Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

«Бачення метелика»: світова прем’єра дебюту українського режисера відбудеться на Каннському кінофестивалі

14.04.2022
об 11:39

Світова прем’єра стрічки режисера Максима Наконечного про жінку-воїна «Бачення мателика» відбудеться на 75-му Каннському кінофестивалі. Про це повідомив організаційний комітет. Показ фільму «Бачення метелика» (Butterfly Vision), раніше відомого за робочою назвою «Спас», відбудеться в секції «Особливий погляд» (Un Certain Regard) офіційного відбору 75-го Каннського фестивалю.

Фокус категорії, в якій покажуть стрічку  - фільми, які, на думку програмного відділу фестивалю, будуть мати сильний вплив на розвиток кіномистецтва, а також виділяються оригінальною ідеєю та естетикою. Цього року Каннський фестиваль буде проходити з 17 по 28 травня 2022 та святкуватиме 75 років свого існування та розвитку.

Повнометражний дебют Максима Наконечного – це жорстка та сюрреалістична історія про жінку-воїна, яка не бажає бути жертвою. Після звільнення з ворожого полону аеророзвідниця Ліля намагається повернутися до свого мирного життя в Україні. Біль і травма через пережите повсякчас виринають на поверхню, ніби уві сні, та щось всередині неї не дозволяє забути, чому вона мусить жити далі.

Режисер та сценарист - Максим Наконечний (продюсер стрічки «Цей дощ ніколи не скінчиться», режисер фільмів «Невидима», «Новий рік у сімейному колі»), співсценаристка - Ірина Цілик (режисерка фільму «Земля блакитна, ніби апельсин»).

Продюсерки - Ліза Сміт (режисерка стрічки «Школа № 3»), Дар’я Бассель (продюсерка фільму «Тато - мамин брат» та «Назовні»). Міжнародні ко-продюсери - Аніта Юка, Даґмар Седлачкова, Маріо Адамсон, Серхіо С. Аяла.

Операторка-постановниця - Христина Лізогуб (операторка стрічки «Школа № 3»), монтаж - Івор Івезічь та Аліна Горлова (режисерка «Цей дощ ніколи не скінчиться»). Звукорежисер - Василь Явтушенко, композитор - Джян Бабан.

Головні ролі зіграли актори театру та кіно Ріта Бурковська (кінодебют відбувся у фільмі «Парфенон») та Любомир Валівоць (актор Київського академічного театру юного глядача на Липках). Серед акторського складу є відома драматургиня та режисерка Наталка Ворожбит та актор і волонтер Мирослав Гай. У фільмі також зіграли непрофесійні актори: реальні лікарі, військові, у тому числі колишні полонені.

«Знімаючи цей фільм, я плекав надію, що він здебільшого буде про минуле й про наслідки війни, з якими ми як суспільство мали би впоратися. Але це виявився фільм про наше теперішнє й майбутнє, про передчуття великої війни та місце, яке свідомо займає в ній кожна людина. Участь у фестивалі в Каннах була та є мрією для кожного/-ї з кінематографістів/-ок, але в цей момент я, чесно кажучи, мало відчуваю радості з цього приводу, адже безліч моїх співгромадян і співгромадянок зараз проходять через жахи, зображені в нашій роботі. Але я усвідомлюю, що Каннський міжнародний фестиваль - це найкращий майданчик для того, аби саме українські голоси були почуті, й світ нарешті почав правильно розставляти акценти, бачити зв‘язки російської культури й російської агресії, і розглядати українсько-російські стосунки крізь колоніальну оптику. Ми з командою фільму сповнені рішучості зробити для цього все можливе», зазначив режисер стрічки Максим Наконечний.

Країни виробництва фільму - Україна (TABOR), Чехія (MasterFilm), Хорватія (4Film), Швеція (Sisyfos Film Production). Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Міністерства культури та інформаційної політики України, Eurimages, Чеського кінофонду, Хорватського аудіовізуального центру, Шведського кіноінституту, Українського культурного фонду та Українського інституту.

 

Джерело: Піар-менеджер стрічки «Бачення метелика»Да 

Читайте також:

Новини

СТРІЧКА ОЛЬГИ ЖУРБИ "НАЗОВНІ" ВІЗЬМЕ УЧАСТЬ У КІНОФЕСТИВАЛІ HOT DOCS У ТОРОНТО

Стрічку "Назовні" режисерки Ольги Журби відібрали до конкурсної програми International Spectrum авторитетного фестивалю документального кіно Hot Docs Canadian International Documentary Festival. Світова прем‘єра фільму днями відбулася у міжнародній конкурсній програмі відомого CPH:DOX у Копенгагені.

08.04.2022
об 13:05

Новини

В ТУРЕЧЧИНІ ПРОЙШЛИ КІНОПОКАЗИ CINEMAID UKRAINE CHARITY FILM MARATHON

В Ізмірі (Туреччина) пройшли кінопокази українського кіно в рамках Благодійного кіномарафону на підтримку України CinemAid Ukraine Charity Film Marathon. Марафон – це серія показів українського кіно за кордоном на підтримку України. Усі виручені кошти спрямовують на підтримку Збройних Сил України.

11.04.2022
об 11:31