вони все ще будуть меншими за цифри 2019-го на 35%. Зараз передбачити  подальший розвиток дуже важко. Недовіра та скепсис потенційного глядача доволі сильно впливає на релізи, а студії щотижня оголошують про перенесення лайнапу.

«Якщо говорити загалом про схему майбутньої реалізації фільмів, думаю, що кінотеатральна модель буде збережена не лише з точки зору розваги та соціалізації, а в першу чергу як прибуткова економічна модель. Втім, загалом пандемія прискорила деякі вже існуючі тенденції: перехід від старої прокатної схеми до нової - стрімінгової. Вікно між кінотеатральним та цифровим релізом буде зменшуватися, поки не наблизиться до 17 днів. При цьому ймовірно, що багато фільмів будуть одразу виходити на стрімінгових платформах. До того ж, потокових сервісів стає дедалі більше і виникає питання, яка кількість людей здатна буде платити стільки підписок та чи взагалі студіям вигідно буде знімати велике кіно з урахуванням кінцевої вартості продукту на VoD-платформі», - сказала директорка кінодистриб’юторської компанії «Вольга Україна» ВЕРОНІКА ЯСІНСЬКА.

 

Джерело: Українська кіноакадемія

Читайте також:

Новини

Алік Шпилюк радить не пропускати ці фільми під час 11-го ОМКФ

Наприкінці тижня, у п’ятницю розпочнеться 11-й Одеський міжнародний кінофестиваль. Вперше за всю історію проведення подія відбуватиметься онлайн, а це значить, що глядачі зможуть подивитися найгучніші фестивальні хіти та ексклюзивні прем’єри, навіть не виходячи з дому. Програмний консультант ОМКФ Алік Шпилюк обрав 5 фільмів, на які обов’язково варто звернути увагу, тож складаючи власний розклад переглядів не оминіть увагою ці стрічки.

21.09.2020
об 12:58

Події

КМКФ «Молодість»: Скіфські олені знайшли своїх володарів

Вчора, 29 серпня, під Аркою Дружби народів відбулась Церемонія нагородження 49-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість».

30.08.2020
об 12:07

Новини

ОМКФ розширив секції та додав нові фільми до програми

Позаконкурсні програми 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю поповнились новими стрічками. Крім цього, організатори розширили секції. Глядачі зможуть оцінити роботи учасників та переможців найвідоміших міжнародних кінофестивалів.

22.09.2020
об 16:26

Новини

Конкурс грантів: Президент фінансово підтримає молодих кінематографістів

Два місяці є у режисерів, аби подати заявку на грант від Президента України. Володимир Зеленський підписав Указ, згідно з яким держава надасть фінансову підтримку молодим митцям, щоб ті мали можливість реалізувати свій творчий кінематографічний проєкт на соціально значущу тему.

02.09.2020
об 19:02