Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Чого ми можемо навчитися з фільмів у 2021 році?

17.01.2021
об 19:43

Погляд у майбутнє, люб’язно створений фільмами, події в яких відбуватимуться протягом найближчих 12 місяців, свідчить про те, що слід очікувати стихійних лих, створення ще більш всепоглинаючих технологій та страшного свинячого грипу.

 

 

На світанку 20 століття та впровадженні в життя екзистенціальної думки кожне покоління засмутилося, що вони знаходяться наприкінці історії, свідчать про істеричний крах соціального та політичного ладу. З епохи повоєнної ядерної тривоги до солодкого літа контркультури до рубежу тисячоліть деякі фракції завжди побоюються, що їх змусять забути світ, який вони розуміють, щоб створити місце для лякаючого та заплутаного нового. Можна стверджувати, що нинішнє покоління людей, які живуть на Землі – матимуть справу у найближчий рік із глобальною пандемією, невмілими спробами фашистських поглинань, руйнуванням та розколюванням світової економіки, а в деяких регіонах небо спалахне полум'ям.

 

 

Якщо останні дні року та їхні обіцянки щодо поширення вакцини привносять присмак надії, переважною нотою 2020 року є разючий апокаліптичний пристріт. Відчай, нудьга, розчарування та сюрреалістичний марення, що визначали останні 12 місяців, всі були достатньо сформульовані в письмовій формі за останній рік, а сьогодні ми дивимось у майбутнє. Навіть маючи реальне життя, яке перейняло руйнівний максималізм фільму Роланда Еммеріха, ми все одно можемо звернутися до фільмів, події яких відбуваються у 2021 році та показують перспективи щодо уявлень попередніх поколінь про їхнє минуле і наше теперішнє. І з цих бачень, будь то дистопічних чи утопічних, ми можемо почати готуватися до подій нового року, який не може бути гіршим за минулий. Тож  кінематографічні віщуни передбачали про можливі небезпеки, які чекають у найближчі дні:

 

«Карнаж» (2017)

 

У мок'юментарі фільмі BBC Саймона Амстелла викладена ціла хронологія, що простягається від Другої світової війни до 2067 року. Амбіційний опис, у якому докладно розповідається про те, як у майбутньому Велика Британія відмовиться від м’яса та прийме веганський спосіб життя. 2021 рік зайняв важливе місце в цій хронології, як точка, коли супер свинячий грип опускається на Британію. Кількість худоби різко падає, ціни на свинину стрімко зростають, і населення вступає в «еру збентеження» щодо того, що їм дозволяється їсти. У той час, коли Daily Mail очікує, що всі відмовляться від піци і замість цього будуть смажити тости, як жест націоналістичної солідарності, дефіцит їжі виділяється особливо тривожним симптомом геополітичних заворушень та вірусної неготовності. В прогнозах Амстелла все закінчується добре, оскільки британці приймають веганство і вчаться жити в гармонії з тваринами. Однак для багатьох життя без перспективи з’їсти соковитого чізбургера все ще представляє долю гіршу за смерть.

 

«Джоні Мнемонік» (2015)

 

У 1995 році культовий дивак Роберт Лонго передбачив, що Інтернет стане занадто великим і настільки важливим для нашої буденності, що він почне з'їдати нашу психологію. Він також передбачав консолідацію корпоративного впливу у декілька мегаконгломератів з владою, централізованою навколо азіатських ринків. Єдине, що цей провидець кіберпанку помилився, це те, що ми всі виглядатимемо чудово, поки світ котитиметься у пекло, обладнавши Кіану Рівза та фармацевтичних найманців, які переслідували його в бездоганних костюмах для схуднення. Поки молоді покоління борються із розмиттям меж між своїм автентичним «я» та зовнішньо-зміненим його відображенням в соціальних мережах.

 

«Місяць. Нуль. Два» (1969)

 

Серпневі фільми Hammer Film Productions запанували у 50-х роках з їх яскраво кривавими відродженнями таких класичних упирів, як Дракула, чудовисько Франкенштейна та Мумія. Але наступне десятиліття їх актуальність почала слабшати, і продюсери мусились розібратися, що може бути наступним великим проривом. Студія намагалася зайнятися науковою фантастикою і мала успіх, їхня місячна пригода 1969 року, відкинута глядачами та критиками, була смішною, а іноді не дуже. Однак є суттєва істина в трактуванні режисером Роєм Уордом Бейкером досліджень космосу як золотої лихоманки, що спрямовує капіталістичних конкурентів на боротьбу між собою. Чутки про гігантський астероїд із чистого сапфіру налаштовують зарозумілого мільйонера проти зухвалих астронавтів, що змагаються між собою. Цей конфлікт не настільки далекий від триваючої сутички між Virgin Galactic, Northrop Grumman та півдюжиною інших, хто прагне комерціалізувати галактику. Бейкер робив свої передбачення, розуміючи, що спалення інопланетянами не буде основною небезпекою, коли вирушатимуть в інші світи лише багаті люди з Землі.

 

«Дитя погоди» (2019)

 

Великий японський мультиплікатор Макото Шинкай не надто розраховував на цю фантастичну притчу про екологію, яка стрибнула вперед лише на два роки після виходу в 2019 році. Він припускає, що майбутнє вже зараз, і що питання, підняті підтекстом його сценарію, вже мають значення нинішній момент. А саме обгрунтована стурбованість глобальним потеплінням, підвищенням рівня води та неминучим потопом на планеті. Підліток з Токіо на ім’я Ходака не може повірити своїм очам, коли він зустрічає ефірну Хіну, «сонячну дівчинку», здатну контролювати погоду ціною цілісності власного тіла. Вона є обмеженим природним ресурсом, який витрачається протягом фільму, поки їй не залишається нічого іншого, як плисти в небо, аби просто не пускати дощі. Несподіваний висновок Шинкая, в якому Хіна повертається на Землю і дозволяє морю поглинути більшу частину Японії, робить обнадійливе передбачення, що, можливо, нам так краще. Ми живемо занадто безрозсудно та надто довго, і якщо наш вид збирається отримати те, на що заслуговує, все, що ми можемо зробити, це прийняти власну долю і спробувати знайти якийсь внутрішній спокій.

 

«Резікло» (2007)

 

Земля спустошена, клаптики виживших людей та інсектоїдні загарбники. Те, що вирізняє цей філіппінського виробництва фільм серед багатьох подібних у своєму жанрі. Це художнє середовище сміття, дизайн виробництва, якого керується всесвітнім становищем, де виробництво припинилось через брак матеріалів, а людська раса стала нечистою. Використовуючи будь-яке сміття, яке вони можуть отримати, повстання повинно здійснити сфальсифікований наступ проти «сарани» та мутованих людей, які перебувають із ними, зберігаючи при цьому секретне розташування придатного для переробки заповідника, відомого як Параісо. Їх боротьба за свободу починається з усіх, хто знаходиться в епіцентрі проблем, які багато людей все ще заперечують і сьогодні, оскільки розростаються пластикові масиви, які зловісно пливають посеред Тихого океану. Реальність усюди стикається з жорсткими фізичними обмеженнями – хмарними серверами для зберігання даних, нежиттєздатністю викопного палива – і нам незабаром доведеться навчитися справлятись з тим, що ми отримали. В іншому випадку, це лише питання часу, поки ми всі не харчуватимемось желатином, виготовленим із розтертих тарганів.

 

«Шукаю друга на кінець світу» (2012)

 

Усі ці фільми представляють похмурі результати, але повнометражний дебют Лорін Скафарії – єдиної, хто знаходить оптимістичний спосіб побачити всі руйнування. Її комедія починається з новини, яку всі отримали за три тижні до того, як масивна полум'яна скеля знищить наш тендітний синьо-зелений світ і загасить на ньому все життя. Щодо самогубства Доджа Петерсена середнього віку, якого зіграв Стів Карелл, то впевненість у знищенні насправді виштовхує його з розпачного ступору і вчить цінувати час, який у нього залишився, який він здебільшого проводить із чарівною Пенні Локхарт, яку втілила Кіра Найтлі, під час подорожі перед кінцем днів. Вони знаходять заспокоєння одне в одному, предметний урок того, як підтримувати розсудливість під час надзвичайної ситуації, коли всі інші бігають, як «маленькі курчата». Незалежно від того, чи забувається наше забуття рукотворними чи органічними способами, у ті темні дні ми матимемо лише одне світло. Хтось може вибрати заперечувати усе, але хтось може погодитися з тим, який великий катаклізм спіткає нас, і вони можуть просто мати при собі правильну ідею. Чи хотіли б ви прожити 50 років у суворих, небезпечних умовах або провести короткий, але славний час, вільний від жалю та наслідків?

 

Джерело: The Guardian

Читайте також:

Новини

Демі Мур зіграє в драмі про пандемію

Колись найбільш високооплачувана актриса світу Демі Мур, яка тривалий час не знімалася у великому кіно після серії професійних і особистих невдач, зіграє одну з головних ролей у драмі «Співоча пташка», події якої відбуватимуться на тлі глобальної пандемії.

01.07.2020
об 15:22

Новини

Осінній VGL cinema: Відтінки кіножиття після пандемії

Осінь і весна цьогоріч вирішили замінити одна одну. Замість звичної нестачі енергії, браку ідей та інших проявів авітамінозу золота пора 2020 року обіцяє бути напрочуд активною, ніби літо ще попереду. Вона подарувала розквіт проєктам, які вимушені були взяти паузу на час акції «Залишайся вдома», а період дощів та листопаду має стати щедрим на кінопрем’єри.

17.09.2020
об 16:16

Новини

Європейські фільми варті уваги у 2021 році за версією Forbes

Так багато чудових фільмів, прем’єри яких довелось відкласти з 2020 року, тепер мають вийти в новому 2021 році. Великі блокбастери, такі як новий Джеймс Бонд «007: Не час помирати» та «Дюна» Денні Вільньова з’являться у кінотеатрах цього року. Серед великого списку довгоочікуваних фільмів на 2021 рік, видання Forbes відзначило 7 блискучих європейських стрічок, на які слід звернути увагу у цьому році.

09.01.2021
об 18:18

Новини

Netflix анонсував вихід фільмів у 2021 році

У переліку фільмів потокового сервісу фігурують переможці премії «Оскар» та зірки касових зборів, що лише нагадує про силу Netflix в Голлівуді, який безповоротно змінився під час пандемії.

13.01.2021
об 17:24